Architektura MuratorWydarzeniaKonkurs eVolo Skyscraper 2015. I nagroda dla zespołu z Polski

Konkurs eVolo Skyscraper 2015. I nagroda dla zespołu z Polski

Essence Skyscraper zaprojektowany przez zespół BOMP w składzie Ewa Odyjas, Agnieszka Morga, Konrad Basan i Jakub Pudo, otrzymał pierwszą nagrodę w międzynarodowym konkursie eVolo Skyscraper 2015.

eVolo Skyscraper Competition 2015
Pierwsza nagroda: praca "Essence Skyscraper", autorzy: BOMP (Ewa Odyjas, Agnieszka Morga, Konrad Basan i Jakub Pudo), źródło: eVolo  

Konkurs eVolo Skyscraper organizowany przez magazyn eVolo odbywa się od 2006 roku. Nagrody przyznawane są w uznaniu dla projektów architektury wysokiej, które proponują nowatorskie wykorzystanie technologii, materiałów oraz zmieniają sposób w jaki postrzegami wieżowce oraz ich związek z naturalnym i zabudowanym otoczeniem.

W tegorocznej edycji przyznano trzy nagrody i piętnaście wyróżnień. Laureatami zostali Ewa Odyjas, Agnieszka Morga, Konrad Basan oraz Jakub Pudo (zespół BOMP). Essence Skyscraper to jedenastropiętrowa, miejska megastruktura, mieszczęca sekwencję różnorodnych naturalnych środowisk.

II nagrodę przyznano projektowi Shanty-Scaper, którego autorami są Suraksha Bhatla i Sharan Sundar z Indii. Autorzy zaproponowali wykorzystanie odpadów budowlanych takich jak rury, blacha falista, drewno etc. do budowy wieżowca zapewniającego przestrzeń pracy, zamieszkania i rekreacji mieszkańcom slumsów w mieście Chennai.

III otrzymał Egor Orlov z Rosji za projekt Cybertopie, w którym miasto przyszłości zostało wyobrażone jako kombinacja świata istniejącego i cyfrowego, ulegającego permanentym zmianom w zależności od naszych potrzeb.

Więcej informacji o konkursie na stronie evolo Magazine.

Tagi:
Najwyższy budynek świata – Burj Khalifa Burj Khalifa zredefiniował to, co wydawało się niemożliwe w projektowaniu i inżynierii budynków. To najwyższy budynek świata, który łącząc najnowocześniejsze technologie i różne wpływy kulturowe, stał się globalną ikoną.
Najwyższy budynek Europy – Łachta Centr Łachta Centr, najwyższy budynek Europy, został wzniesiony dla firmy Gazprom jako symbol potęgi koncernu. Wieżowiec stał się również jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów brytyjskiej pracowni RMJM.
Historia kontrowersyjnego Pałacu Kultury i Nauki Panoramę Warszawy zdominowała sylwetka Pałacu Kultury i Nauki. Budynek od lat wzbudza kontrowersje. W świadomości wielu mieszkańców stolicy jest to symbol dramatycznej epoki w historii Polski. Inni uważają go po prostu za najwyższy, choć nie najbardziej imponujący, budynek w kraju.
Mennica Legacy Tower - nowy wieżowiec na warszawskiej Woli Dobiega końca realizacja kompleksu Mennica Legacy Tower według projektu pracowni Goettsch Partners z Chicago. Prezentujemy film i najnowsze zdjęcia z budowy Mennica Legacy Tower.
Wieżowiec w miejscu Kolmeksu Pracownia Grupa 5 Architekci projektuje ponad 100-metrowy wieżowiec na warszawskiej Woli. Budynek planowany jest na działce po biurowcu Kolmex, vis-à-vis Muzeum Powstania Warszawskiego.
Wieżowiec Wola Tower Na zlecenie prywatnego inwestora biuro Mateusz Tański & Associates Architects opracowało projekt 180-metrowego wieżowca na warszawskiej Woli.