Architektura MuratorWydarzeniaKonferencja firmy Selena w zamku Książ koło Wałbrzycha

Konferencja firmy Selena w zamku Książ koło Wałbrzycha

Spotkanie zorganizowne we zabytkowych wnętrzach śląskiej rezydencji poświęcone było nowym produktom firmy, rozwiązaniom pozwalającym na oszczędzanie energii i podwyższenie parametrów termicznych budynków 

Konferencja firmy SELENA w Książu

Produkty i techniki
W czasie spotkania zaprezentowane zostały techniki malarskie i tynkarskie Tytan® EOS, papy MATIZOL na fundamenty i dachy. W kącikach eksperckich dostępne przedstawiane były szczegóły konkretnych rozwiązań.  W czasie konferencji dyskutowano na temat nowych trendów w dziedzinie budownictwa zrównoważonego

Dom Zeroenergetyczny+
W trakcie konferencji przedstawiony został projekt modelowego domu Zeroenergetycznego+, który zrealizowany ma być w pobliżu Warszawy przez Przewodnik Budowlany. Inwestor zapowiada rozpoczęcie prac budowlanych we wrześniu 2012 roku.  Przy budowie zastosowane zostaną technologie i materiały firmy Selena.
W 2013 roku powstać ma jednorodzinny dom o pożądanej w przypadku budynków energooszczędnych zwartej bryle, zbliżonej do sześcianu. Zapotrzebowanie energetyczne Dzięki prostocie kształtu, izolacji i podziale na moduły energetyczne spełnione mają być wymagania stawiane budynkom pasywnym (15kW/m2/rok ) Każdy z modułów zrealizowany będzie przy użyciu innej technologii, co pozwolić ma na praktyczne przetestowanie rozwiązań.

 

Dom zeroenergetyczny plus - Przewodnik Budowlany
Dom zeroenergetyczny plus - Przewodnik Budowlany
Międzynarodowa Konferencja Naukowa ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza do udziału w konferencji ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure. Jak zapowiadają organizatorzy, spotkanie będzie doskonałą okazją do zaprezentowania swoich najnowszych prac i przemyśleń na temat kierunków kształtowania architektury w XXI wieku.
The invincible city: międzynarodowa konferencja z udziałem ekspertów UNESCO, ICOMOS i ICCROM Jak na przestrzeni lat zmieniło się podejście do rekonstrukcji historycznych zespołów? Jakie mamy dziś możliwości ochrony zagrożonego dziedzictwa i jakie wyzwania stoją przed architektami i konserwatorami zabytków? Między innymi na te pytania spróbują znaleźć odpowiedź uczestnicy międzynarodowej konferencji „The invincible city. Society in cultural heritage recovery” organizowanej z okazji 75-lecia odbudowy Warszawy i 40. rocznicy wpisania stołecznej starówki na listę UNESCO.
Po co nam rzemiosło? Konferencja o nowym rzemiośle Kim jest nowy rzemieślnik? Czy jest sens odróżniać nowe rzemiosło od tradycyjnego? Rzemiosło to moda, czy społeczny trend? Między innymi na te pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Wytwórczo / Makingly” organizowanej przez Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.
Well-Being Design 2020: projektowanie dla przyszłości Cztery tytuły wnętrzarskie, wykłady i dyskusje z udziałem architektów, designerów i specjalistów z dziedziny projektowania doświadczeń. Już 5 listopada odbędzie się całodniowa konferencja Well-Being Design 2020 poświęcona projektowaniu, które skupia się na podnoszeniu jakości życia użytkowników i trosce o środowisko!
BIM DAYS 2020: podsumowanie konferencji Autodesk Jakie trendy zdominują przyszłość polskiej architektury? Czy BIM w Polsce się opłaca? Jak wykorzystać BIM w procesie projektowania konstrukcji i planowania realizacji? To tylko niektóre z zagadnień, które zostały omówione podczas październikowej konferencji BIM DAYS 2020.
Konferencja „Miasta Przyszłości” 2020 W dniach 15-17 września odbędzie się 3. edycja konferencji „Miasta Przyszłości” poświęconej najnowszym trendom i rozwiązaniom dla miast. Wśród prelegentów architekci, aktywiści i samorządowcy.