Architektura MuratorWydarzeniaEksperci z wybranych dziedzin ocenią wasze projekty architektoniczne!!

Eksperci z wybranych dziedzin ocenią wasze projekty architektoniczne!!

Przegląd portfolio w ramach 4. Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi to szansa na sprawdzenie swoich umiejętności i wiedzy. Wybrane projekty architektoniczne poddane ocenie zostaną m.in. pokazane na wystawie.

Przegląd portfolio to bardzo popularna i atrakcyjna forma przedstawienia własnej pracy specjalistom w wybranej dziedzinie. 4. Międzynarodowy Festiwalu Designu w Łodzi – ŁÓDŹ DESIGN 2010 po raz pierwszy w Polsce oferuje taką możliwość w dziedzinie wzornictwa. Wydarzenie skierowane jest do studentów, absolwentów szkół artystycznych oraz projektantów, którzy debiut mają już za sobą. Bezpośrednie spotkania z profesjonalistami w dziedzinie dizajnu, m.in. kuratorami, managerami produktów, projektantami oraz producentami dają możliwość zweryfikowania umiejętności, wiedzy i sposobu prezentacji projektów. Po merytorycznej ocenie recenzentów, zaprezentowane pomysły mogą zostać wdrożone do produkcji. Współpraca może także zaowocować wystawą bądź propozycją publikacji. Wybór uczestników zostanie dokonany na podstawie nadesłanych zgłoszeń.


INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

REJESTRACJA
Prześlij wypełniony formularz zgłoszeniowy, CV oraz swoje portfolio o wielkości do 3 MB na adres e-mail portfolio@lodzdesign.com od 1 lipca do 20 września 2010.

Prace można też nadsyłać na płycie DVD/CD na adres Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź, z dopiskiem Przegląd Portfolio.

UWAGA: prosimy o tytułowanie plików swoim nazwiskiem i imieniem – np. Kowalska_Anna_CV.pdf (doc, docx), Kowalska_Anna_portfolio.pdf, Kowalska_Anna_formularz.doc.

Najpóźniej do 1 października na stronie Łódź Design, którą wkrótce uaktualnimy, zostanie ogłoszona lista osób zakwalifikowanych do przeglądu.

ORGANIZACJA PORTFOLIO
Każda z osób uczestniczących w przeglądzie spotka się z 5 wybranymi przez siebie ekspertami. Czas pojedynczej sesji z recenzentem to 30 minut. Informacje zamieszczone w biografiach recenzentów pomogą wam wybrać osoby, których działalność jest zbieżna z waszymi zainteresowaniami i potrzebami. Zapisy do konkretnych recenzentów odbywają się on-line i decyduje kolejność zgłoszeń. Przegląd odbywa się w godzinach 10.00-17.00 (w tym czasie zaplanowana jest półgodzinna przerwa)

fotka z /zdjecia/pp.jpg
fotka z /zdjecia/pp1.jpg
Domy przyszłości: filmowa relacja architektki Natalii Szyk Trochy z Dutch Design Week 2019 Dutch Design Week (DDW), czyli największy festiwal dizajnu na północ od Alp, w tym roku odbywa się jedynie w formie on-line. Zobaczcie relację architektki Natalii Szyk Trochy z ubiegłorocznej edycji wydarzenia.
Łódź Design Festival 2020. Czas na PROGRES! Już za miesiąc startuje 14. edycja Łódź Design Festival! W planie wystawy, debaty, spotkania, oprowadzania kuratorskie, pokazy filmowe, spacery z przewodnikiem, warsztaty dla dzieci i dorosłych, ARCHIBLOK, 10 lat plebiscytu must have oraz finał konkursu make me! Wydarzenia w przestrzeni miejskiej i na lodzdesign.com.
Wawa Design Festiwal 2018 - znamy program najnowszej edycji Zbliża się VI edycja Wawa Design Festiwal. W tym roku hasłem przewodnim jest „100 polskich”. Większość wystaw, wykładów i warsztatów dotyczyć będzie polskiego wzornictwa.
Brave New World, czyli 8. edycja Łódź Design Festival Ósma edycja Łódź Design Festival odbędzie się pod hasłem Brave New World. Projektanci zmierzą się z problemem odważnego projektowania, w kontekście zmiany życia na lepsze i tworzenia idei Nowego Lepszego Świata. Międzynarodowy festiwal designu w Łodzi rozpocznie się 9 października 2014 r.
Konstrukcja Timber Wave ozdobą wejścia do Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie Atrakcją tegorocznego Festiwalu Designu w Londynie (LDF) była ogromna konstrukcja zdobiąca wejście do Muzeum Wiktorii i Alberta. Instalacja Timber Wave wykonana została z drewna czerwonego dębu, na zamówienie Stowarzyszenia Handlowego Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC). Projekt trójwymiarowej spirali z kratownicy powstał w studiu architektonicznym AL_A