Architektura MuratorWydarzeniaNagroda i wyróżnienie dla „Architektury-murator”

Nagroda i wyróżnienie dla „Architektury-murator”

W tegorocznej edycji konkursu Izby Wydawców Prasy o nagrody rywalizowały 432 prace w 9 kategoriach dla prasy drukowanej oraz 3 dla wydań elektronicznych. W kategorii Nauka i technologia pierwszą nagrodę przyznano okładce nr 5/2015 „Architektury-murator”. Po raz pierwszy w historii konkursu wyróżnienie otrzymało też internetowe wydanie naszego czasopisma.

okładka 05/2015
Nagrodzona w konkursie Grantfront okładka "A-m" nr 05/2015

W XIV edycji konkursu GrandFront na najlepszą okładkę prasową ubiegłego roku pierwszą nagrodę w kategorii Nauka i technologia przyznano okładce nr 5/2015 „Architekturymurator”. Zaprojektował ją Jerzy Porębski z wykorzystaniem zdjęcia Juliusza Sokołowskiego, które przedstawia fragment fasady Fundacji Galerii Foksal w Warszawie (proj. Diener + Diener Architekten). GrandFront to konkurs Izby Wydawców Prasy, odbywający się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W skład jury wchodzą dyrektorzy artystyczni, wykładowcy uczelni plastycznych, fotograficy oraz wydawcy.

Tym razem o nagrody rywalizowały 432 prace w 9 kategoriach dla prasy drukowanej oraz 3 dla wydań elektronicznych. Po raz pierwszy w historii konkursu wyróżnienie otrzymało też internetowe wydanie naszego czasopisma (projekt: Artur Bożek, redaktor prowadząca: Agnieszka Skolimowska). Rozstrzygnięcie XIV edycji konkursu oraz wręczenie nagród miało miejsce 9 maja podczas uroczystej gali w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Główną nagrodę za Prasową Okładkę Roku GrandFront 2015 zdobyło pismo „Polska The Times”. Jej projekt z wydania nr 33 nawiązywał do zamachów terrorystycznych w Paryżu. Redakcja „A-m” otrzymała dotychczas 28 nagród i wyróżnień za grafikę.

Szkoła architektury. Jak i czego uczyć? Kolejna dyskusja „Architektury-murator” Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na czwarte spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Magdaleny Kozień-Woźniak, Jerzego Łątki i Gabrieli Rembarz poprowadzi Hubert Trammer.
Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco Co tydzień nowa porcja najświeższych architektonicznych newsów z Polski i ze świata!
Ewa P. Porębska: jak oceniać architekturę O tym, jakimi wartościami powinniśmy się kierować przy ocenie architektury oraz dlaczego tak mało młodych wygrywa najważniejsze konkursy architektoniczne z Ewą P. Porębską, redaktorką naczelną „Architektury-murator”, rozmawia Łukasz Harat.
Przestrzeń publiczna [FILM] Prezentujemy nagranie trzeciej dyskusji z cyklu Wartości w Architekturze. Tym razem zaproszeni przez redakcję goście dyskutowali na temat przestrzeni publicznej. Spotkanie z udziałem Ewy Kuryłowicz, Agnieszki Labus i Łukasza Pancewicza poprowadził Marcin Szczelina.
Nasz przyjaciel Demiurg [FILM] Prezentujemy nagranie pierwszej dyskusji z cyklu Wartości w Architekturze. Spotkanie z udziałem Doroty Sibińskiej z XYstudio, Roberta Koniecznego z KWK PROMES i Szymona Wojciechowskiego z APA Wojciechowski Architekci poprowadziła redaktor naczelna „Architektury-murator” Ewa P. Porębska.
Wartości w architekturze: zobacz nagrania W roku 2021 redakcja „Architektury-murator” przygotowała cykl dyskusji z wiodącymi polskimi architektami.