Nagroda Ministra Inwestycji za wybitne osiągnięcia w architekturze 2019

i

Autor: Archiwum Architektury Wieżowiec Q22 w Warszawie, fot. Marcin Czechowicz

Nagroda Ministra Inwestycji za wybitne osiągnięcia w architekturze 2019

2019-03-01 12:47

Minister Inwestycji i Rozwoju po raz kolejny przyznał nagrody w dziedzinie architektury i planowania przestrzennego. Wśród laureatów m.in. Bolesław Stelmach, Ewa Kuryłowicz i Bogusław Wowrzeczka.

Podczas otwarcia międzynarodowych targów BUDMA 2019 w Poznaniu po raz kolejny przyznano nagrody Ministra Inwestycji i Rozwoju za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinach architektury i budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego. Na podstawie przesłanych zgłoszeń resort przyznał nagrody główne i wyróżnienia w każdej z dwóch kategorii.

W dziedzinie architektury nagrodę otrzymał Bolesław Stelmach z zespołem, w składzie: Marek Zarzeczny, Rafał Szmigielski, Zbigniew Wypych i Sławomir Kłos, za realizację Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Wyróżniono Ewę Kuryłowicz z zespołem (Jacek Świderski, Max Dobkowski, Julita Jaskulska, Magdalena Pawlak, Marcin Szubski, Michał Tęskny, Anna Łaszkiewicz i Piotr Kuczyński) za wieżowiec Q22 w Warszawie, Jakuba Baczyńskiego z firmy Prochem, Bogusława Wowrzeczkę z Manufaktury nr 1, Michała Tellera z pracowni Teller Architekci i Filipa Łapińskiego z biura Łapiński Architekci za zakład termicznego przekształcania odpadów w Krakowie, a także Viktora Markelja, Pana Roka Mlakara i Dusana Rozica z Ponting Consulting Engineers oraz Adama Nadolnego, Krystiana Majochę i Tomasza Michnowicza z Mostów Gdańsk za zwodzoną kładkę na Wyspę Ołowiankę w Gdańsku.

W kategorii planowanie i zagospodarowanie przestrzenne nagrodę główną otrzymało Biuro Rozwoju Gdańska za opracowanie nowego studium (zespół w składzie m.in. Edyta Damszel-Turek, Małgorzata Górecka, Bogusław Grechuta, Irena Grzywacz, Maria Magdalena Koprowska, Małgorzata Momont, Agnieszka Ostrzycka, Maciej Rogocz, Irena Romasiuk, Karolina Rospęk-Aszyk, Monika Rościszewska, Wiesława Szermer), a wyróżnienie Marceli Łasocha, Agata Walczak i Aleksandra Rembowska-Wójcik, za Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obszaru „Kazimierz” w Krakowie.