Architektura MuratorWydarzeniaII nagroda i wyróżnienie dla "Architektury-murator" w konkursie Grand Front 2013

II nagroda i wyróżnienie dla "Architektury-murator" w konkursie Grand Front 2013

"Architektura-murator" to wielokrotny laureat nagród i wyróżnień za grafikę okładek. W XII edycji konkursu Grand Front na prasową okładkę roku nasz miesięcznik otrzymał drugą nagrodę za okładkę numeru 6/2013 oraz wyróżnienie za okładkę numeru 9/2013. Projekt przygotował opiekun artystyczny czasopisma Jerzy Porębski  

Wręczenie nagrody Grand Front, Architektura murator

Grand Front to konkurs Izby Wydawców na Prasową Okładkę Roku odbywający się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Gala Finałowa konkursu odbyła się 26 maja 2014 roku w siedzibie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Miło nam poinformować, że okładka numeru 6/2013 "Architektury-murator" otrzymała drugą nagrodę w kategorii czasopisma branżowe. Autorem projektu graficznego jest opiekun artystyczny czasopisma Jerzy Porębski. W projekcie wykorzystano zdjęcie Jakuba Certowicza przedstawiające Muzeum Historii Żydów Polskich (projekt Lahdelma & Mahlamäki Architects). Miesięcznik otrzymał również wyróżnienie za okładkę numeru 9/2013 przedstawiającą Europejskie Centrum Muzyki w Lusławicach (projekt DDJM). W projekcie wykorzystano zdjęcie Marcina Czechowicza. "Architektura-murator" jest laureatem ponad dwudziestu nagród i wyróżnień za grafikę.

Miło nam również poinformować, że w dniu rozstrzygnięcia konkursu Grand Front odbyło się również wręczenie Nagrody SARP dla najlepszych realizacji w 2012 i 2013 roku. Laureatami zostali projektanci obiektów, które znalazły się na nagrodzonej i wyróżnionej okładce "Architektury-murator".

W tegorocznej edycji konkursu Grand Front udział wzięło 219 redakcji gazet i czasopism w ośmiu kategoriach tematycznych. Najwięcej, bo aż 115 okładek zgłoszono w kategorii czasopisma hobbystyczne, dzienniki (65 stron tytułowych), kolejne co do liczby zgłoszeń to czasopisma lokalne (o zasięgu poniżej województwa, 62 strony tytułowe), magazyny wielotematyczne (50 okładek), czasopisma branżowe (49 okładek), popularne czasopisma poradnicze dla kobiet (po 42 zgłoszeń), czasopisma opinii (25 okładek) i magazyny offowe (26 okładek).

O czym będziemy rozmawiać podczas Młodych do Łodzi 2023. Tematy paneli dyskusyjnych Jak obronić projekt przed inwestorem? Czy architekci są odpowiednio wynagradzani? Czy pracoholizm to ich choroba zawodowa? W jaki sposób opowiadać o architekturze? Czy możemy zapisać styl architekta w postaci programu? I czy możliwe jest budowanie mostów między architektonicznymi instytucjami, stowarzyszeniami i jednostkami naukowymi? Publikujemy opisy siedmiu paneli dyskusyjnych oraz biogramy panelistek i panelistów piątej edycji konfrontacji Młodzi do Łodzi.
Młodzi do Łodzi 2023: zarezerwuj czas! 26-27 maja piąte ogólnopolskie spotkanie ≤ 40 w Łodzi Jesteś właścicielem lub właścielką pracowni, wolnym strzelcem, pracownikiem czy pacowniczką naukowo-dydaktyczną przed 40 rokiem życia i chcesz porozmawiać o architektonicznych wyzwaniach ważnych dla Twojego pokolenia? To spotkanie właśnie dla Ciebie! Rezerwuj czas i przyjedź w maju do Łodzi.
Wernisaż „Archikolaży Ewy P. Porębskiej” [FILM] Wystawa „Archikolaże Ewy P. Porębskiej” stanowi kompilację wspomnień, przemyśleń i doświadczeń architektki. To osobiste refleksje o przełomach w architekturze, o ludziach architektury, o architektonicznych ideach i przewartościowaniach. 6 grudnia w Zodiaku – Warszawskim Pawilonie Architektury odbył się wernisaż ekspozycji.
Wernisaż „Archikolaży Ewy P. Porębskiej”: FOTORELACJA Wystawa „Archikolaże Ewy P. Porębskiej” stanowi kompilację wspomnień, przemyśleń i doświadczeń architektki. To osobiste refleksje o przełomach w architekturze, o ludziach architektury, o architektonicznych ideach i przewartościowaniach. 6 grudnia w Zodiaku – Warszawskim Pawilonie Architektury odbył się wernisaż ekspozycji.
Ewa P. Porębska rozmawia z Romualdem Loeglerem [FILM] O międzynarodowych kontekstach, biennale w Krakowie, czasopismach i trochę o architekturze. Prezentujemy nagranie spotkania, podczas którego Ewa P. Porębska rozmawiała z Romualdem Loeglerem.
Ewa P. Porębska rozmawia z Jerzym Szczepanikiem-Dzikowskim [FILM] O wierszach, szkicach, zawodowych wyzwaniach, zabawie i trochę o architekturze. Prezentujemy nagranie spotkania on-line, podczas którego Ewa P. Porębska rozmawiała z Jerzym Szczepanikiem-Dzikowskim.