Architektura MuratorWydarzeniaMieszkać w porcie. Ideały początków Modernizmu a miasto współczesne

Mieszkać w porcie. Ideały początków Modernizmu a miasto współczesne

Konferencja „Mieszkać w porcie” została zaproponowana jako wydarzenie otwierające wystawę poświęconą dokonaniom Gustav’a Oelsnera’a. Ideały przyświecające całej generacji architektów początków modernizmu, do których należał Oelsner zestawione zostaną ze współczesnym miastem i dzisiejszymi priorytetami wpływającymi na obecnie podejmowane decyzje urbanistyczne

Katedra Urbanistyki i Planowania Regionalnego Politechniki Gdańskiej zaprasza na międzynarodową konferencję, której celem jest pokazanie i porównanie dwóch aglomeracji Altona-Hamburg oraz Gdańsk-Gdynia w kontekście rozwoju procesu tworzenia się metropolii portowej. W tej analizie kwestia mieszkaniowa odgrywa dziś kluczową rolę.

Mieszkać w porcie. Ideały początków Modernizmu a miasto współczesne
31.03-02.04.2011 Gdynia

FORMULARZ REJESTRACYJNY

FORMULARZ HOTELOWY

Organizator:
Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej we współpracy z Hafencity University Hamburg

Pod patronatem honorowym:
Komitetu Architektury i Urbanistyki Polskiej Akademii Nauk
Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk
Komisja Planowania Przestrzennego Polski Północnej Polskiej Akademii Nauk
ICOMOS
przy wsparciu Miasta Gdynia oraz Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej

Zespół hotelowo-usługowy przy skwerze Kościuszki w Gdyni W dwuetapowym konkursie inwestorskim na projekt nowych budynków przy skwerze Kościuszki w Gdyni zwyciężyła pracownia Bedra Cichosz Architekci. Laureaci zaproponowali autorską interpretacją gdyńskiego modernizmu, projektując zespół o dwóch odmiennych obliczach.
Zespół mieszkaniowo-usługowy Yacht Park w Gdyni Głębokie podcięcie parterów, wysunięcie zadaszeń tarasów i panoramiczne przeszklenia Yach Parku przywodzą na myśl luksusowe wycieczkowce – o nowej realizacji biura Arch-Deco pisze Małgorzata Skrzypek-Łachińska.
Waterfront w Gdyni według JEMS Architekci: rusza przebudowa terenów przy Nabrzeżu Prezydenta Konkurs na projekt drugiego etapu inwestycji Gdynia Waterfront, realizowanej pomiędzy Sea Tower a skwerem Kościuszki, JEMS Architekci wygrali jeszcze w 2015 roku. Spółka Vastint Poland, która konkurs zorganizowała, zapowiada obecnie realizację przedsięwzięcia.
Apartamentowiec Plac Kaszubski w Gdyni W Gdyni rozpoczyna się realizacja kolejnego apartamentowca o formie nawiązującej do międzywojennej architektury miasta. Budynek zaprojektowała pracownia Arch-Deco.
Dzień Dobry Lody: lodziarnia w Gdyni projektu Studio Turbo W zabytkowym domu wójta Radtkego w śródmieściu Gdyni powstała lodziarnia Dzień Dobry Lody. Za projekt aranżacji lokalu odpowiada Paulina Kisiel ze Studio Turbo.
UrbanLab Gdynia szuka pomysłów na miasto! UrbanLab Gdynia ogłasza nabór do drugiej edycji programu Pomysł na Miasto. Poszukiwane są koncepcje mikroinnowacji odpowiadających na wyzwania związane z adaptacją do zmian klimatu w mieście.