Organizatorem konkursu jest agencja informacyjna PS intermedia, prowadząca też cykliczne spotkania Real Estate Talks dla branży nieruchomości komercyjnych. Jego celem jest wyróżnienie kobiet działających w różnych dziedzinach szeroko rozumianego sektora budowlanego, od architektury i inżynierii, po finanse, sprzedaż czy marketing. Kandydatki można zgłaszać w 14 kategoriach. Spośród nich specjalnie powołane jury wybiera najpierw grono finalistek, a następnie laureatki w każdej z konkursowych kategorii. Sędziowie każdego roku wybierani są na podstawie rekomendacji 20-osobowej Rady Programowej. W skład Rady Programowej konkursu wchodzą kobiety ściśle związane z branżą, które rozumieją, jak to jest pracować w męskim świecie. Większość z nas zaczynała od stanowiska asystentki czy specjalistki ds. sprzedaży, pełniąc dziś funkcję wysoko wykwalifikowanych menadżerek, szefowych działów czy całych firm. Reprezentujemy różne zawody i specjalizacje w ramach sektora nieruchomości i budownictwa, ale każdą z nas cechuje upór w dążeniu do celu i nastawienie na sukces - czytamy na stronie konkursu.Ewa P. Porębska, redaktor naczelna „Architektury-murator”, znalazła się w tym roku na tzw. shortliście w aż dwóch kategoriach: Architecture & Design, obok Magdaleny Kieszniewskiej z firmy EPP, Kariny Konieczny i Katarzyny Kozioł z APA Wojciechowscy oraz Aleksandry Zentile-Miller z Chapman Taylor International Services, a także w Top Management, obok Beata Kokeli z Cushman & Wakefield, Magdaleny Marcinkowskiej z Workin, Ewy Parys z AEW i Barbary Topolskiej – z CPI Property Group Poland.
Podczas uroczystej gali konkursu TOP WOMAN in Real Estate 2020, która odbyła się 26 sierpnia w restauracji Villa Foksal w Warszawie, Ewa P. Porębska odebrała statuetkę Top Woman 2020 w kategorii Architektura & Design.
Ewa P. Porębska, architektka, krytyczka architektury, od 1994 roku redaktor naczelna miesięcznika „Architektura-murator”. Juror Nagrody Unii Europejskiej dla architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe 2013 i Nagrody European Prize for Urban Public Space (od 2016, przedtem członek rady ekspertów). Jest autorką wielu artykułów poświęconych architekturze w prasie polskiej i zagranicznej oraz współtwórczynią wielu wystaw, jak również inicjatorką i organizatorką cyklicznego konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE na najlepsze budynki zrealizowane w Polsce po upadku komunizmu. Pomysłodawczyni i kuratorka Kolekcji Architektury-murator dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, wystawy inicjującej bezprecedensową kolekcję makiet wybitnych obiektów architektonicznych zrealizowanych w Polsce po 1989 roku (MSN 2014).
Kuratorka wystawy Polska. Architecture prezentowanej w 2016 roku w Azerbejdżanie, Bułgarii, Macedonii, Chinach, Irlandii, Austrii i Indiach, oraz w rozbudowanej wersji w Muzeum Architektury we Wrocławiu. Kuratorka wystawy Architektura Muzyką Przestrzeni w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w 2016 roku. Inicjatorka i współorganizatorka warsztatów studenckich Success Stories podczas Biennale Architektury w Wenecji w 2016 roku. Uczestniczka debaty Hong Kong Architecture and Urbanism with Belt and Road w ramach 16. Biennale Architektury w Wenecji. Reprezentowała Polskę podczas European Conference on Architecture & the Media w 2018 i 2020 roku - jest inicjatorką powstania tych poświęconych mediom architektonicznym międzynarodowych konferencji organizowanych przez Fundację im. Miesa van der Rohe oraz Creative Europe. W 2009 roku za współpracę w dziedzinie architektury między Polską a Holandią Ambasador Królestwa Niderlandów uhonorował ją przyznaniem fragmentu stumetrowej ławki w Amsterdamie zaprojektowanej przez Claudię Linders – Space to take place. W 2014 roku została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi na rzecz ochrony ładu przestrzennego i rozwoju architektury.