Kulturalne wakacje 2009

i

Autor: Archiwum Architektury

Kulturalne wakacje 2009

2009-06-05 2:00

150 wystaw, pokazy świetlne, a także nocleg na starym statku czy w opuszczonym zakładzie meblarskim to tylko niektóre z atrakcji czekających na turystów odwiedzających austriacki Linz.

W wakacje warto wybrać się do austriackiego Linz – Kulturalnej Stolicy Europy roku 2009. Nie tylko z powodu 150 wystaw i innych wydarzeń, ale także nowej architektury. Można ją docenić zwłaszcza nocą. Od początku roku nad brzegiem Dunaju odbywają się spektakularne świetlne pokazy – to zasługa budynku centrum sztuki elektronicznej z największą w Europie medialną fasadą (projekt: Treusch architecture ZT GmbH).

Każda szklana płytka elewacji, zbudowanej w sumie z 40 000 diod LED, stanowi odrębną barwną plamę, której kolor można indywidualnie programować.

Ekspozycje w Ars Electronica Center również warte są odwiedzenia.

Przenocować można w jednym z sześciu rozrzuconych po całym mieście pokojów należących do Pixelhotel. To puste miejsca takie jak stary statek czy dawny warsztat meblarski zaadaptowane na hotel z inicjatywy i przez grupę młodych architektów. Każde z wnętrz “opowiada” inną historię.

Informacje: http://www.linz09.at/, http://www.pixelhotel.at/, http://www.aec.at/


Czytaj także:

W Polsce powstał supernowoczesny biurowiec oszczędzający aż dwie trzecie energiiJapończycy zachwyceni polską architekturą