Honorowa Nagroda SARP 2018 dla Piotra Lewickiego i Kazimierza Łataka

i

Autor: Archiwum Architektury

Honorowa Nagroda SARP 2018 dla Piotra Lewickiego i Kazimierza Łataka

2018-08-11 12:26

Bieżący rok należy bez wątpienia do krakowskiego Biura Projektów Lewicki, Łatak. Pracownia, obchodząca w tym roku jubileusz 30-lecia, została już nagrodzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Teraz najwyższe wyróżnienie przyznało jej środowisko architektów.

Kapituła tegorocznej edycji Honorowej Nagrody SARP, składająca się z laureatów lat ubiegłych, czyli Wojciecha Zabłockiego, Stanisława Deńki, Jakuba Wacławka, Zbigniewa Reszki oraz prezesa SARP Mariusza Ścisło, w dniu 17 lipca przyznała to prestiżowe wyróżnienie Piotrowi Lewickiemu i Kazimierzowi Łatakowi z Biura Projektów Lewicki Łatak. Architektów doceniono za wybitną działalność twórczą, udokumentowaną licznymi realizacjami i konkursami architektonicznymi. Zrealizowane obiekty prezentują bardzo wysoki poziom we wszystkich aspektach wartości w tym formy, kontekstu i funkcji. Większość projektów posiada unikalne cechy, potwierdzające tożsamość miejsca i wzbogacające przyrodnicze i kulturowe otoczenie. Na szczególną uwagę zasługują realizacje budynków wielorodzinnych we Wrocławiu, zagospodarowania placu Bohaterów Getta (Zgody) w Krakowie oraz Hali 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Niepełnosprawnych przy ulicy Focha w Krakowie - czytamy w komunikacie.

Uroczystość wręczenia Honorowej Nagrody SARP 2018, połączona z otwarciem wystawy dorobku tegorocznego laureatów, odbędzie się w dniu 30 listopada w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich przy ul. Fokslw Warszawie.