Architektura MuratorWydarzeniaKulisy projektowania – wystawa Krystiana Kowalskiego

Kulisy projektowania – wystawa Krystiana Kowalskiego

Na wystawie odbywającej się w ramach targów Warsaw Home Expo 2017 będzie można poznać warsztat projektanta od kuchni. Zaprezentowane zostaną różne technologie i etapy powstawania produktów oraz związki dizajnu z przemysłem.

Kulisy projektowania – wystawa Krystiana Kowalskiego
Krystian Kowalski podczas pracy nad fotelem Mesh. Fot. Marcin Narewski

Wystawy dizajnu zazwyczaj prezentują finalne wersje produktów, pomijając szczegóły dotyczące przebiegu procesu projektowego. Ekspozycja „Projektowanie – kulisy” poświęcona pracom Krystiana Kowalskiego, pokaże wszystkie etapy powstawania przedmiotów wdrażanych do produkcji oraz uwarunkowania i ograniczenia, które determinują ostateczną formę produktów. Proces projektowy został podzielony na siedem etapów, z których każdy zostanie zilustrowany konkretnymi przykładami. Pokazane zostaną meble i akcesoria oraz wykorzystane przy ich produkcji technologie - wylewanie piany, wtrysk, gięcie profili i blach, spawanie, praca z drewnem czy tapicerowanie. Róże etapy powstawania projektów będzie można poznać na przykładzie modeli i druków 3d i renderów. Drugim istotnym aspektem wystawy będzie ukazanie relacji projektanta z inwestorem. Rozpoczynającym pracę dizajnerom pokaże czego spodziewać się po współpracy z firmami. Inwestorom zaś czego oczekiwać od projektantów. Zestawienie tych dwóch punktów widzenia ma służyć ukazaniu relacji pomiędzy przemysłem a dizajnem.

Data: 06-08.10.2017
Miejsce: Targi Warsaw Home Expo 2017
Link do strony wydarzenia: http://warsawhome.eu/
Kurator: Stefan Bieńkowski

Krystian Kowalski (ur. 1982) jest absolwentem Design Department w Royal College of Arts w Londynie i Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracował w biurach projektowych w Mediolanie, Warszawie i Łodzi. W latach 2009-2013 współprowadził Studio Kompott. W 2013 roku założył własne studio projektowe Krystian Kowalski Industrial Design, w którym łączy modelowanie 3d z pracą z materiałem i niestandardowym rozwiązywaniem problemów. Pracował z markami takimi jak Ikea, Sony, Comforty, Amica, MDD, Noti, Tylko, Marbet Style czy Koło.

Tagi:
Jadwiga Grabowska-Hawrylak w Lizbonie! Dorobek Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak po raz drugi zostanie zaprezentowana poza Polską. Przez trzy miesiące w siedzibie Trienal de Arquitectura de Lisboa będzie można zobaczyć projekty, rysunki oraz modele najciekawszych obiektów autorstwa architektki.
Biennale architektury w Wenecji 2021: miniprzewodnik Marcina Bratańca i Urszuli Forczek-Brataniec Biennale architektury, chwalone, krytykowane, ogłaszane martwym jak sama Wenecja, i jak ona wciąż wyłaniające się z laguny, to wciąż jeden z najważniejszych punktów węzłowych myślenia o architekturze – piszą w osobistej relacji specjalnie dla „A-m” Marcin Brataniec i Urszula Forczek-Brataniec. Co warto zobaczyć podczas tegorocznego biennale architektury? Prezentujemy autorski przewodnik krakowskich architektów, którym, mimo obostrzeń związanych z pandemią, udało się dotrzeć do Wenecji.
Jan Szpakowicz. Przestrzeń elementarna: wystawa Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wystawę „Jan Szpakowicz. Przestrzeń elementarna”. Koncepcję plastyczną ekspozycji, ukazującej autorskie podejście architekta do modułu, brył i ich wzajemnych relacji, opracowali kuratorzy Łukasz Wojciechowski i Aleksandra Czupkiewicz.
Krakowska odsłona wystawy Architektura muzyką przestrzeni Miesięcznik „Architektura-murator” oraz Muzeum Narodowe w Krakowie zapraszają na nową odsłonę wystawy „Architektura muzyką przestrzeni”. Ekspozycję, prezentującą pięć najwybitniejszych sal koncertowych Europy ostatnich lat, będzie można zobaczyć we wnętrzach dawnego hotelu Cracovia.
Wystawa w Muzeum Piłsudskiego na dzień przed otwarciem [GALERIA] Prace nad wystawą Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku dobiegły końca. Od 11 listopada będzie dostępna dla zwiedzających. Ekspozycja, według projektu firm Ralph Appelbaum Associates, WXCA i Platige Image,  mieści się w podziemnej części nowego budynku i składa z sześciu galerii, prezentujących kolejne etapy życia marszałka.
Spotkania ze sztuką pod patronatem „Architektury-murator” Galeria Sztuki ToTuart zaprasza na nowy cykl wystaw „SPOTKANIA ToTuart” w Centrum Praskim Koneser. Od września do grudnia 2020 roku odbędzie się siedem wystaw prezentujących prace polskich artystów współczesnych. „Architektura-murator” jest patronem medialnym wydarzenia.