Architektura MuratorWydarzeniaFresh Design. Nabór uczestników na międzynarodowe warsztaty

Fresh Design. Nabór uczestników na międzynarodowe warsztaty

Fresh Design to międzynarodowe spotkanie studentów z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Niemiec. Służy dyskusji o odpowiedzialnym kształtowaniu przestrzeni. W ramach tegorocznej edycji, która odbędzie się we Wrocławiu, studenci opracują zagospodarowanie terenów przylegających do Odry.

Fresh design

W ramach tegorocznej edycji Fresh Design, młodzi projektanci i artyści spędzą we Wrocławiu 10 dni (od 20 do 30 listopada). W tym czasie dokonają analizy przestrzeni, a także zaproponują nowe zagospodarowanie terenów przylegających do Odry. W wyniku prac koncepcyjnych powstaną pomysły na zagospodarowanie rzeki wykorzystujące jej potencjał rekreacyjny i komunikacyjny. Spośród wszystkich propozycji kapituła wybierze trzy najlepsze. Prezentacja projektów odbędzie się 29 listopada. Wydarzeniu towarzyszyć będzie panel dyskusyjny dotyczący zagospodarowania terenów rzecznych w miastach.

Nabór uczestników potrwa do 30 października. Do przesyłania portfolio zaproszeni są studenci architektury, designu lub innego kierunku artystycznego. Szczegółowe informacje na temat naboru na stronie www.freshdesign.edu.pl.

Do rozpoczęcia projektu pozostał miesiąc. Na portalu PolakPotrafi.pl trwa zbiórka funduszy, które umożliwią organizację finałowej wystawy, prezentacji uczestników projektu oraz ich uczelni. Zbiórka pieniędzy potrwa do 11 listopada, a kwota, która pozwoli na realizację założonego celu to 6 000 złotych. Kampania dostępna pod linkiem: https://polakpotrafi.pl/projekt/fresh-design.

Konkurs na projekt hali i głównego stadionu warszawskiej Skry Nowoczesna hala sportowa i stadion lekkoatletyczny powstaną w ramach II etapu modernizacji Ośrodka Wawelska, czyli dawnej Skry. Władze Warszawy ogłaszają konkurs na wykonanie koncepcji architektoniczno-budowlanej obu obiektów.
Zielone Tarasy Kultury: wyniki konkursu na zagospodarowanie parku 18 Marca i skweru Pionierów w Kołobrzegu Władze Kołobrzegu we współpracy z koszalińskim oddziałem SARP rozstrzygnęły konkurs na nowe zagospodarowanie dwóch przestrzeni publicznych w centrum miasta: parku 18 Marca i skweru Pionierów. Zwyciężyła warszawska pracownia JAZ+Architekci.
Konkurs na projekt strzelnicy golfowej na Mazurach Spółka Universe Properties Group, właściciel kompleksu Masurian Yacht & Golf Resort powstającego między Giżyckiem a Węgorzewem, ogłosiła konkurs na projekt strzelnicy golfowej wraz z budynkiem klubowym i zapleczem gastronomicznym.
Konkurs na siedzibę Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie planuje budowę nowej siedziby Wydziału Informatyki. Właśnie ogłosił konkurs na jej projekt. W jury m.in. architekci Maciej Miłobędzki, Karol Barcz, Piotr Śmierzewski, Karol Nieradka i Grzegorz Wojtkun.
Konkurs na projekt zagospodarowania dwuhektarowego terenu w centrum Jeleniej Góry W ścisłym centrum Jeleniej Góry powstać ma nowoczesne targowisko z zielenią i atrakcyjnym terenem rekreacyjnym. Władze miasta właśnie ogłosiły konkurs na projekt nowego zagospodarowania blisko dwuhektarowego obszaru w śródmieściu.
Konkurs na projekt wystawy w Muzeum Bitwy Warszawskiej Muzeum Wojska Polskiego ogłosiło rekomendowany przez SARP konkurs na projekt ekspozycji stałej nowo powstającego Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Składanie wniosków do 28 listopada.