Zaślepka na obiekt leadowy Architektura

i

Autor: Archiwum Architektury

Kerez w “Muzeum”

2008-01-21 1:00

Do realizacji gmachu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie jeszcze daleko, ale jest już tymczasowa siedziba oraz dwumiesięcznik “Muzeum”, a w nim obszerny wywiad z projektantem budynku.

Dwumiesięcznik warszawskiego muzeum na 12 stronach przedstawia wydarzenia i twórców związanych z tą placówką, która w grudniu wprowadziła się na pięć lat do tymczasowej siedziby przy ulicy Pańskiej. Zorganizowano tam już pierwszy “Weekend w Muzeum” z pokazami filmów Artura Żmijewskiego i wykładem słynnej brytyjskiej teoretyczki sztuki Claire Bishop oraz hucznego sylwestra.Przed wejściem zawisł zaś napis świetlny zaprojektowany przez Paulinę Ołowską.

W drugim numerze “Muzeum” architektów zainteresuje przede wszystkim obszerny wywiad Marcela Andino Veleza z autorem przyszłej siedziby MSN – Christianem Kerezem http://www.kerez.ch/, w którym mówi o tym, w jakim kierunku mogłaby pójść koncepcja budynku i wyznaje: Prędzej zaprojektuję coś całkowicie innego, niż dokonam kompromisowych adaptacji wstępnego projektu.

Bezpłatne “Muzeum” można znaleźć w warszawskich kawiarniach i instytucjach kulturalnych lub pobrać w formie pdf-a ze strony http://artmuseum.pl/ Smacznego.