Architektura MuratorWydarzeniaKadry modernizmu. Druga edycja konkursu fotograficznego

Kadry modernizmu. Druga edycja konkursu fotograficznego

Hasło tegorocznej edycji konkursu ogłoszonego przez Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Wrocław brzmi „Identyfikacja miejsca zamieszkania”. Prace nadsyłać można do 24 sierpnia

Konkurs fotograficzny Kadry Modernizmu

dwewecwwcw

Wrocławski modernizm
Realizacje Ericha Mendelssohna, Maksa Berga czy innych wrocławskich architektów działających w latach 20. i 30. XX wieku zyskały należną im pozycję w historii architektury. Niektóre z nich, jak Hala Stulecia, stały się symbolami Wrocławia. Mniej szczęścia miały modernistyczne realizacje powojenne, równie znakomite pod względem architektonicznym, ale mniej znane.

Kadry modernizmu II edycja
Zadanie konkursowe jest polega na wykonaniu zdjęcia modernistycznego budynku, wzniesionego po wojnie.
 Konkurs oraz wystawa prezentująca jego rezultaty zorganizowane zostały ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA'12. Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się pod hasłem MIASTO-MIEJSCE-MIESZKANIE.
We Wrocławiu trwa również projekt Nowe Żerniki (WUWA2), którego celem jest zaprojektowanie i wybudowanie Wrocławskiego Wzorcowego Zespołu Mieszkaniowego.
Konkurs fotograficzny nawiązuje do idei projektu Nowe Żerniki, dlatego też w tegorocznej odsłonie głównym obiektem zainteresowania uczestników ma być człowiek, użytkownik i
współtwórca architektury.

Prace zgłoszone na konkurs powinny być próbą odpowiedzi na pytania:
czym jest miejsce zamieszkania / dom / mieszkanie / ulica / plac?
co je tworzy, definiuje?
co jest w nim ważne?, rozpoznawalne?

 
Jury
Czesław Chwiszczuk - wykładowca na wrocławskiej ASP, prezes Związku
Polskich Artystów Fotografików okręgu Dolnośląskiego
Agata Gabiś - historyk sztuki, Fundacji Promocji Sztuki Transformator
Jadwiga Grabowska-Hawrylak - profesor na Wydziale Architektury PWr
autorka wielu realizacji budowanych w latach 60. i 70. we Wrocławiu
Paweł Jancewicz -dyrektor Akademii Fotografii
Roman Rutkowski - wykładowca na WA PWr, v-ce prezes SARP Wrocław,
Krzysztof Smyk - fotograf, autor wielu fotografii budynków Wrocławia
Łukasz Wojciechowski - wykładowca na WA PWr, VROA architekci

Nagrody

Na prace najlepiej odpowiadające na temat konkursu czekają nagrody:
- 1 miejsce - 500 zł + iPad (lub równowartość 2000 zł)
- 2 miejsce - 400 zł + Praktyczny Kurs Fotografii w Akademii Fotografii
- 3 miejsce - 300 zł + iPod shuffle (lub równowartość 250 zł)
- trzy wyróżnienia - 100 zł
nagrody dodatkowe: książki, prenumeraty dwumiesięcznika ARCH

Termin 
 24.08.2012 r. do godz. 16.00 – przyjmowanie prac

Regulamin konkursu wraz z załącznikami znajduje się na stronach internetowych:
www.kadrymodernizmu.pl oraz stronie organizatora www.wroclaw.sarp.org.pl

Materiały
Regulamin

Plakat konkursu Kadry Modernizmu
Krajobraz dobry i zły. Wystawa pokonkursowa otwarta! Wystawę wieńczącą konkurs fotograficzny "Krajobraz dobry i zły" otworzył Prezydent RP Bronisław Komorowski. Nagrodzone zdjęcia można oglądać na Krakowskim Przedmieściu do 20 listopada 2014.
Wystawa pokonkursowa przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie Zakończył się konkurs fotograficzny "Architektury-murator" pt. Krajobraz dobry i zły. Zapraszamy na wystawę pokonkursową, której otwarcie odbędzie się 21 października przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie.
Głosowanie internautów w konkursie fotograficznym Krajobraz dobry i zły Tylko do 27 września trwa głosowanie internautów w konkursie fotograficznym Krajobraz dobry i zły. Na stronie internetowej konkursu zebraliśmy już ponad 1000 zdjęć ukazujących dobre i złe przykłady działalności człowieka na obszarach chronionych w Polsce. Teraz Internauci zdecydują, które z nadesłanych prac są najlepsze! Na zwycięzców czekają aparaty fotograficzne Fujifilm X-M1 z obiektywem Fujinon XC16-50. Kliknij, aby oddać głos!
"Krajobraz dobry i zły". Konkurs fotograficzny "Architektury-murator" 26 sierpnia 2014 r. ruszył konkurs fotograficzny "Krajobraz dobry i zły" organizowany przez "Architekturę-murator". Zadaniem konkursowym jest wykonanie zdjęć pokazujących dobre i złe przykłady ludzkiej ingerencji w objęty ochroną krajobraz w Polsce. Do udziału zapraszamy fotografów profesjonalistów i amatorów w każdym wieku!
Nagrody w konkursie fotograficznym "Krajobraz dobry i zły" W konkursie fotograficznym "Krajobraz dobry i zły" zostaną przyznane dwa rodzaje nagród w dwóch kategoriach. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni aparatami Fujifilm XM1 z obiektywem Fujinon XC16-50, nagrodami pieniężnymi oraz rocznymi prenumeratami miesięcznika Podróże!
Wrocławski oddział SARP ogłasza konkurs fotograficzny "Kadry modernizmu" Tematem przewodnim czwartej edycji konkursu fotograficznego "Kadry modernizmu" jest "Miasto w ruchu". Prace należy zgłaszać do 22 lipca 2014