Architektura MuratorWydarzeniaMuzeum Sztuki Nowoczesnej z pozwoleniem na budowę

Muzeum Sztuki Nowoczesnej z pozwoleniem na budowę

Pierwsza duża inwestycja na Placu Defilad staje się rzeczywistością. Miasto Warszawa ogłosiło dzisiaj przetarg na budowę nowego budynku MSN-u.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej z pozwoleniem na budowę

Wczoraj Thomas Phifer, autor projektu muzeum, zaprezentował projekt podczas zamkniętej prezentacji. Dzisiaj Prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, ogłosiła, że obiekt uzyskał pozwolenie na budowę; za parę lat stanie przed Pałacem Kultury. Przypomnijmy, że na początku tego roku miastu udało się wywłaszczyć ostatnią działkę na Placu Defilad potrzebną do powstania budynków Muzeum oraz teatru TR Warszawa.

Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady Miasta Warszawy, stwiedziła, że nowa inwestycja jest odczarowaniem tego miejsca [Placu Defilad]". Wyraziła nadzieję, że dzisiejsze pozwolenie będzie pocżatkiem budowy nowego centrum Warszawy. Joanna Mytkowska, szefowa MSN, przekazała, że w ciągu najbliższych kilku dni zostanie ogłoszony przetarg na generalnego wykonawcę robót. Na pozwolenie wciąż czeka nowy budynek TR Warszawa, wiadomo jednak, że projekt jest już sfinalizowany.

Według Marleny Happach, naczelnego architekta Warszawy, nowe inwestycje mają stworzyć "przestrzeń żywego miasta, dostępnego dla mieszkańców". Dodała, że jeszcze dziś albo jutro zostaną wysłane zaproszenia do negocjacji z pracowniami, których prace zostały wybrane w konkursie na projekt Placu Centralnego.

Proces budowy przewidziany jest na 36 miesięcy.

Prada nad Wisłą! W pawilonie MSN-u będzie ekskluzywny butik Już za dwa lata na placu Centralnym w Warszawie stanie gmach Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Wiemy, jak zostanie wykorzystany wówczas pawilon Adolfa Krischanitza nad Wisłą. W obiekcie swój pierwszy butik w Polsce otworzy włoski dom mody Prada.
Pomnikomania: Warszawa w Budowie 2019 Stolica Polski jest pełna pomników: ikonicznych, zapomnianych, zburzonych, konkurujących ze sobą, bojowych, kanonicznych, nowych i wciąż antycypowanych. Kuratorzy 11. edycji festiwalu WWB proponują prototypy kolejnych
Punkt widokowy na placu Defilad: wyniki konkursu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ogłosiło wyniki konkursu na projekt tymczasowego punktu widokowego zlokalizowanego bezpośrednio przy placu budowy swojej nowo powstającej siedziby. Zwyciężyła praca przygotowana przez pracownię 94 Studio z Poznania.
Konkurs na projekt punktu widokowego na placu Defilad Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ogłasza konkurs na projekt punktu widokowego na placu Defilad. Prace mogą też składać studenci i absolwenci uczelni artystycznych.
Festiwal Warszawa w Budowie 2018 – Polska vs. sąsiedzi Jak wynika z danych Urzędu ds. Cudzoziemców, Polska jest drugim najchętniej wybieranym przez obcokrajowców państwem w Unii Europejskiej. Nie zawsze jednak czują się u nas dobrze. Tegoroczną edycję festiwalu Warszawa w Budowie poświęcono relacji między imigrantem a społecznością lokalną, przyjezdnymi a rdzennymi mieszkańcami, czyli najprościej rzecz ujmując, obcymi a swoimi. Główna festiwalowa wystawa czynna tylko do 11 listopada.
Warszawa w Budowie 2018 – znamy program 10. edycji festiwalu Jak dyskutowaliśmy podczas tegorocznego spotkania Młodzi do Łodzi, imigracja młodych architektów i innych specjalistów do Polski to proces, który już się rozpoczął. Większość pochodzi zza naszej wschodniej granicy. Organizatorzy 10., jubileuszowej edycji festiwalu Warszawa w budowie chcą bliżej przyjrzeć się temu zjawisku i prześledzić, jak funkcjonuje idea sąsiedztwa w kontekście współczesnej urbanistyki, sztuki i debaty publicznej.