fotka z /zdjecia/Teren_Budowy_wizualizacja_01_art.jpg

i

Autor: Archiwum Architektury

Fundacja Form i Kształtów postanowiła stworzyć (nie) architektoniczny Teren Budowy

2010-08-25 2:00

Projekt Teren w Budowie zakłada zwrócenie uwagi mieszkańców na architekturę ich miasta i motywuje do rozpoczęcia samodzielnych działań na rzecz ożywienia przestrzeni.

Niewielu mieszkańców Chełmna (kujawsko-pomorskie) w natłoku codziennych zajęć ma okazję zastanowić się nad jego historią i architekturą, poznać lokalne mity i narracje. Fundacja Form i Kształtów tworzy platformę wymiany pomysłów między twórcami kultury i jej obserwatorami. Mobilizuje do dialogu architektów, ogrodników, filozofów, muzyków, kucharzy i z wymiany ich doświadczeń produkuje interdyscyplinarne projekty. Tym razem fundacja wymyśliła Teren Budowy, na którym każdy mógł zbudować miasto od nowa, przemyślane, według indywidualnego pomysłu i potrzeb. Projekt miał na celu ożywić przestrzeń publiczną miasta. W ramach akcji przygotowano trójwymiarowe litery, z których powstały jednowyrazowe hasła. Umieszczone w określonej przestrzeni, nadadły jej nowe znaczenie i funkcje. We wrześniu podsumowanie projektu w Pokoju z Kuchnią Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu.

Harmonogram głównych wydarzeń: 19.06.2010 – warsztaty w Chełmnie od godz. 12 w dawnej Muszli Koncertowej na Nowych Plantach 20.06.2010 – umieszczenie haseł w przestrzeni publicznej miasta 27.06.2010 – pokaz filmu o godz. 22 w dawnej Muszli Koncertowej na Nowych Plantach

3.09.2010 – działania w CSW Znaki Czasu w Toruniu

Dowiedź się więcej>> PROJEKT TEREN BUDOWY


Informacje: FUNDACJA FORM I KSZTAŁTÓW http://www.formy.art.pl/

fotka z /zdjecia/Teren_Budowy_wizualizacja_01_art.jpg

i

Autor: Archiwum Architektury