Zaślepka na obiekt leadowy Architektura

i

Autor: Archiwum Architektury

Europejski Kongres Kultury

2011-09-02 2:00

Kongres Kultury Wrocław jednym z najważniejszych wydarzeń Polskiej Prezydencji w 2011. W programie Kongresu Kultury wykład Baumana.

Kongres Kultury Wrocław jest częścią Polskiej Prezydencji. Przez cztery dni (8-11 września) zaplanowano 100 interdyscyplinarnych spotkań i projektów poświęconych kulturze, 10 kongresowych debat oraz dyskusje prowadzone przez A Soul for Europe, a także finał konkursu remiksowania materiałów archiwalnych i artystycznych dotyczących Stoczni Gdańskiej i Solidarności - Dock’s Docs Gdańsk Remix. Na kongres przyjedzie 300 artystów, alternatywnych twórców, intelektualistów, filozofów i menadżerów kultury także z organizacji pozarządowych. Wszystko odbywać się będzie w odremontowanej Hali Stulecia w scenografii przygotowanej przez Borisa Kudlickę i architektów z pracowni WWAA, autorów m.in. polskiego pawilonu na Expo w Szanghaju.

Europejski Kongres Kultury zainauguruje swoim wykładem prof. Zygmunt Bauman, którego książka Kultura w płynnej nowoczesności wyznacza kierunek kongresu. Kongres kultury to debaty poświęcone najważniejszym zjawiskom współczesnej kultury, jej rozmaitym kontekstom oraz funkcjom jakie pełni i może pełnić w dzisiejszym świecie. Nie zabraknie też dyskusji na temat dotacji na poziomie unijnym UE. W ramach Kongresu Kultury Wrocław - wydarzenie House of Change, będący próbą rekonstrukcji i dekonstrukcji historii willi Dzieduszyckich, przez społecznie zaangażowanych artystów współczesnych. Jutro nie umiera nigdy to wystawa przygotowana specjalnie na Europejski Kongres Kultury. Przewrotny tytuł odnosi się do strategii urządzania przyszłości, pokazuje składane obietnice w kontekście polityki zarządzającej społecznymi nastrojami. Gigantyczna ekspozycja inspirowana Światową Wystawą w Nowym Jorku w 1939 roku, będzie prezentować wszystkie najnowsze odkrycia technologiczne, a przede wszystkim dizajnerskie i inżynieryjne koncepcje, które miały zrewolucjonizować świat.

Wydarzenie jest częścią Polskiej Prezydencji 2011 – uwaga na kulturę!, na który składa się półroczny cykl zdarzeń i projektów artystycznych prezentowanych w ramach przewodnictwa Polski w Unii UE.

CZYTAJ TAKŻE>> Ceremonia przekazania polskiej Prezydencji w Unii UE - pawilon artystyczny, projekt Studia Olafur Eliasson


Szczegółowy program na stronie www.culturecongress.eu

fotka z /zdjecia/Europejski_Kongres_Kultury.jpg

i

Autor: Archiwum Architektury