Architektura MuratorWydarzeniaMiasto na plus. Polskie "miasto szczęśliwe"

Miasto na plus. Polskie "miasto szczęśliwe"

Kim są ludzie, którzy stoją za działaniami na rzecz poprawy miejskiej przestrzeni w Polsce? Dziś w Krakowie dyskusja wokół premiery książki.

Książka "Miasto na plus", będąca zbiorem 11 tekstów o polskiej przestrzeni miejskiej, za punkt wyjściowy obiera poglądy autora "Miasta szczęśliwego", Charlesa Montgomery'ego. Celem wydawnictwa jest pokazanie, w jaki sposób polskie miasta zmieniają się na lepsze, przybliżając osoby i organizacje, które uczyniły to swoją misją. Autorzy esejów skupiają się na konkretnych działaniach, które poprawiają jakość życia - czy to udogodnienia dla mieszkańców, sposoby organizacji ruchu czy nowe realizacje.

Premierze książki będzie towarzyszyć dyskusja, w której udział wezmą:

Marta Żakowska - redaktorka naczelna magazynu Miasta

Piotr Kempf - dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie

Paweł Kubicki - socjolog i antropolog kultury Instytutu Europeistyki UJ

prowadzenie: Piotr Kozanecki

Wydarzenie odbędzie się we wtorek 8 maja o 18:00, w krakowskiej Spółdzielni Ogniwo (Paulińska 28).

Miasto na plus. Polskie "miasto szczęśliwe"
Wspólny dziedziniec: nowy projekt Pawła Grobelnego w przestrzeni Poznania W Poznaniu ukończona została właśnie nowa przestrzeń autorstwa Pawła Grobelnego. Dla firmy  OKRE Development projektant stworzył minimalistyczny ogród o geometrycznym układzie ścieżek i klombów, które uzupełnił o autorskie meble miejskie.
Garaż na placu: rewitalizacja placu Wolności w Kutnie W ramach rewitalizacji historycznego placu Wolności w samym centrum Kutna zbudowano kubaturowy parking na 132 samochody. Takie było życzenie mieszkańców – argumentują władze miasta.
Miasta dla ludzi – najnowsze trendy w projektowaniu przestrzeni miejskich Choć zmiany, jakim podlegają w ostatnich latach miasta europejskie mogą sprawiać wrażenie ograniczeń, wszystkie one mają jeden wspólny cel – poprawę jakości przestrzeni, a przez to podniesienie komfortu naszego życia – o trendach w projektowaniu przestrzeni miejskiej mówią eksperci z Gehl Architects, Urban Land Institute i Colliers International.
Miasta i metropolie. Trwa nabór na podyplomowe studia miejskie Do 28 września trwa dodatkowy nabór na studia podyplomowe „Miasta i metropolie” organizowane przez Instytut Badań Przestrzeni Publicznej w Warszawie. Ich celem jest zrozumienie i poprawa jakości życia w mieście.
Place Warszawy Trzyletni projekt badawczy Fundacji Puszka i Fundacji Bęc Zmiana, wspierany przez Urząd m.st. Warszawy, to wszechstronne opracowanie warszawskich placów - ich kondycji, historii i paradoksów, które świadczą o charakterze ich rozwoju.
NARRACJE 2017 NARRACJE to odbywający się od 2009 roku gdański festiwal, którego kuratorzy eksplorują miejskie wątki i historie. Artystyczne interwencje pozwalają na nowo odkryć różne miejsca w tym mieście. Na propozycje projektów do realizacji w ramach wydarzenia organizatorzy czekają do 15 września.