Architektura MuratorWydarzeniaKrakowski wymiar przestrzeni

Krakowski wymiar przestrzeni

Międzynarodowe Biennale Architektury organizowane jest w Krakowie już od 30 lat z przerwami (zaistniało również jako triennale). Jednak, jak piszą organizatorzy, teraz ma szansę powrotu na mapę kulturalnych wydarzeń w pierwotnej formie – jako biennale.

Tegoroczne MBA nosi tytuł Ludzki wymiar miejskich przestrzeni, a w jego programie znalazły się m.in. wystawy pokonkursowe (projekty zrealizowane i projekty koncepcyjne), konferencja Wolny rynek – lepsze miasto? 25 lat wolnorynkowych doświadczeń polskich architektów oraz cykl wykładów projektujących w Polsce zagranicznych architektów. Organizator: SARP Oddział Kraków. Współorganizator: Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa.

15-16 października
Centrum Kongresowe ICE, Kraków
www.mba2015.sarp.krakow.pl

Tagi:
Plac Kossaka w Krakowie według biura studio4SPACE W niedawnym konkursie na modernizację placu Juliusza Kossaka w Krakowie studio4SPACE otrzymało III nagrodę. Jury doceniło ideę przekształcenia tego miejsca w gęsto zazieleniony plac miejski. Prezentujemy wypowiedź współautora projektu Bartosza Dendury.
Osiedle Safrano w Krakowie projektu 3D Architekci W Łagiewnikach-Borku Fałęckim powstanie kameralne osiedle Safrano według projektu biura 3D Architekci.
Klub Studio / Kraków Projekt to próba przeniesienia idei klubu studenckiego z czasów PRL-u we współczesność. Jest więc tu miejsce i na scenę, i browar, i sale dla biznesu. O realizacji biura Stożek Architekci pisze Marcin Brataniec.
AFI V.Offices w Krakowie z najwyższym na świecie wynikiem certyfikacji BREEAM Krakowski biurowiec AFI V.Offices projektu Iliard Architecture & Interior Design otrzymał  certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding, zdobywając aż 98,87%. To najwyższy wynik w historii systemu certyfikacji operatora BRE Global dla polskiej inwestycji. Biorąc zaś pod uwagę klasyfikację budynków BREEAM International, jest to najwyżej oceniony budynek biurowy na świecie.
Muzeum Architektury i Designu w Krakowie: będzie konkurs SARP Realizacja Muzeum Architektury i Designu w Krakowie wkracza w kolejną fazę. Minister kultury Piotr Gliński zapowiedział przekazanie 400 mln na remont dawnego hotelu Cracovia. We współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich zostanie też przeprowadzony konkurs na adaptację zabytku.
PURO Kraków Old Town w nowej odsłonie Zakończyła się modernizacja PURO Kraków Old Town. Do współpracy przy kompletnej metamorfozie wnętrz krakowskiego hotelu PURO zaprosiło studio P2 Piotra Paradowskiego.