Architektura MuratorWydarzeniaKoszaliński plan na kulturę

Koszaliński plan na kulturę

Trwające 18 miesięcy prace nad Programem Rozwoju Kultury Koszalina, stworzonym przez wieloosobowy zespół, w którego skład weszli przedstawiciele miejskich władz oraz eksperci z programu DNA Miasta Fundacji Res Publica, zakończyły się w czerwcu. Ich wynikiem jest 20-stronicowy dokument, prezentujący diagnozę stanu kultury stworzoną w oparciu o badania i wywiady z reprezentantami środowisk kulturalnych i mieszkańcami.

Koszalin przyjął dokument opisujący strategię rozwoju kultury przez najbliższe 10 lat. Ma ona stać się kluczowym elementem budowania lokalnej tożsamości i wizerunku miasta. Trwające 18 miesięcy prace nad Programem Rozwoju Kultury Koszalina, stworzonym przez wieloosobowy zespół, w którego skład weszli przedstawiciele miejskich władz oraz eksperci z programu DNA Miasta Fundacji Res Publica, zakończyły się w czerwcu.

Ich wynikiem jest 20-stronicowy dokument, prezentujący diagnozę stanu kultury stworzoną w oparciu o badania i wywiady z reprezentantami środowisk kulturalnych i mieszkańcami, a także analizę polityki kulturalnej i środków finansowych przeznaczanych na jej realizację. Choć bezpośrednio nie ma w nim mowy o architekturze, również ta dziedzina była brana pod uwagę przez członków zespołu. Instytucje publiczne muszą wychodzić poza własne mury, ale aby mogły to robić, muszą mieć przestrzeń, która jest do tego przystosowana. Staramy się pokazywać, że są istotne połączenia między projektowaniem architektury i społecznym imaginarium pozwalającym ludziom odnaleźć pokłady energii do działania – mówi Artur Celiński, szef DNA Miasta. Program zacznie działać od 1 stycznia 2018 roku. Koszt jego wdrożenia to 1 mln zł.

(RED)

Tagi:
Centrum Wiedzy Cognitarium w Koszalinie: wyniki konkursu Poznanliśmy wyniki konkursu na projekt Centrum Wiedzy Cognitarium w Koszalinie. Budynek, mieszczący między innymi główną bibliotekę Politechniki Koszalińskiej, powstanie według zwycięskiej koncepcji śląskiego biura OVO Grąbczewscy Architekci.
Innowacja wpisana w historię miejsca Historyczna papiernia w Koszalinie kiedyś była jednym z najnowocześniejszych takich zakładów w Europie. Teraz tworzone są w niej innowacyjne rozwiązania dla architektów.
Koszalin ma plan na kulturę Koszalin przyjął dokument opisujący strategię rozwoju kultury przez najbliższe 10 lat. Dzięki jego realizacji kultura ma stać się kluczowym elementem budowania lokalnej tożsamości i wizerunku miasta.
Zagospodarowanie centrum Koszalina Pracownia Toprojekt zwyciężyła w konkursie na opracowanie koncepcji urbanistyczno-achitektonicznej dla śródmieścia Koszalina.
Domy na jeziorze Jamno Choć domy na wodzie nie mają w Polsce uregulowanego statusu prawnego i rejestrowane są jako jachty, obiekty koszalińskich inżynierów można wynająć lub kupić i wykorzystać na mieszkanie, hotel czy kawiarnię – pisze Michał Nitychoruk.