Architektura MuratorWydarzeniaNagrody PASCAL 2017 przyznane

Nagrody PASCAL 2017 przyznane

Znamy laureatów nagrody PASCAL 2017, przyznawanej autorom najlepszych projektów instalacji chłodzenia, wentylacji i klimatyzacji budynków.

CSK w Lublinie
Centrum Spotkania Kultur widoczne od strony Alej Racławickich; wejścia do budynku poprowadzono z placu Teatralnego w wąskich wycięciach między tzw. kurhanami Gutenberga. Fot. Marcin Czechowicz

Nagroda PASCAL przyznawana przez Stowarzyszenie Polska Wentylacja wiodącym biurom projektowym, realizującym instalacje wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia budynków. Celem nagrody jest uhonorowanie osób i firm będących autorami projektów instalacji za wyróżniające się koncepcje inżynierskie oraz podkreślenie roli inżynierów branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej w procesie projektowym. Jury ocenia przede wszystkim rozwiązania wpływające na racjonalne użytkowanie energii i komfort użytkowania budynków.

W tegorocznej edycji nagrody otrzymali: Mercury Engineering za projekt instalacji w budynku Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, MK Inżynieria za projekt instalacji w budynku Hala Produkcji Części dla Przemysłu Motoryzacyjnego Krotoszynie oraz OVE Arup & Partners International za projekt instalacji w budynku Axis w Krakowie.

Wyróżnienia otrzymali: Buro Happold Polska za projekt instalacji w budynku Q22 w Warszawie, POL-CON Consulting za projekt instalacji w budynku Warsaw Spire w Warszawie, SINAP - za projekt instalacji w budynku Gdański Business Center w Warszawie, QUMAK - za projekt instalacji w budynku Centrum Badawcze Polskiego Internetu Optycznego w Poznaniu.

Nagrody wręczono w ramach Międzynarodowych Targów Techniki Wentylacyjnej, Klimatyzacyjnej i Chłodniczej Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2017 w dniach 7-8 marca w Warszawie. www.forumwentylacja.pl

Tagi:
Nagrody PASCAL 2019 przyznane Znamy laureatów nagrody PASCAL 2019, przyznawanej autorom najlepszych projektów instalacji chłodzenia, wentylacji i klimatyzacji budynków.
Startuje V edycja Nagrody PASCAL na najlepsze projekty instalacji wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia Stowarzyszenie Polska Wentylacja rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do V edycji konkursu o Nagrodę PASCAL. Premiowane będą te inwestycje, w których zastosowano rozwiązania zapewniające wysoką efektywność energetyczną, komfort użytkowników i dobrą jakość powietrza wewnętrznego.
Nagroda PASCAL 2017 Zbliża się rozstrzygnięcie trzeciej edycji nagrody PASCAL, przyznawanej autorom najlepszych projektów instalacji chłodzenia, wentylacji i klimatyzacji budynków. Nagrody zostaną wręczone podczas targów Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja w Warszawie.
Nagroda PASCAL 2016 Nagroda PASCAL przyznawana jest w ramach targów "Forum wentylacja, Salon klimatyzacja" za niestandardowe i kompleksowe rozwiązania instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Do ścisłego finału zakwalifikowano 11 firm, przyznano trzy równorzędne nagrody.
Nagroda PASCAL 2016 Już po raz drugi Stowarzyszenie Polska Wentylacja nagrodzi innowacyjne projekty instalacji, klimatyzacji i chłodzenia w obiektach oddanych do użytku w latach 2014-2015. Laureatów poznamy 1 marca 2016 roku.