Architektura MuratorWydarzeniaKonkurs eVolo Skyscraper 2015. I nagroda dla zespołu z Polski

Konkurs eVolo Skyscraper 2015. I nagroda dla zespołu z Polski

Essence Skyscraper zaprojektowany przez zespół BOMP w składzie Ewa Odyjas, Agnieszka Morga, Konrad Basan i Jakub Pudo, otrzymał pierwszą nagrodę w międzynarodowym konkursie eVolo Skyscraper 2015.

eVolo Skyscraper Competition 2015
Pierwsza nagroda: praca "Essence Skyscraper", autorzy: BOMP (Ewa Odyjas, Agnieszka Morga, Konrad Basan i Jakub Pudo), źródło: eVolo  

Konkurs eVolo Skyscraper organizowany przez magazyn eVolo odbywa się od 2006 roku. Nagrody przyznawane są w uznaniu dla projektów architektury wysokiej, które proponują nowatorskie wykorzystanie technologii, materiałów oraz zmieniają sposób w jaki postrzegami wieżowce oraz ich związek z naturalnym i zabudowanym otoczeniem.

W tegorocznej edycji przyznano trzy nagrody i piętnaście wyróżnień. Laureatami zostali Ewa Odyjas, Agnieszka Morga, Konrad Basan oraz Jakub Pudo (zespół BOMP). Essence Skyscraper to jedenastropiętrowa, miejska megastruktura, mieszczęca sekwencję różnorodnych naturalnych środowisk.

II nagrodę przyznano projektowi Shanty-Scaper, którego autorami są Suraksha Bhatla i Sharan Sundar z Indii. Autorzy zaproponowali wykorzystanie odpadów budowlanych takich jak rury, blacha falista, drewno etc. do budowy wieżowca zapewniającego przestrzeń pracy, zamieszkania i rekreacji mieszkańcom slumsów w mieście Chennai.

III otrzymał Egor Orlov z Rosji za projekt Cybertopie, w którym miasto przyszłości zostało wyobrażone jako kombinacja świata istniejącego i cyfrowego, ulegającego permanentym zmianom w zależności od naszych potrzeb.

Więcej informacji o konkursie na stronie evolo Magazine.

Tagi:
Hypérion w Bordeaux – najwyższy drewniany wieżowiec Francji Właśnie oddano do użytku 50-metrowy budynek Hypérion w Bordeaux. Obiekt, wykonany w technologii betonowo-drewnianej według projektu pracowni Viguier Architecture, to obecnie najwyższa konstrukcja drewniana we Francji.
Warsaw UNIT: nowy wieżowiec Warszawy Warsaw UNIT to kolejny wieżowiec, jaki powstał na warszawskiej Woli. Koncepcję liczącego 200 metrów obiektu przygotowała Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Projekt.
Towarowa Towers projektu FS&P Arcus Rozpoczyna się budowa dwóch 95-metrowych wież Towarowa Towers przy ulicy Prostej w Warszawie. Za projekt wieżowców odpowiada pracownia FS&P Arcus.
Solidna komercyjna architektura: o Skylinerze Łukasz Pancewicz Jeśli trwałość, elastyczność i energooszczędność są najważniejszymi kryteriami współczesnej architektury biurowej, nowy warszawski wieżowiec spełnia je wszystkie. O nowej realizacji biura APA Wojciechowski pisze Łukasz Pancewicz.
Skyliner w Warszawie: po wieżowcu oprowadza Michał Sadowski Zakończyła się budowa Skylinera, kolejnego wieżowca na warszawskiej Woli. Po realizacji oprowadza nas architekt Michał Sadowski z pracowni APA Wojciechowski [GALERIA].
WTC w Nowym Jorku: o konstrukcji World Trade Center W tym roku mija 20 lat od zamachu na WTC w Nowym Jorku. W wyniku ataku zginęło blisko 3 tys. osób. Przypominamy tekst konstruktora Adama Zbigniewa Pawłowskiego, profesora i wykładowcy Politechniki Warszawskiej, który szczegółowo objaśnia, dlaczego doszło do zawalenia się wież WTC i czy można było opóźnić katastrofę.