Architektura MuratorWydarzeniaForMA 2020: II Forum Młodych Architektów

ForMA 2020: II Forum Młodych Architektów

Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej zaprasza na II Forum Młodych Architektów: ForMA 2020. W programie między innymi dyskusja na temat wartości prac projektowych i wyceny wynagrodzeń.

ForMA 2020: II Forum Młodych Architektów
Fot. jacoblund/GettyImages

Pierwsza edycja Forum Młodych Architektów ForMA odbyła się w ubiegłym roku. Spotkanie, organizowane z inicjatywy Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, ma na celu przede wszystkim rozpoznanie problemów i potrzeb młodych architektów przed 40 rokiem życia oraz zachęcenie ich do aktywności w strukturach IARP. Tegoroczna odsłona wydarzenia odbędzie się 3 października w pawilonie wystawowym SARP przy ulicy Foksal w Warszawie. W programie między innymi dyskusja na temat realiów praktyki architektonicznej i problemów, z jakimi borykają się młodzi twórcy. Poruszone zostaną także takie zagadnienia jak wartość prac projektowych i wycena wynagrodzeń, przestrzeganie praw autorskich czy środowiskowa solidarność zawodowa.

Czytaj też: Wynagrodzenia architektów w Polsce i Danii: rozmowa z architektem Piotrem Zbierajewskim |

Do udziału w Forum Młodych Architektów zaproszeni są członkowie Izby, którzy nie skończyli 40 roku życia. Zgłoszenia należy przesłać e-mailem na adres: izba@izbaarchitektow.pl, wpisując w treści: imię i nazwisko, numer członkowski IARP oraz datę urodzenia.

II Forum Młodych Architektów: ForMA 2020
Kiedy:
3 października 2020 roku, w godzinach 11.00 – 16.00
Gdzie: pawilon wystawowy SARP, Warszawa, ul. Foksal 2A

Autor: (Red.)
Młodzi do Łodzi: prezentacja liderki Moniki Lemańskiej O szansach, jakie daje młodym architektom praca w dużej pracowni, działalności w warszawskim SARP-ie, a także o wyzwaniach i sukcesach rozmawiamy z Moniką Lemańską z pracowni WXCA, jedną z liderek tegorocznych konfrontacji Młodzi do Łodzi.
Polskie miasta przyszłości oczami młodych Zmniejszy się zjawisko „urban sprawl”, zniknie podział na lepsze i gorsze dzielnice, a nasze aglomeracje będą bardziej zielone i lepiej skomunikowane. To tylko niektóre wnioski z raportu „Polskie Miasta Przyszłości 2050 Oczami Młodych” opracowanego przez wchodzących na rynek architektów, urbanistów i strategów z Politechniki Śląskiej i Warszawskiej oraz Uniwersytetu Warszawskiego.
Architektura przyszłości 2020. Zgłoszenia 2020 European Architecture Program Future Architecture to więcej niż konkurs. Organizatorzy programu zapraszają młodych projektantów do nadsyłania innowacyjnych, przełamujących granice koncepcji dotyczących naszego otoczenia. Zwycięskie prace będą prezentowane podczas najważniejszych architektonicznych wydarzeń w całej Europie.
Festiwal Żywych Architektur 2020. Konkurs projektów Założeniem odbywającego się w Montpellier Festiwalu Żywych Architektur jest promowanie twórczości młodych architektów. Organizatorzy czekają na zgłoszenia projektów, które zostaną zrealizowane w przestrzeniach publicznych tego francuskiego miasta.
YoVA4 – młodzi wiedeńscy architekci w Lublinie Ambasada Austrii, Austriackie Forum Kultury i Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej zapraszają na wystawę „YoVA4 – Młodzi wiedeńscy architekci i architekci krajobrazu”.
SARP U40 2019 – Starzy na plaży a młodzi w Lublinie Już wkrótce drugie ogólnopolskie spotkanie młodych architektów SARP U40. Miesięcznik „Architektura-murator” objął wydarzenie patronatem.