Fresh design

i

Autor: Archiwum Architektury

Fresh Design. Nabór uczestników na międzynarodowe warsztaty

2015-10-15 17:49

Fresh Design to międzynarodowe spotkanie studentów z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Niemiec. Służy dyskusji o odpowiedzialnym kształtowaniu przestrzeni. W ramach tegorocznej edycji, która odbędzie się we Wrocławiu, studenci opracują zagospodarowanie terenów przylegających do Odry.

W ramach tegorocznej edycji Fresh Design, młodzi projektanci i artyści spędzą we Wrocławiu 10 dni (od 20 do 30 listopada). W tym czasie dokonają analizy przestrzeni, a także zaproponują nowe zagospodarowanie terenów przylegających do Odry. W wyniku prac koncepcyjnych powstaną pomysły na zagospodarowanie rzeki wykorzystujące jej potencjał rekreacyjny i komunikacyjny. Spośród wszystkich propozycji kapituła wybierze trzy najlepsze. Prezentacja projektów odbędzie się 29 listopada. Wydarzeniu towarzyszyć będzie panel dyskusyjny dotyczący zagospodarowania terenów rzecznych w miastach.

Nabór uczestników potrwa do 30 października. Do przesyłania portfolio zaproszeni są studenci architektury, designu lub innego kierunku artystycznego. Szczegółowe informacje na temat naboru na stronie www.freshdesign.edu.pl.

Do rozpoczęcia projektu pozostał miesiąc. Na portalu PolakPotrafi.pl trwa zbiórka funduszy, które umożliwią organizację finałowej wystawy, prezentacji uczestników projektu oraz ich uczelni. Zbiórka pieniędzy potrwa do 11 listopada, a kwota, która pozwoli na realizację założonego celu to 6 000 złotych. Kampania dostępna pod linkiem: https://polakpotrafi.pl/projekt/fresh-design.