Architektura MuratorWydarzeniaModernizacja dwóch kamienic w Warszawie

Modernizacja dwóch kamienic w Warszawie

Projekt adaptacji dwóch XIX-wiecznych kamienic przy ul. Foksal na luksusowy apartamentowiec przygotowały pracownie ProArt i SUD Architectes.

Modernizacja dwóch kamienic w Warszawie
Fasadzie kamienicy przy Foksal 13 zostanie przywrócony wystrój z końca XIX wieku. Kwestia ta była przedmiotem długotrwałych negocjacji między inwestorem a konserwatorem zabytków.

Budynki przy ulicy Foksal 13 i 15 powstały w latach 1895-1898 według projektu Artura Spitzbartha. Miały bogato zdobione, wykończone klinkierem fasady i wyróżniające się wręcz pałacowym przepychem wnętrza. W latach 30. kamienica pod adresem Foksal 13 została przebudowana przez Zdzisława Mączeńskiego, który m.in. pozbawił elewację wszelkich zdobień. Budynki przetrwały wojnę, ale nieremontowane przez lata zaczęły stopniowo popadać w ruinę. Ostatecznie powiatowy inspektor nadzoru budowlanego nakazał wyprowadzenie lokatorów. Kamienice kupiła z czasem firma Ghelamco, planując ich renowację i przebudowę na zespół apartamentowy. Po modernizacji w obiektach znajdzie się 55 mieszkań o powierzchni od 47 do 260 m2, strefa SPA z sauną i jacuzzi, podziemny garaż z platformami parkingowymi oraz przestronny taras ze strefą koktajlową na ostatnich kondygnacjach.

Zakończenie realizacji: 2019

Rozmowy Oddziału Warszawskiego SARP: spotkanie z Jocelynem Fillardem Warszawski oddział SARP zaprasza na pierwsze spotkanie z nowego cyklu poświęconego wiodącym tematów z dziedziny architektury i planowania przestrzennego. Gościem wieczoru będzie francuski architekt Jocelyn Fillard, partner pracowni SUD Architectes.
Przebudowa zabytkowych kamienic przy Foksal 13/15 w Warszawie [GALERIA] Dobiega końca renowacja dwóch XIX-wiecznych kamienic przy Trakcie Królewskim według projektu pracowni ProArt i SUD Architectes. W budynkach znajdują się jedne z najdroższych apartamentów w stolicy. Za dwa z nich nabywca zapłacił ostatnio 17 mln zł!
Hotel Europejski Od_Nowa [GALERIA] Po blisko czterech latach prac modernizacyjnych oddano do użytku Hotel Europejski w Warszawie. Projekt przebudowy opracowało biuro SUD Architectes, za wnętrza odpowiada natomiast WWAA wraz ze scenografem Borisem Kudličką, pracownia APA Wojciechowski oraz hiszpański dizajner Lázaro Rosa-Violán i BDA.
Biurowiec Grand Central w Katowicach Za projekt odpowiada biuro SUD Architekci – to samo, w którym powstała koncepcja Galerii Katowickiej.
Hotel Europejski w Warszawie Największym wyzwaniem było wkomponowanie w zabytkowy gmach dwóch nowych poziomów. Architekci zdecydowali się na nadbudowę powtarzającą geometrię historycznej konstrukcji dachu – o przebudowie Hotelu Europejskiego piszą Joecelyn Frederic Fillard i Paweł Marczak z SUD Architectes Polska.
Galeria Katowicka otwarta. Galeria zdjęć W Katowicach rozpoczęła działalność nowa galeria handlowa zintegrowana z dworcem kolejowym. Budynek zaprojektowany został przez biuro SUD architects, projekt wnętrz przygotowała medusagroup. Głównym wykonawcą jest Strabag