Architektura MuratorWydarzeniaElectrolux design lab 2012. Konkurs na projekt sprzętu AGD

Electrolux design lab 2012. Konkurs na projekt sprzętu AGD

Projektowanie dla zmysłów to hasło ogłoszonego przez Electrolux konkursu na projekt urządzenia gospodarstwa domowego. Do udziału w dziesiątej już edycji konkursu zaproszeni są studenci i tegoroczni absolwenci wydziałów wzornictwa przemysłowego.

Electrolux design lab 2012. Konkurs na projekt sprzętu AGD
Fot.: materiały prasowe Electrolux

Projektowanie dla zmysłów

Uważam, że współczesne wzornictwo przemysłowe kładzie zbyt duży nacisk tylko na wygląd projektowanych przedmiotów, nie doceniając wrażeń zmysłowych, jakich mogą dostarczyć tworzone urządzenia. Co byłoby, gdybyśmy włączyli zmysły inne niż wzrok, myśląc o nowych projektach? Czy jest możliwe, abyśmy wyczuli, kto do nas dzwoni lub fizycznie poczuli oglądany program telewizyjny? (Henrik Otto, Electrolux).

Firma Electrolux zaprasza młodych projektantów z całego świata do udziału w 10., jubileuszowej edycji międzynarodowego konkursu Electrolux Design Lab. W tegorocznej edycji przed uczestnikami konkursu Design Lab postawiono zadanie polegające na zaprojektowaniu urządzeń AGD, które zwiększą zaangażowanie zmysłów w odczuwanie efektów ich działania.  Jury konkursowe brać będzie pod uwagę walory estetyczne projektu, jakość i sposób wykorzystania materiałów.  Zgłaszane projekty powinny uwzględniać priorytety skandynawskiego wzornictwa, troskę o środowisko czy intuicyjną łatwość obsługi.
Organizator konkursu zachęca do wykorzystania doświadczeń specjalistów w zakresie kreowania doznań: szefów kuchni, architektów czy projektantów wnętrz.

Terminy i nagrody

Zgłoszenia w języku angielskim w formie plików PDF należy zarejestrować na stronie internetowej konkursu www.electrolux.com/designlab do piątku 1 czerwca 2012 (do godz. 23:59).

Nagrody:
I nagroda 5000 euro oraz sześciomiesięczny płatny staż w jednym ze światowych centrów projektowania Electrolux
II nagroda 3000 euro
III nagroda 2000 euro

Szczegółowe informacje
Monika Szocińska
tel. 22 402 12 06
m.szocinska@seisei.pl

Design Lab konkurs
Fot.: materiały prasowe Electrolux
For better living from Sweden – konkurs na plakat Firma Electrolux organizuje konkurs na plakat ukazujący, czym jest szwedzkość i szwedzkie wartości. W puli nagród 18 tys. złotych i udział w kampanii outdoorowej.