Architektura MuratorWydarzeniaModelowanie architektury: doświadczenia fińskie. Konferencja projektantów, architektów, inwestorów

Modelowanie architektury: doświadczenia fińskie. Konferencja projektantów, architektów, inwestorów

O modelowaniu architektury w kontekście fińskich realizacji i doświadczeń opowie założyciel biura architektonicznego C&J, Tom Cederqvist. Na spotkanie zapraszamy do kultowego w Łodzi Hotelu Andel’s, który powstał w dawnej przędzalni Izraela Poznańskiego. Po zakończeniu konferencji zaplanowano wycieczkę po Manufakturze.

28.09.2010, Hotel ANDEL’S
ul. Ogrodowa 17, 91- 065 Łódź

Zapraszamy na spotkanie dotyczące architektury i dizajnu, którego motywem przewodnim będzie modelowanie architektury w kontekście fińskich realizacji i doświadczeń. Gościem specjalnym wydarzenia będzie architekt i projektant z Finlandii – Tom Cederqvist, założyciel i partner biura architektonicznego C&J, które jest niezwykle cenione i uznane w Europie. Pracownia ma doświadczenie w projektowaniu zarówno dużych struktur urbanistycznych, jak i małych obiektów użyteczności publicznej i handlowej, wielokrotnie nagradzanyh w konkursach architektonicznych. C&J zajmuje się także wnętrzami i wzornictwem przemysłowym.

Na konferencji obecna będzie również firma LUVATA, światowy lider w produkcji blachy miedzianej wykorzystywanej do kształtowania elewacji budynków.

Na spotkanie zapraszamy do kultowego w Łodzi Hotelu Andel’s, który powstał w dawnej przędzalni Izraela Poznańskiego. Hotel Andel's zlokalizowany jest na terenie największego w Polsce centrum handlowo – kulturalno - rozrywkowego Manufaktura. Po zakończeniu konferencji organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników na krótką wycieczkę po Manufakturze oraz na lunch w hiszpańskiej restauracji Costa Del Mar.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową, faksem lub pocztą do 24 września 2010. Wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać e-mailem: katarzyna.scheffer@agencjasoma.pl lub faksem: 22 649 76 83 do biura Agencji SOMA, 02-796 Warszawa, ul. Bronikowskiego 1

KARTA ZGŁOSZENIA

Partnerem konferencji jest "Architektura-murator"
Organizatorzy: Polskie Centrum Promocji Miedzi, Agencja SOMA, LUVATA


CZYTAJ TAKŻE>> Światło dla... III edycjA konkursu dla studentów, młodych projektantów i architektów. Motywem przewodnim jest alternatywna, energooszczędna dioda LED

fotka z /zdjecia/finlandia.JPG
Nowe inwestycje 2022: 10 najbardziej wyczekiwanych realizacji 2022 roku Wbrew początkowym obawom związanym z pandemią COVID-19 kryzys prawie ominął branżę budowlaną. Część realizacji zaliczyła jednak niewielki poślizg i ich oddanie do użytku przesunięto w czasie. Oto 10 najbardziej wyczekiwanych nowych inwestycji 2022 roku.
Architektura renesansu: przykłady, cechy, przedstawiciele Architektura renesansu nawiązywała do wzorów i form klasycznych, a jej twórcy we wszystkich swoich działaniach szukali podstaw naukowych. Prawdziwą aspiracją architekta renesansu było wzniesienie budowli dla samego piękna proporcji, przestronnego wnętrza i wspaniałej, imponującej całości – pisze Ernst Hans Gombrich w monografii „O sztuce”. Publikujemy krótki przegląd podstawowych wiadomości o architekturze renesansu: przykłady, cechy, przedstawiciele.
Rok w architekturze: 10 najlepiej czytanych artykułów 2020 roku Wyniki konkursów na zadaszenie amfiteatru w Łazienkach, wnętrza Świątyni Opatrzności i osiedle Mieszkanie Plus przy Ratuszowej w Warszawie, dom w Bieszczadach projektu medusa group, nowe stacje metra, a także wpływ pandemii na rynek usług architektonicznych i różnice w zarobkach architektów w Polsce i Danii – przypominamy 10 najczęściej czytanych artykułów 2020 roku.
Archiprzepowiednie: co czeka polską architekturę w 2021 roku Co wydarzy się w architekturze w 2021 roku? Jakie wyzwania stoją przed polską architekturą w ciągu nadchodzących miesięcy? Kto odniesie sukces, kto poniesie porażkę i jakie tematy zdominują architektoniczne dyskusje. Przepowiednie na 2021 rok.
Nowe inwestycje 2021: 10 najbardziej wyczekiwanych realizacji 2021 roku Wciąż trudno przewidzieć, w jakim stopniu pandemia wpłynie na planowane inwestycje. Jak podaje GUS, liczba pozwoleń na budowę wydanych w 2020 roku nieznacznie spadła, nieco mniej jest też rozpoczętych realizacji. Czas pokaże, czy ta tendencja się utrzyma. Tymczasem prezentujemy 10 nowych inwestycji, które z pewnością zostaną ukończone w 2021 roku.
Ekstremalne budowy Z zapałem godnym lepszej sprawy dążymy do budowania w miejscach ekstremalnych, kolonizując obszary dotąd nietknięte stopą człowieka. Szukamy lokalizacji pod ziemią, pod wodą, na szczytach gór, lub jeszcze bardziej niezwykłych. Z czego to wynika? Głównie – z ciekawości, niekiedy – z rzeczywistej potrzeby, zawsze – z wyjątkowego uporu. Oskar Grąbczewski przygląda się realizacjom, które ze względu na swoją trudną lokalizację, przesuwają granice naszej wiedzy i możliwości technicznych.