Europan - laboratorium architektury

i

Autor: Archiwum Architektury

Europan – laboratorium architektury

2016-01-25 10:25

Europan to międzynarodowy konkurs, którego celem jest angażowanie młodych architektów w poszukiwanie awangardowych rozwiązań i idei. Od 28 stycznia we wrocławskim Muzeum Architektury będzie można zobaczyć wszystkie prace nagrodzone w Polsce i wybrane koncepcje europejskie.

Europan to międzynarodowy konkurs architektoniczny, w ramach którego profesjonaliści do 40 roku życia poszukują awangardowych rozwiązań, nowatorskich idei i możliwości budowy współczesnego europejskiego miasta. Od 1990 roku zorganizowano już 13 edycji. Konkurs odbywa się jednocześnie w kilkunastu krajach (m.in. W Austrii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji, Włoszech). W pięciu ostatnich edycjach uczestniczyła także Polska, jak na razie reprezentowana wyłącznie przez Warszawę.

28 stycznia o godz. 17.00 we wrocławskim Muzeum Architektury nastąpi otwarcie wystawy prezentującej wszystkie nagrodzone w Polsce prace oraz wybrane prace europejskie. Otwarciu towarzyszyć będzie seminarium, w ramach którego o doświadczeniach realizacji konkursowych koncepcji opowiedzą Pia Spiesberger i Bernd Vlay (Europan Austria). Polskie edycje Europanu podsumuje Tomasz Zemła - kierownik projektu Europan Polska, zastępca dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy.

Europan - laboratorium architektury28.01.2016 – 29.02.2016

Muzeum Architektury we Wrocławiuul. Bernardyńska 5 50 – 156 Wrocław

Organizator: Miasto Stołeczne Warszawa