Architektura MuratorWydarzeniaKonferencja Green Building Symposium 2016

Konferencja Green Building Symposium 2016

Już 5 października w Warszawie odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych zielonemu budownictwu. Główne tematy szóstej edycji konferencji PLGBC Green Building Symposium to rozwiązania dla nowych budynków oraz zrównoważona modernizacja obiektów istniejących.

Konferencja Green Building Symposium 2016

Szósta edycja sympozjum, która odbędzie się 5 października 2016 roku w Warszawie będzie się koncentrować zarówno na rozwiązaniach dla nowych, jak i modernizacji istniejących budynków. W programie wydarzenia przewidziano prezentacje dwóch zagranicznych ekspertów. Michael Pawlyn, ceniony brytyjski architekt, zaprezentuje rozwiązania oparte o zjawiska występujące w naturze, które sprzyjają oszczędności zasobów i obniżeniu kosztów oraz wpływają pozytywnie na użytkowników budynków. Natomiast zajmujący się inżynierią fasad Rudi Scheuermann opowie dlaczego zrównoważony rozwój jest siłą napędową lepszego projektowania.

Podczas konferencji uczestnicy poznają też nowe strategie zrównoważonej modernizacji budynków. Przeprowadzenie modernizacji w zielonym standardzie zapewni, że remontowany obiekt będzie bardziej efektywny energetycznie, a także podniesie zdrowie i komfort jego mieszkańców i użytkowników.

Na pytanie czy opłaca się certyfikować istniejący budynek odpowiedzą przedstawiciele największych obecnych w Polsce systemów certyfikacji: BREEAM, DGNB, HQE, LEED oraz Well Building Standard. Podczas debaty ustalone zostaną kryteria, jakie należy realizować w nowych inwestycjach, aby budynek sprzyjał zdrowiu i komfortowi użytkowników, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów eksploatacji.

Zakończeniem wydarzenia będzie rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze zielone budynki i projekty, które zostaną nagrodzone PLGBC Green Building Awards 2016.

Rejestracja odbywa się za pośrednictwem strony internetowej http://konferencja.plgbc.org.pl/

PLGBC Green Building Symposium
5 października 2016
Ul. Jagiellońska 26 (siedzibia kina Praha)
Warszawa

Biurowiec Kö-Bogen II / Düsseldorf Zielona fasada z grabów chroni budynek przed przegrzewaniem, aktywnie wpływa na mikroklimat otoczenia oraz przywraca naturalny obieg wody w obszarze śródmiejskim.
PLGBC Green Building Symposium - relacja 6 października 2015 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie już odbyła się konferencja PLGBC Green Building Symposium. Hasło przewodnie piątej edycji wydarzenia to Zdrowie, komfort i produktywność, czyli prawdziwe zyski płynące z zielonego budownictwa.
"Szucha Corner" projektu Bolesława Stelmacha z zespołem Nowy biurowiec o skromnej, lecz reprezentacyjnej architekturze powstanie w centrum Warszawy. Użytkowników czekają kaskadowe tarasy i kilkusetmetrowy ogród. Autorem projektu "Szucha Corner" jest Bolesław Stelmach
Biurowiec Media-ICT hiszpańskiej pracowni Cloud 9 najlepszym budynkiem świata 2011 Znamy laureata międzynarodowego konkursu na Budynek Roku 2011 - nagrody przyznawanej podczas Światowego Festiwalu Architektury w Barcelonie. Najlepszym budynkiem świata został w tym roku ekologiczny biurowiec Media-ICT, który powstał w przemysłowej dzielnicy Barcelony - Poble Nou.
O zielonej architekturze i nowej przestrzeni publicznej Nowego Jorku w MCK Cykl spotkań w Miedzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie tym razem poświęconych współczesnej architekturze USA poprowadzi Wojciech T. Oktawiec założyciel Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC).