Hans Ibelings, Renato Rizzi i Oliver Heath na 4 DESIGN DAYS w Katowicach!

i

Autor: Archiwum Architektury Druga edycja 4 DESIGN DAYS odbędzie się na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach projektu biura JEMS Architekci. Fot. Juliusz Sokołowski

Hans Ibelings, Renato Rizzi i Oliver Heath na 4 DESIGN DAYS w Katowicach!

2017-02-10 13:31

Już 16 lutego rusza druga edycja 4 DESIGN DAYS! Z tej okazji do Katowic przyjedzie wielu prelegentów z całego świata. W programie dyskusje, wystawy, wycieczki architektoniczne oraz projekcje filmów.

W pierwszej edycji 4 DESIGN DAYS, zorganizowanej w 2016 roku przez grupę medialną PTWP, wzięło udział blisko 3,5 tys. gości biznesowych, 20 tys. zwiedzających i 170 wystawców. Odbyło się też ponad 40 sesji tematycznych dla architektów, projektantów wnętrz, inwestorów i producentów. Tegoroczne wydarzenie zaplanowano w dniach 16-19 lutego 2017 roku. Wśród gości nie zabraknie wybitnych architektów z zagranicy. Swój udział zapowiedzieli już Hans Ibelings, historyk i krytyk architektury, Renato Rizzi, autor Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, Oliver Heath, ekspert w dziedzinie architektury zrównoważonej, Didier Fiuza Faustino, architekt i artysta, pracujący nad relacjami między ciałem i przestrzenią, Joachim Schuessler, projektant wielu wieżowców na całym świecie oraz Rob Reinders, architekt, odpowiadający m.in. za design sieci hoteli Marriott. Polskie środowisko architektoniczne reprezntować będą m.in. Robert Konieczny, Tomasz Konior, Ewa Kuryłowicz, Jan Strumiłło i Szymon Wojciechowski.

W programie Dni Otwartych 4 Design Days (16-17 lutego) znajdą się projekcje filmów, debaty, wystawy oraz targi niezależnego designu – SILESIA BAZAAR Dizajn vol. 3. Przedmiotem dyskusji architektów, projektantów, ale także przedstawicieli biznesu będzie m.in. wpływ architektury na konkurencyjność przedsiębiorstw czy wizerunek współczesnych miast. W sobotę, 18 lutego, krytyk Marcin Szczelina wraz z projektantem Tomaszem Pągowskim poprowadzą Maraton Architektury z udziałem m.in. Roberta Koniecznego, artysty Łukasza Stokowskiego oraz fotografa Bartka Barczyka. Tego samego dnia o tym, jak tworzyć budynki, które przetrwają próbę czasu, opowie m.in. Hans Ibelings – ceniony na świecie krytyk architektury i pisarz. Dni Otwarte będą prawdziwym maratonem designu i architektury, który przygotowaliśmy z myślą o mieszkańcach regionu, gościach z Polski i z zagranicy. Przez całą sobotę i niedzielę w strefie targowej Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach odbywać się będą wystawy i prezentacje użytecznych, designerskich produktów ponad 200 producentów. W gronie profesjonalistów rozmawiać będziemy o architekturze przez duże „A” oraz o designie, który jest czymś więcej niż tylko chwilową modą. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytania, gdzie szukać autorytetów i skąd czerpać najlepsze wzorce – mówi Małgorzata Burzec-Lewandowska, redaktor naczelna portalu Propertydesign.pl.

Udział w części wydarzeń jest bezpłatny. Otwarty charakter będą mieć m.in. konferencje zaplanowane na 16-17 lutego, w tym Forum Branży Meblowej, Housemarket Forum Silesia, poświęcone regionalnemu rynkowi mieszkaniowemu i Property Forum Katowice, czyli regionalne spotkanie właścicieli i zarządców firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych. Istnieje też możliwość wykupienia udziału w tzw. Strefie Premium (390 zł netto + VAT), który obejmuje wstęp na wszystkie wydarzenia towarzyszące tegorocznej edycji 4 Design Days, w tym także na gale i bankiety. Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny na: www.4dd.pl

Druga edycja 4 DESIGN DAYS, 16-19 lutego 2017 roku,

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach