GENOTYPE

Uznany na świecie dizajner Tomek Rygalik, pokazał swój najnowszy projekt - świetlną instalację przestrzenną. Zaprezentowane obiekty nawiązują do archetypu lampy.

Rygalik do produkcji przedmiotów wykorzystał materiał o strukturze przepuszczającej światło. W tym projekcie materiał został poddany procesowi termoformowania, a także innym, podobnym do obróbki drewna.

Zaprezentowane obiekty nawiązują do archetypu lampy – komentuje Tomek Rygalik, autor instalacji – Ich prostota i oszczędność formy manifestuje materiał, który komplementuje przenikanie światła. Są różnej wielkości i kształtów, co pokazuje, jak można wykorzystać tworzywo DuPont™ Corian®. Chciałem pokazać jego wszechstronność, elegancję i prostotę linii; wydobyć przenikanie światła oraz przełamać stereotyp myślenia o materiale DuPont™ Corian®.

Tomek Rygalik urodził się w 1976 roku w Łodzi. Studiował Architekturę i Urbanistykę na Politechnice Łódzkiej oraz Industrial Design na Pratt Institute w Nowym Jorku (BA/Hons). Po kilku latach pracy dla firm projektowych w USA podjął studia na Royal College of Art w Londynie (MA), gdzie po otrzymaniu dyplomu został pracownikiem naukowym. Prowadzi pracownię projektowania na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wystawa została po raz pierwszy zaprezentowana w Poznaniu w poindustrialnym wnętrzu Starej Rzeźni podczas czerwcowych Targów Wyposażenia Wnętrz oraz na 100% Design w Londynie w ramach Young Creative Poland. Kolejnymi miejscami była galeria BWA we Wrocławiu oraz hotel Andels w Łodzi podczas festiwalu dizajnu.

Przegląd oferty DuPont dla działów architektury, dekoracji wnętrz i działu budowlanego dostępny jest na http://www.buildingonscience.dupont.com


Maria Jeglińska-Adamczewska dla PURO Hotels Legendarna norweska marka Røros Tweed oraz młoda polska projektantka Maria Jeglińska-Adamczewska połączyły siły z PURO Hotels w niezwykłym projekcie. Tak powstała kolekcja wełnianych koców KARI, ODA oraz LOTTA.
OKK! Design – branża wnętrzarska w dobie pandemii. Webinar Już 3 czerwca kolejna edycja OKK! Design. Po raz trzeci w formie webinaru. Architekci Magdalena Federowicz-Boule, Szymon Hanczar i Jacek Tryc przedstawią swoją analizę postpandemicznej rzeczywistości i prognozy na przyszłość.
Władysław Wincze. Wnętrza Władysław Wincze to jeden z najważniejszych polskich projektantów wnętrz, ale jego twórczość poza gronem ekspertów nie jest zbyt dobrze znana. Osiągnięcia i postać wybitnego architekta wnętrz przybliża nowa wystawa w Muzeum Architektury we Wrocławiu.
10 kolekcji mebli projektu młodych polskich dizajnerów Już na początku października kolejna edycja Warsaw Home. Publikujemy 10 projektów młodych dizajnerów, które zobaczymy podczas targów.
Design that Educates Awards 2019 Design that Educates Awards to międzynarodowy konkurs, który wskazywać ma na edukacyjny potencjał architektury i wzornictwa. Jego celem jest popularyzowanie najlepszych realizacji i produktów, które oprócz funkcji czysto użytkowych mogą też uczyć.
Najlepsze projekty roku 2018 według Design Museum Beazley Designs of the Year to coroczna nagroda przyznawana przez londyńskie Design Museum. W tym roku odebrał ją kolektyw Forensic Architecture używający narzędzi, jakie daje architektura do prowadzenia śledztw dotyczących naruszeń praw człowieka.