Architektura MuratorWydarzeniaŁódź Design Festival 2020. Czas na PROGRES!

Łódź Design Festival 2020. Czas na PROGRES!

Już za miesiąc startuje 14. edycja Łódź Design Festival! W planie wystawy, debaty, spotkania, oprowadzania kuratorskie, pokazy filmowe, spacery z przewodnikiem, warsztaty dla dzieci i dorosłych, ARCHIBLOK, 10 lat plebiscytu must have oraz finał konkursu make me! Wydarzenia w przestrzeni miejskiej i na lodzdesign.com.

Łódź Design Festival 2020. Czas na PROGRES!

Tegoroczna edycja Łódź Design Festival odbędzie się w dniach 17-20 września pod hasłem PROGRES. Kiedy postanowiliśmy przenieść termin nadchodzącej edycji, wiedzieliśmy, że ten festiwal musi być inny. Nie odwołując wydarzenia, podjęliśmy decyzję o dostosowaniu się do nowych oczekiwań odbiorców oraz o sprostaniu wyzwaniom związanym z ich bezpieczeństwem. Realne łączymy z wirtualnym, artystyczne z konsumpcyjnym, prezentację nowych produktów z eksperymentem i tworzeniem prototypów, a promocję najlepszych polskich wdrożeń z krytyczną analizą funkcjonujących rozwiązań – zapowiadają organizatorzy. Poniżej publikujemy skrócony program festiwalu.

ARCHIBLOK 2020

Podczas 14. edycji ŁDF już po raz piąty odbędzie się specjalny blok poświęcony architekturze. O różnych aspektach projektowania rozmawiać będą m.in. Bogusław Barnaś (BXBstudio), Ewa Kuryłowicz (Kuryłowicz & Associates), Jerzy Łątka (archi-tektura.eu) oraz Dominika Zielińska (studio architektoniczne workplace). Spotkanie, w całości transmitowane on-line, poprowadzi Filip Springer, autor wielu cykli reporterskich oraz książek poświęconych architekturze.

Łódź Design Festival 2020. Czas na PROGRES!

ŁDF2020 – finaliści konkursu make me!

Na konkurs dla młodych projektantów make me! trafiło w tym roku aż 268 zgłoszeń z całego świata. Po długich i burzliwych obradach międzynarodowe jury wybrało 23 projekty, które mają szansę na zdobycie nagród z puli 65 000 zł. Prace finalistów będzie można zobaczyć we wrześniu na wyjątkowej ekspozycji, która powstaje w ramach 14. edycji Łódź Design Festival.

Łódź Design Festival 2020. Czas na PROGRES!

Wyróżnieni w plebiscycie must have 2020

W plebiscycie, który w tym roku obchodzi swoją 10 rocznicę, Rada Ekspertów nagrodziła 75 najlepiej zaprojektowanych polskich produktów. Podczas dziesięciu edycji przyznano już łącznie ponad 600 wyróżnień! Aż 50 z wytypowanych w tym roku produktów będzie można zobaczyć na ogólnodostępnej wystawie, prezentowanej na rynku Manufaktury.

Łódź Design Festival 2020. Czas na PROGRES!

Łódź Design Festival 2020
Kiedy:
17-20 września
Gdzie: w przestrzeni miejskiej Łodzi i na lodzdesign.com
Więcej informacji na: www.lodzdesign.com

Autor: (Red.)
Domy przyszłości: filmowa relacja architektki Natalii Szyk Trochy z Dutch Design Week 2019 Dutch Design Week (DDW), czyli największy festiwal dizajnu na północ od Alp, w tym roku odbywa się jedynie w formie on-line. Zobaczcie relację architektki Natalii Szyk Trochy z ubiegłorocznej edycji wydarzenia.
Wawa Design Festiwal 2018 - znamy program najnowszej edycji Zbliża się VI edycja Wawa Design Festiwal. W tym roku hasłem przewodnim jest „100 polskich”. Większość wystaw, wykładów i warsztatów dotyczyć będzie polskiego wzornictwa.
Brave New World, czyli 8. edycja Łódź Design Festival Ósma edycja Łódź Design Festival odbędzie się pod hasłem Brave New World. Projektanci zmierzą się z problemem odważnego projektowania, w kontekście zmiany życia na lepsze i tworzenia idei Nowego Lepszego Świata. Międzynarodowy festiwal designu w Łodzi rozpocznie się 9 października 2014 r.
Konstrukcja Timber Wave ozdobą wejścia do Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie Atrakcją tegorocznego Festiwalu Designu w Londynie (LDF) była ogromna konstrukcja zdobiąca wejście do Muzeum Wiktorii i Alberta. Instalacja Timber Wave wykonana została z drewna czerwonego dębu, na zamówienie Stowarzyszenia Handlowego Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC). Projekt trójwymiarowej spirali z kratownicy powstał w studiu architektonicznym AL_A
Eksperci z wybranych dziedzin ocenią wasze projekty architektoniczne!! Przegląd portfolio w ramach 4. Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi to szansa na sprawdzenie swoich umiejętności i wiedzy. Wybrane projekty architektoniczne poddane ocenie zostaną m.in. pokazane na wystawie.