GrandFront 2009

8. edycja konkursu Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku - rozstrzygnięta. W kategorii czasopisma hobbystyczne wyróżnienie zdobył miesięcznik "Architektura-murator".

Wyróżnienie w kategorii CZASOPISMA HOBBYSTYCZNE: "ARCHITEKTURA-murator" 8/2009

Projekt okładki: Jakub „Pionty” Jezierski
Opieka artystyczna: Jerzy Porębski
Kurator cyklu "Okładki": Aleksandra Stępnikowska

Jakub „Pionty” Jezierski, absolwent Wydziału Architektury PW (dyplom 2006), specjalizuje się w projektowaniu prasowym, typografii i ilustracji.
Był współzałożycielem i dyrektorem artystycznym pisma „Fluid” (2000-2002), wyróżnionego za Najlepsze Okładki Roku 2002 w konkursie Chimera, oraz miesięcznika „A4” (2003-2004). Jest autorem systemu komunikacji wizualnej dla warszawskiej galerii Kordegarda (2006). Projekt graficzny Historyjek Obrazkowych Marka Raczkowskiego przyniósł mu wyróżnienie w 45. konkursie Najpiękniejsze Książki Roku 2004. Jako opiekun artystyczny kwartalnika „Fashion magazine”(2007-2009) zdobył trzy nagrody w konkursie Chimera 2008. Współpracuje z Fundacją Bęc Zmiana, dla której zaprojektował ostatnio oprawę graficzną kwartalnika humanistycznego „Format P”. www.brothersinarms.com.pl


Czytaj także>> GRANDFRONT 2008

Izba Wydawców Prasy, organizator konkursu na Prasową Okładkę Roku zaprosił wydawców, redaktorów gazet i czasopism oraz twórców grafiki prasowej do udziału w konkursie GrandFront 2009. Wzorem lat poprzednich wybrane zostały: najlepsza strona tytułowa gazety oraz najlepsza okładka czasopisma, opublikowane w 2009 roku. Do konkursu, który patronatem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, zaproszono wszystkie redakcje, których tytuły zostały wydane w 2009 roku, w Polsce, posiadają własny numer ISSN i są samodzielnie dystrybuowane.

Okładki do konkursu można było zgłaszać w grupie gazet w trzech kategoriach:
gazet ogólnokrajowych,
gazet regionalnych,
czasopism i gazet lokalnych (tytuły prasowe o zasięgu poniżej województwa),

w grupie czasopism w sześciu kategoriach:
czasopisma opinii,
magazyny wielotematyczne,
popularne czasopisma kobiece,
czasopisma hobbystyczne,
czasopisma branżowe
magazyny społecznościowe.

Oceny prac dokonało 30-osobowe Jury składające się z dyrektorów artystycznych, grafików prasowych, fotografików, wydawców i pracowników uczelni plastycznych.

Konkurs został rozstrzygnięty 24 maja 2010 roku podczas uroczystej Gali Finałowej na Zamku Królewskim w Warszawie.

Nagrodzone okładki zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej otwartej dla publiczności na Zamku Królewskim w Warszawie, podczas święta prasy i książki, które odbędzie się w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu w dniach 29 i 30 maja 2010 roku oraz w salonach sieci Empik.

Więcej informacji: http://www.grandfront.pl/, www.press.pl

fotka z /zdjecia/ARCH-2009-08_wyroznienie.jpg
Wystawa, filmy i dyskusje z okazji 40 lat pracy Ewy P. Porębskiej w mediach architektonicznych Archikolaże to osobiste refleksje o przełomach w achitekturze, o ludziach architektury, o architektonicznych ideach i przewartościowaniach.
„Architektura-murator” z prezentem! Do bieżącego wydania dołączamy najnowszy numer magazynu „Architekt Wnętrz”. Pakiet dostępny m.in w salonach Empik i dla prenumeratorów.
Wartości w architekturze: ostatnia dyskusja i podsumowanie cyklu Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na piąte, ostatnie spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Anny Cymer, Anny Dudzińskiej, Grzegorza Stiasnego, Marcina Szczeliny, Huberta Trammera i Ewy P. Porębskiej poprowadzi Tomasz Fudala.
Miasto dla ludzi: polscy eksperci w Gruzji Na zaproszenie Fundacji Solidarności Międzynarodowej polscy eksperci promowali w Gruzji idee inkluzywnego projektowania urbanistycznego. Rodzime doświadczenia w tym zakresie prezentowała m.in. Ewa P. Porębska, redaktorka naczelna „Architektury-murator”.
Priorytety w architekturze [FILM] Prezentujemy nagranie drugiej dyskusji z cyklu Wartości w Architekturze. Tym razem zaproszeni przez redakcję goście dyskutowali na temat priorytetów: jakie były, są, a jakie będą? Spotkanie z udziałem Urszuli Forczek-Brataniec, Macieja Miłobędzkiego i Zbigniewa Maćkowa poprowadziła dziennikarka Anna Dudzińska.
Priorytety w architekturze: kolejna dyskusja „Architektury-murator” Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na drugie spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Urszuli Forczek-Brataniec, Macieja Miłobędzkiego i Zbigniewa Maćkowa poprowadzi dziennikarka Anna Dudzińska.