Architektura MuratorWydarzeniaFundacja Form i Kształtów postanowiła stworzyć (nie) architektoniczny Teren Budowy

Fundacja Form i Kształtów postanowiła stworzyć (nie) architektoniczny Teren Budowy

Projekt Teren w Budowie zakłada zwrócenie uwagi mieszkańców na architekturę ich miasta i motywuje do rozpoczęcia samodzielnych działań na rzecz ożywienia przestrzeni.

Niewielu mieszkańców Chełmna (kujawsko-pomorskie) w natłoku codziennych zajęć ma okazję zastanowić się nad jego historią i architekturą, poznać lokalne mity i narracje. Fundacja Form i Kształtów tworzy platformę wymiany pomysłów między twórcami kultury i jej obserwatorami. Mobilizuje do dialogu architektów, ogrodników, filozofów, muzyków, kucharzy i z wymiany ich doświadczeń produkuje interdyscyplinarne projekty. Tym razem fundacja wymyśliła Teren Budowy, na którym każdy mógł zbudować miasto od nowa, przemyślane, według indywidualnego pomysłu i potrzeb. Projekt miał na celu ożywić przestrzeń publiczną miasta. W ramach akcji przygotowano trójwymiarowe litery, z których powstały jednowyrazowe hasła. Umieszczone w określonej przestrzeni, nadadły jej nowe znaczenie i funkcje. We wrześniu podsumowanie projektu w Pokoju z Kuchnią Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu.

Harmonogram głównych wydarzeń:
19.06.2010 – warsztaty w Chełmnie od godz. 12 w dawnej Muszli Koncertowej na Nowych Plantach
20.06.2010 – umieszczenie haseł w przestrzeni publicznej miasta
27.06.2010 – pokaz filmu o godz. 22 w dawnej Muszli Koncertowej na Nowych Plantach

3.09.2010 – działania w CSW Znaki Czasu w Toruniu


Dowiedź się więcej>> PROJEKT TEREN BUDOWY


Informacje: FUNDACJA FORM I KSZTAŁTÓW http://www.formy.art.pl/

fotka z /zdjecia/Teren_Budowy_wizualizacja_01_art.jpg
Projekt Szpitala Bielańskiego w Warszawie Atelier Tektura przygotowało projekt modernizacji głównego gmachu szpitala i jego rozbudowy o nowy - 5-kondygnacyjny budynek. To kolejny obiekt dla służby zdrowia zaprojektowany przez tę pracownię.
Konstelacje – projekt aranżacji placu przed wejściem do Parlamentu Europejskiego W sierpniu 2017 roku zakończyła się realizacja tymczasowego projektu powstałego w wyniku konkursu, w którym pierwsze miejsce zdobył polsko-belgijski zespół. Projekt Konstelacje miał na celu zbadanie interakcji zachodzących między różnymi użytkownikami tej przestrzeni.
Rewitalizacja warszawskiej Pragi – znamy najlepszą koncepcję Wyniki konkursu architektoniczno-urbanistycznego Ulice Nowej Pragi zostały ogłoszone 25 września. Zwycięska pracownia WXCA otrzymała nagrodę pieniężną i zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki.
Podwarszawski Dom W Projekt domu jednorodzinnego opracowany został przez studio STOPROCENT Architekci. Naturalne ukształtowanie terenu i obszerny program użytkowy miały ważny wpływ na formę budynku.
Bez dominacji – o projekcie Centrum Edukacji Geologicznej Szczepan Wroński W kontekście spektakularnego przyrodniczego sąsiedztwa staraliśmy się uniknąć kopiowania natury. Rygorystyczne, geometryczne formy są reminiscencją antropogenicznej historii miejsca. Z drugiej strony układ obiektów miał dopełniać kształt istniejących skarp i ścian skalnych. Domyka on wnętrze kamieniołomu, tworząc naprzemienne dziedzińce otwierające się na otoczenie – pisze Szczepan Wroński, współautor budynku.
Eclipse Advantage™ Clear T Hartowane, refleksyjne szkło firmy Pilkington wykorzystane w projekcie nowej auli Uniwersytetu w Białymstoku autorstwa pracowni PW Arkon oraz Meteor Architects. Dzięki zespoleniu go z niskoemisyjnym szkłem laminowanym Optilam™ Therm S3, przeszklenia fasady uzyskały niski współczynnik przenikania ciepła Ug=1,1 W/m2K, zapewniający wysoką izolację cieplną.