Modernistyczna architektura Gdyni w obiektywie [ZDJĘCIA]

i

Autor: Archiwum Architektury I miejsce, fot. Monika Michałek

Modernistyczna architektura Gdyni w obiektywie [ZDJĘCIA]

2016-09-12 17:17

Znamy wyniki szóstej edycji konkursu fotograficznego "Gdyński Modernizm w Obiektywie". Odbywające się cyklicznie wydarzenie przyciąga amatorów fotografii i architektury modernistycznej z całej Polski.

Celem odbywającego się już od sześciu lat konkursu fotograficznego "Gdyński Modernizm w Obiektywie" jest promocja gdyńskiej architektury. Uczestnicy tegorocznej edycji zgłaszali swoje prace w siedmiu kategoriach. Znalazły się wśród nich takie, w których najważniejszym aspektem było uchwycenie cech formalnych i detali gdyńskiego modernizmu. W pozostałych pięciu oczekiwano uwiecznienia niepozowanych scen z miejskiego życia, modernistycznych inspiracji w sztuce czy też ukazania architektury nowoczesnej i postmodernistycznej w jednym kadrze. Ostatnie dwie kategorie objęły zdjęcia wykonane telefonem komórkowym oraz fotografie modernizmu w Europie i na świecie.

Autorka najlepszego zdjęcia - Monika Michałek - otrzymała nagrodę w wysokości tysiąca złotych. Drugą nagrodę - rejs promem dla dwóch osób do Szwecji oraz pamiątki Gdyńskiego Szlaku Modernizmu przyznano Małgorzacie Mielcarskiej. Zdobywca trzeciego miejsca - Michał Witkowski - oraz autorzy prac wyróżnionych, zostali nagrodzeni albumami o modernizmie i fotografii.

Prace nadesłane na konkurs oceniło jury w składzie: Maurycy Śmierzchalski – zawodowy fotograf, edukatorMarzena Śmierzchalska - zawodowy fotograf, edukatorPrzemysław Kozłowski – reportażysta, fotograf, fotoarchiwista gdyńskiego modernizmu Jacek Debis – z Agencji Rozwoju Gdyni, koordynator Weekendu Architektury