Międzynarodowa Konferencja Naukowa ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure
Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza do udziału w konferencji ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure. Jak zapowiadają organizatorzy, spotkanie będzie doskonałą okazją do zaprezentowania swoich najnowszych prac i przemyśleń na temat kierunków kształtowania architektury w XXI wieku.
Międzynarodowa Konferencja Naukowa ACPS 2021 rozpoczyna się 21 maja o godz. 9.00. Z uwagi na sytuację pandemiczną wydarzenie zaplanowano w formule on-line. Spotkanie, skierowane do przedstawicieli środowisk naukowych różnych dyscyplin, będzie podzielone na cztery sekcje tematyczne: Architecture, City, People, Structure.
W komitecie naukowym konferencji zasiadają: prof. Carlos Lázaro (Universitat Politècnica de València), prof. Ruy Pauletti (Universidade de São Paulo), prof. dr hab. inż. arch. Krzysztof Gasidło (Politechnika Śląska), prof. dr hab. inż. arch. Sławomir Gzell (Politechnika Warszawska), prof. dr hab. inż. Zenon J. Pudłowski (World Institute for Engineering and Technology Education (WIETE) w Melbourne), prof. dr hab. inż. arch. Jan Słyk (Politechnika Warszawska), prof. dr hab. inż. arch. Antoni Taraszkiewicz (Politechnika Gdańska), dr hab. inż. arch. Agata Bonenberg (Politechnika Poznańska) dr hab. inż. arch. Justyna Kobylarczyk (Politechnika Warszawska) i dr hab. inż. arch. Katarzyna Pluta (Politechnika Warszawska).
Nowy Europejski Bauhaus ma pozwolić na odbudowanie po pandemii gospodarki starego kontynentu w duchu zrównoważonego rozwoju. W ramach tej nowej inicjatywy Komisji Europejskiej zaplanowano m.in. warsztaty, pilotażowe realizacje, a także ustanowienie specjalnej nagrody New European Bauhaus Prize.
Jak na przestrzeni lat zmieniło się podejście do rekonstrukcji historycznych zespołów? Jakie mamy dziś możliwości ochrony zagrożonego dziedzictwa i jakie wyzwania stoją przed architektami i konserwatorami zabytków? Między innymi na te pytania spróbują znaleźć odpowiedź uczestnicy międzynarodowej konferencji „The invincible city. Society in cultural heritage recovery” organizowanej z okazji 75-lecia odbudowy Warszawy i 40. rocznicy wpisania stołecznej starówki na listę UNESCO.
Kim jest nowy rzemieślnik? Czy jest sens odróżniać nowe rzemiosło od tradycyjnego? Rzemiosło to moda, czy społeczny trend? Między innymi na te pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Wytwórczo / Makingly” organizowanej przez Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.
Cztery tytuły wnętrzarskie, wykłady i dyskusje z udziałem architektów, designerów i specjalistów z dziedziny projektowania doświadczeń. Już 5 listopada odbędzie się całodniowa konferencja Well-Being Design 2020 poświęcona projektowaniu, które skupia się na podnoszeniu jakości życia użytkowników i trosce o środowisko!
Jakie trendy zdominują przyszłość polskiej architektury? Czy BIM w Polsce się opłaca? Jak wykorzystać BIM w procesie projektowania konstrukcji i planowania realizacji? To tylko niektóre z zagadnień, które zostały omówione podczas październikowej konferencji BIM DAYS 2020.
W dniach 15-17 września odbędzie się 3. edycja konferencji „Miasta Przyszłości” poświęconej najnowszym trendom i rozwiązaniom dla miast. Wśród prelegentów architekci, aktywiści i samorządowcy.
Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Wydział Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz katowicki oddział SARP i śląski Towarzystwa Urbanistów Polskich zapraszają na II międzynarodową konferencję: Senses in Architecture, Urban Landscaping and Design – SAUL 2020. Wśród gości m.in. Odile Decq oraz Takaharu i Yui Tezuka – założyciele Tezuka Architects.