Architektura MuratorWydarzeniaKonkurs eVolo Skyscraper 2015. I nagroda dla zespołu z Polski

Konkurs eVolo Skyscraper 2015. I nagroda dla zespołu z Polski

Essence Skyscraper zaprojektowany przez zespół BOMP w składzie Ewa Odyjas, Agnieszka Morga, Konrad Basan i Jakub Pudo, otrzymał pierwszą nagrodę w międzynarodowym konkursie eVolo Skyscraper 2015.

eVolo Skyscraper Competition 2015
Pierwsza nagroda: praca "Essence Skyscraper", autorzy: BOMP (Ewa Odyjas, Agnieszka Morga, Konrad Basan i Jakub Pudo), źródło: eVolo  

Konkurs eVolo Skyscraper organizowany przez magazyn eVolo odbywa się od 2006 roku. Nagrody przyznawane są w uznaniu dla projektów architektury wysokiej, które proponują nowatorskie wykorzystanie technologii, materiałów oraz zmieniają sposób w jaki postrzegami wieżowce oraz ich związek z naturalnym i zabudowanym otoczeniem.

W tegorocznej edycji przyznano trzy nagrody i piętnaście wyróżnień. Laureatami zostali Ewa Odyjas, Agnieszka Morga, Konrad Basan oraz Jakub Pudo (zespół BOMP). Essence Skyscraper to jedenastropiętrowa, miejska megastruktura, mieszczęca sekwencję różnorodnych naturalnych środowisk.

II nagrodę przyznano projektowi Shanty-Scaper, którego autorami są Suraksha Bhatla i Sharan Sundar z Indii. Autorzy zaproponowali wykorzystanie odpadów budowlanych takich jak rury, blacha falista, drewno etc. do budowy wieżowca zapewniającego przestrzeń pracy, zamieszkania i rekreacji mieszkańcom slumsów w mieście Chennai.

III otrzymał Egor Orlov z Rosji za projekt Cybertopie, w którym miasto przyszłości zostało wyobrażone jako kombinacja świata istniejącego i cyfrowego, ulegającego permanentym zmianom w zależności od naszych potrzeb.

Więcej informacji o konkursie na stronie evolo Magazine.

Tagi:
Skyliner w Warszawie: po wieżowcu oprowadza Michał Sadowski Zakończyła się budowa Skylinera, kolejnego wieżowca na warszawskiej Woli. Po realizacji oprowadza nas architekt Michał Sadowski z pracowni APA Wojciechowski [GALERIA].
WTC w Nowym Jorku: o konstrukcji World Trade Center W tym roku mija 20 lat od zamachu na WTC w Nowym Jorku. W wyniku ataku zginęło blisko 3 tys. osób. Przypominamy tekst konstruktora Adama Zbigniewa Pawłowskiego, profesora i wykładowcy Politechniki Warszawskiej, który szczegółowo objaśnia, dlaczego doszło do zawalenia się wież WTC i czy można było opóźnić katastrofę.
Nowy wieżowiec w Gdyni: Grupa 5 Architekci wygrywa międzynarodowy konkurs Nowy wieżowiec w Gdyni będzie tylko o 20 metrów niższy od Sea Towers. W konkursie na projekt obiektu zwyciężyła Grupa 5 Architekci, pokonując m.in. holenderskie biuro MVRDV i brytyjskie studio RMJM. Prezentujemy wszystkie konkursowe prace.
SKYSAWA: nowy warszawski wieżowiec SKYSAWA powstaje przy rondzie ONZ według projektu Polsko-Belgijskiej Pracowni Architektury. To kolejny warszawski wieżowiec połączony podziemnym tunelem z pobliską stacją metra.
Najwyższy budynek świata – Burj Khalifa Burj Khalifa zredefiniował to, co wydawało się niemożliwe w projektowaniu i inżynierii budynków. To najwyższy budynek świata, który łącząc najnowocześniejsze technologie i różne wpływy kulturowe, stał się globalną ikoną.
Najwyższy budynek Europy – Łachta Centr Łachta Centr, najwyższy budynek Europy, został wzniesiony dla firmy Gazprom jako symbol potęgi koncernu. Wieżowiec stał się również jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów brytyjskiej pracowni RMJM.