Architektura MuratorWydarzeniaKulisy projektowania – wystawa Krystiana Kowalskiego

Kulisy projektowania – wystawa Krystiana Kowalskiego

Na wystawie odbywającej się w ramach targów Warsaw Home Expo 2017 będzie można poznać warsztat projektanta od kuchni. Zaprezentowane zostaną różne technologie i etapy powstawania produktów oraz związki dizajnu z przemysłem.

Kulisy projektowania – wystawa Krystiana Kowalskiego
Krystian Kowalski podczas pracy nad fotelem Mesh. Fot. Marcin Narewski

Wystawy dizajnu zazwyczaj prezentują finalne wersje produktów, pomijając szczegóły dotyczące przebiegu procesu projektowego. Ekspozycja „Projektowanie – kulisy” poświęcona pracom Krystiana Kowalskiego, pokaże wszystkie etapy powstawania przedmiotów wdrażanych do produkcji oraz uwarunkowania i ograniczenia, które determinują ostateczną formę produktów. Proces projektowy został podzielony na siedem etapów, z których każdy zostanie zilustrowany konkretnymi przykładami. Pokazane zostaną meble i akcesoria oraz wykorzystane przy ich produkcji technologie - wylewanie piany, wtrysk, gięcie profili i blach, spawanie, praca z drewnem czy tapicerowanie. Róże etapy powstawania projektów będzie można poznać na przykładzie modeli i druków 3d i renderów. Drugim istotnym aspektem wystawy będzie ukazanie relacji projektanta z inwestorem. Rozpoczynającym pracę dizajnerom pokaże czego spodziewać się po współpracy z firmami. Inwestorom zaś czego oczekiwać od projektantów. Zestawienie tych dwóch punktów widzenia ma służyć ukazaniu relacji pomiędzy przemysłem a dizajnem.

Data: 06-08.10.2017
Miejsce: Targi Warsaw Home Expo 2017
Link do strony wydarzenia: http://warsawhome.eu/
Kurator: Stefan Bieńkowski

Krystian Kowalski (ur. 1982) jest absolwentem Design Department w Royal College of Arts w Londynie i Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracował w biurach projektowych w Mediolanie, Warszawie i Łodzi. W latach 2009-2013 współprowadził Studio Kompott. W 2013 roku założył własne studio projektowe Krystian Kowalski Industrial Design, w którym łączy modelowanie 3d z pracą z materiałem i niestandardowym rozwiązywaniem problemów. Pracował z markami takimi jak Ikea, Sony, Comforty, Amica, MDD, Noti, Tylko, Marbet Style czy Koło.

Tagi:
Wystawy na Wawelu projektu pracowni NArchitekTURA Aranżacje ekspozycji na Zamku Królewskim na Wawelu są przykładem osobistych i nowoczesnych interwencji wkomponowanych w historyczne tło miejsca – o projektach ekspozycji pracowni NArchitekTURA piszą Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak.
Nieznane niewiadome: 23. triennale w Mediolanie Triennale w Mediolanie to jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych architekturze i wzornictwu. Tegoroczna wystawa, którą można oglądać jeszcze do 11 grudnia, prezentuje prace ponad 400 artystów, projektantów, architektów i naukowców z ponad 40 krajów, w tym z Polski. Relacja Tomasza Żylskiego.
Botticelli na Zamku Królewskim w Warszawie Projektant aranżacji wystawy, przy opowiadaniu renesansowych historii, podjął ryzyko wypełnienia sali dużą powierzchnią samej czystej formy –  o ekspozycji Botticellego na Zamku Królewskim w Warszawie, autorstwa NArchitekTURY, pisze Adam Orlewicz.
Hokusai. Wędrując… Po wystawie oprowadza Bartosz Haduch Do 5 grudnia w Muzeum Narodowym w Krakowie można oglądać wystawę drzeworytów Katsushiki Hokusaia „Hokusai. Wędrując…”. Projekt aranżacji ekspozycji opracowało biuro NArchitekTURA Bartosza Haducha.
Jadwiga Grabowska-Hawrylak w Lizbonie! Dorobek Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak po raz drugi zostanie zaprezentowana poza Polską. Przez trzy miesiące w siedzibie Trienal de Arquitectura de Lisboa będzie można zobaczyć projekty, rysunki oraz modele najciekawszych obiektów autorstwa architektki.
Biennale architektury w Wenecji 2021: miniprzewodnik Marcina Bratańca i Urszuli Forczek-Brataniec Biennale architektury, chwalone, krytykowane, ogłaszane martwym jak sama Wenecja, i jak ona wciąż wyłaniające się z laguny, to wciąż jeden z najważniejszych punktów węzłowych myślenia o architekturze – piszą w osobistej relacji specjalnie dla „A-m” Marcin Brataniec i Urszula Forczek-Brataniec. Co warto zobaczyć podczas tegorocznego biennale architektury? Prezentujemy autorski przewodnik krakowskich architektów, którym, mimo obostrzeń związanych z pandemią, udało się dotrzeć do Wenecji.