Architektura MuratorWydarzeniaMarian Fikus – Twórczość

Marian Fikus – Twórczość

Z okazji 45-lecia pracy architekta w salach Muzeum Architektury można obejrzeć wystawę jego dokonań zawodowych.

29.03 (zamknięcie wystawy) WROCŁAW
Miejsce: Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5

W 1968 roku poznański architekt - laureat Honorowej Nagrody SARP 2008 roku („A-m” 1/09) - wraz z Jerzym Gurawskim założył własne biuro projektowe, a od 1988 roku prowadzi w Poznaniu wraz z Elżbietą Kosińską – Fikus pracownię Studio Fikus. Na swoim koncie ma między innymi projekty zagospodarowania przestrzennego centrów miast (Wrocławia, Głogowa, Włocławka, Płocka), dzielnic mieszkaniowych (w Bydgoszczy i Poznaniu) a także jest autorem Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej („A-m” 9/05 fot. Daniel Rumiancew, z archiwum redakcji) i Kompleksu Nauk Biologicznych Uniwersytetu Jagielońskiego („A-m” 4/03 fot. Wojciech Kryński, archiwum redakcji). Poza twórczością architektoniczną, ekspozycja obejmie jego prace rysunkowo – malarskie.


Informacje: http://www.ma.wroc.pl/

Fikus i Konieczny w Ostrowie Wielkopolskim Od 7 września w Galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim można oglądać wystawę projektów, które miały lub mogłyby powstać w tym mieście na przestrzeni lat. W programie pokazy filmów i dyskusje z udziałem Mariana Fikusa oraz Roberta Koniecznego.
Marian Fikus. Wykład w Toruniu Toruńska Galeria  Sztuki Wozownia zaprasza 27 lutego na wykład "Marian fikus. Kreator przestrzeni. Projekty i realizacje"