Architektura MuratorWydarzeniaII nagroda i wyróżnienie dla "Architektury-murator" w konkursie Grand Front 2013

II nagroda i wyróżnienie dla "Architektury-murator" w konkursie Grand Front 2013

"Architektura-murator" to wielokrotny laureat nagród i wyróżnień za grafikę okładek. W XII edycji konkursu Grand Front na prasową okładkę roku nasz miesięcznik otrzymał drugą nagrodę za okładkę numeru 6/2013 oraz wyróżnienie za okładkę numeru 9/2013. Projekt przygotował opiekun artystyczny czasopisma Jerzy Porębski  

Wręczenie nagrody Grand Front, Architektura murator

Grand Front to konkurs Izby Wydawców na Prasową Okładkę Roku odbywający się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Gala Finałowa konkursu odbyła się 26 maja 2014 roku w siedzibie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Miło nam poinformować, że okładka numeru 6/2013 "Architektury-murator" otrzymała drugą nagrodę w kategorii czasopisma branżowe. Autorem projektu graficznego jest opiekun artystyczny czasopisma Jerzy Porębski. W projekcie wykorzystano zdjęcie Jakuba Certowicza przedstawiające Muzeum Historii Żydów Polskich (projekt Lahdelma & Mahlamäki Architects). Miesięcznik otrzymał również wyróżnienie za okładkę numeru 9/2013 przedstawiającą Europejskie Centrum Muzyki w Lusławicach (projekt DDJM). W projekcie wykorzystano zdjęcie Marcina Czechowicza. "Architektura-murator" jest laureatem ponad dwudziestu nagród i wyróżnień za grafikę.

Miło nam również poinformować, że w dniu rozstrzygnięcia konkursu Grand Front odbyło się również wręczenie Nagrody SARP dla najlepszych realizacji w 2012 i 2013 roku. Laureatami zostali projektanci obiektów, które znalazły się na nagrodzonej i wyróżnionej okładce "Architektury-murator".

W tegorocznej edycji konkursu Grand Front udział wzięło 219 redakcji gazet i czasopism w ośmiu kategoriach tematycznych. Najwięcej, bo aż 115 okładek zgłoszono w kategorii czasopisma hobbystyczne, dzienniki (65 stron tytułowych), kolejne co do liczby zgłoszeń to czasopisma lokalne (o zasięgu poniżej województwa, 62 strony tytułowe), magazyny wielotematyczne (50 okładek), czasopisma branżowe (49 okładek), popularne czasopisma poradnicze dla kobiet (po 42 zgłoszeń), czasopisma opinii (25 okładek) i magazyny offowe (26 okładek).

Szkoła architektury. Jak i czego uczyć? Kolejna dyskusja „Architektury-murator” Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na czwarte spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Magdaleny Kozień-Woźniak, Jerzego Łątki i Gabrieli Rembarz poprowadzi Hubert Trammer.
Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco Co tydzień nowa porcja najświeższych architektonicznych newsów z Polski i ze świata!
Ewa P. Porębska: jak oceniać architekturę O tym, jakimi wartościami powinniśmy się kierować przy ocenie architektury oraz dlaczego tak mało młodych wygrywa najważniejsze konkursy architektoniczne z Ewą P. Porębską, redaktorką naczelną „Architektury-murator”, rozmawia Łukasz Harat.
Przestrzeń publiczna [FILM] Prezentujemy nagranie trzeciej dyskusji z cyklu Wartości w Architekturze. Tym razem zaproszeni przez redakcję goście dyskutowali na temat przestrzeni publicznej. Spotkanie z udziałem Ewy Kuryłowicz, Agnieszki Labus i Łukasza Pancewicza poprowadził Marcin Szczelina.
Nasz przyjaciel Demiurg [FILM] Prezentujemy nagranie pierwszej dyskusji z cyklu Wartości w Architekturze. Spotkanie z udziałem Doroty Sibińskiej z XYstudio, Roberta Koniecznego z KWK PROMES i Szymona Wojciechowskiego z APA Wojciechowski Architekci poprowadziła redaktor naczelna „Architektury-murator” Ewa P. Porębska.
Wartości w architekturze: zobacz nagrania W roku 2021 redakcja „Architektury-murator” przygotowała cykl dyskusji z wiodącymi polskimi architektami.