Architektura MuratorWydarzeniaEko dizajn i recykling. Warsztaty projektowe dla dzieci w Krakowie

Eko dizajn i recykling. Warsztaty projektowe dla dzieci w Krakowie

21 kwietnia w krakowskiej Galerii Architektury SARP odbędą się pierwsze z warsztatów dotyczących zagadnień związanych z architekturą, dizajnem i ekologią.  Hasło spotkania brzmi: Nowa twarz śmieci_ eko design

Czap Czap - logo

O warsztatach
Warsztaty mają charakter edukacyjno - rozrywkowy. Podstawowym celem zajęć jest ukazanie procesu projektowego. Pobudzamy do myślenia, ćwiczymy wyobraźnię, analizujemy, rozwiązujemy problemy funkcjonalne, dyskutujemy na tematy związane z przestrzenią wokół człowieka, dodajemy odwagi, przełamujemy stereotypy, a przede wszystkim dobrze się bawimy! W czasie kwietniowych zajęć dowiemy się ile czasu degraduje się butelka po soku i opakowanie po cukierku, zastanowimy się, co możemy z tym problemem zrobić. Zobaczymy jak inni sobie z tym radzą. Będziemy projektować, kleić, wycinać, konstruować prototypy siedzisk z odpadów – zapowiada organizatorka projektu, Agata Plackowska.


S M L XL
Nazwa cyklu przywołuje tytuł znanej książki Rema Koolhaasa i Bruce’a Mau, odpowiada też podziałowi zaplanowanych zajęć według skali i tematów. Poszczególne zajęcia poświęcone sa kolejno projektom o coraz większej skali:
S: dizajn, kompozycja w przestrzeni, proporcje
M: projektowanie wnętrz, funkcje i klimat pomieszczeń
L: budynek, dom, korelacja, przestrzeń urbanistyczna
XL: miasto, planowanie przestrzenne, urbanistyka.

Warsztaty realizowane są w kolejnych etapach:
- informacyjnym: podstawowe pojęcia, slajdy, inspiracje;
- projektowym: dyskusja, burza mózgów, pomysł, szkice, konsultacje, idea;
- realizacyjnym: efektem końcowym każdych zajęć są modele, przedmioty codziennego użytku, makiety, instalacje, różnego rodzaju formy przestrzenne.

Nowa twarz śmieci_ eko design
21.04.2012 (sobota), godz. 11.00
Galeria Architektury SARP
plac Szczepański 6, Kraków
wiek uczestników: 5-12 lat
zapisy: warsztaty@czapczap.pl, warsztaty.czapczap@gmail.com
organizatorzy: SARP o/Kraków, CZAP CZAP
więcej informacji:
www.czapczap.pl

 

Nowa Twarz Śmieci - zaproszenie na warsztaty
Nowa Intymność w Eindhoven Odbywający się w Eindhoven Dutch Design Week (DDW) to największy festiwal dizajnu na północ od Alp. W tym roku w nawiązaniu do szerzącej się pandemii COVID-19 jego temat przewodni brzmi Nowa Intymność.
Projekt: Mars W pięćdziesiątą rocznicę lądowania na Księżycu londyńskie Design Museum zaprasza na Marsa. Pokazując rolę jaką dizajn i architektura odegrają w podróży na Czerwoną Planetę i w trakcie jej kolonizacji, londyńscy kuratorzy poszerzają nasze myślenie o projektowaniu dla Ziemi.
Projekt Empatia Dom z papieru, minikuchnia do małego mieszkania, kurtka ze śpiworem oraz miniaturowa skrzynka z akcesoriami edukacyjnymi – takie projekty można zobaczyć na wystawie dizajnu pomocowego zatytułowanej Empatia, teraz!
STEPS AHEAD. Najlepszy dizajn z Polski i Węgier Wystawa STEPS AHEAD pokazuje najciekawsze przykłady wzornictwa przemysłowego, które powstały w obu krajach po zmianie systemu politycznego i gospodarczego.
Nowa Galeria Wzornictwa Polskiego Ponad 100 lat polskiego wzornictwa na 300 m2 – już od 15 grudnia można zwiedzać nową galerię w Muzeum Narodowym w Warszawie. Jej przestrzeń zaaranżowało młode biuro projektowe Matosek/Niezgoda.
Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem Około 100 wystawców zapowiedziało swoją obecność na krakowskich Targach Dizajnu Zaprojektowani. Program wydarzenia, odbywającego się w dniach 24-26 listopada, obejmuje wystawy, warsztaty, targi dizajnu, a także spotkania z projektantami.