"Krajobraz to dobro publiczne"- wystawa zorganizowana przez miesięcznik "Architektura-murator" we współpracy z Kancelarią Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, prezentowana będzie w Warszawie od 1 do 31 lipca
"Krajobraz to dobro publiczne". Wystawa 16 plansz - dobre i złe przykłady miejskich krajobrazów. Projekt graficzny: Paweł Kłudkiewicz
Wystawa "Krajobraz to dobro publiczne" pokaże 6 spektakularnych przykładów przestrzeni, które w znaczący, pozytywny sposób odmieniają wizerunek polskich miast. To miejsca, które dzięki zaangażowaniu lokalnych władz i doświadczeniu projektantów, zostały "odzyskane" dla nas wszystkich, i które na tle panującego często w polskich miastach chaosu wyróżniają się estetyką i funkcjonalnością, stając się przestrzeniami publicznymi na miarę XXI wieku.
Zaprezentujemy rewitalizację wysp odrzańskich we Wrocławiu i Wyspy Młyńskiej w Bydgoszczy, Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, Centrum Nauki Kopernik, które stanowi ważny krok na drodze przywracania mieszkańcom stolicy nabrzeża Wisły, odbudowę Starego Miasta w Elblągu i wreszcie - modernizację Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie, gdzie można będzie oglądać wystawę.
Wystawa "Krajobraz to dobro publiczne" Krakowskie Przedmieście 46-48, Warszawa wystawa czynna 1-31 lipca
Aranżacje ekspozycji na Zamku Królewskim na Wawelu są przykładem osobistych i nowoczesnych interwencji wkomponowanych w historyczne tło miejsca – o projektach ekspozycji pracowni NArchitekTURA piszą Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak.
Triennale w Mediolanie to jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych architekturze i wzornictwu. Tegoroczna wystawa, którą można oglądać jeszcze do 11 grudnia, prezentuje prace ponad 400 artystów, projektantów, architektów i naukowców z ponad 40 krajów, w tym z Polski. Relacja Tomasza Żylskiego.
Projektant aranżacji wystawy, przy opowiadaniu renesansowych historii, podjął ryzyko wypełnienia sali dużą powierzchnią samej czystej formy – o ekspozycji Botticellego na Zamku Królewskim w Warszawie, autorstwa NArchitekTURY, pisze Adam Orlewicz.
Do 5 grudnia w Muzeum Narodowym w Krakowie można oglądać wystawę drzeworytów Katsushiki Hokusaia „Hokusai. Wędrując…”. Projekt aranżacji ekspozycji opracowało biuro NArchitekTURA Bartosza Haducha.
Dorobek Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak po raz drugi zostanie zaprezentowana poza Polską. Przez trzy miesiące w siedzibie Trienal de Arquitectura de Lisboa będzie można zobaczyć projekty, rysunki oraz modele najciekawszych obiektów autorstwa architektki.
Biennale architektury, chwalone, krytykowane, ogłaszane martwym jak sama Wenecja, i jak ona wciąż wyłaniające się z laguny, to wciąż jeden z najważniejszych punktów węzłowych myślenia o architekturze – piszą w osobistej relacji specjalnie dla „A-m” Marcin Brataniec i Urszula Forczek-Brataniec. Co warto zobaczyć podczas tegorocznego biennale architektury? Prezentujemy autorski przewodnik krakowskich architektów, którym, mimo obostrzeń związanych z pandemią, udało się dotrzeć do Wenecji.