Architektura MuratorWydarzeniaNajodważniejsze miasta Europy Środkowo-Wschodniej. Fearless Cities CEE w Warszawie

Najodważniejsze miasta Europy Środkowo-Wschodniej. Fearless Cities CEE w Warszawie

Już w najbliższy piątek rozpoczyna się w Warszawie międzynarodowy kongres miejski Fearless Cities CEE. Przez trzy dni aktywiści i eksperci z państw naszego regionu dyskutować będą o najbardziej palących problemach współczesnych miast.

Najodważniejsze miasta Europy Środkowo-Wschodniej. Fearless Cities CEE w Warszawie

W dniach 13-15 lipca będzie miała miejsce regionalna edycja międzynarodowego kongresu miejskiego Fearless Cities CEE. W ciągu trzech dni odbędą się panele i warsztaty, do których zaproszono najważniejszych ekspertów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Tematem ich rozmów i działań będą najbardziej palące kwestie współczesnych miast.

W 2017 roku w Barcelonie na konferencji Fearless Cities spotkali się przedstawiciele ruchów miejskich z całego świata. Wydarzenie zainicjowane przez organizację Barcelona en Comú służyło wymianie doświadczeń z najbardziej „nieustraszonych“ ośrodków, stojących na straży zasad demokracji i praw człowieka. W obliczu narastających podziałów i nierówności społecznych najważniejszymi celami stały się radykalizacja demokracji, feminizacja polityki oraz oddolna budowa globalnej sieci solidarności i nadziei – czytamy w informacji prasowej.

Warszawska edycja konferencji Fearless Cities CEE poświęcona będzie Europie Środkowo-Wschodniej. Przez trzy dni w przestrzeniach Domu Innowacji Społecznych Marzyciele i Rzemieślnicy oraz osiedla na Jazdowie pracować będą najważniejsi reprezentanci ruchów miejskich i eksperci z sąsiadujących ze sobą państw naszego regionu. W programie konferencji znalazły się debaty o polityce miejskiej, o wspólnych wyzwaniach dla Europy Środkowo-Wschodniej oraz o udziale kobiet w ruchach miejskich. Zaplanowano też kilkadziesiąt różnorodnych warsztatów, poświęconych m.in. bezpieczeństwu ruchu drogowego, zrównoważonym technologiom w mieście, demokracji energetycznej, narzędziom integracji społecznej, ogrodom miejskim i polityce narkotykowej. Szczegółowy program dostępny tu.

 

Konferencja Fearless Cities CEE

13–15 lipca 2018 roku

Organizator: Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze

Partnerzy: TechSoup Polska, Marzyciele i Rzemieślnicy. Dom Innowacji Społecznych, Otwarty Jazdów

Wydarzenie finansowane jest ze środków Open Society i Fundacji im. Stefana Batorego

Definiowanie Przestrzeni Architektonicznej 2019 To już dziewiętnasta edycja międzynarodowej konferencji naukowej z cyklu Definiowanie przestrzeni architektonicznej. W tym roku spotkanie odbędzie się pod hasłem Tradycja i nowoczesność architektury. Publikujemy tezy Marii Misiągiewicz oraz Dariusza Kozłowskiego, które staną się punktem wyjścia do dyskusji!
Redefining Cities in View of Climatic Changes – międzynarodowa konferencja w Warszawie Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji „Redefining Cities in View of Climatic Changes” prezentującej najnowsze technologie i projekty dla miast w obliczu zmian klimatycznych.
Better Urban Life – Warszawa i Zurych, dwie metropolie w trakcie transformacji Ambasada Szwajcarii w Polsce oraz Polsko-Szwajcarska Izba Handlowa we współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej organizują konferencję Better Urban Life. W programie prezentacje, debata i tzw. slam battles z udziałem m.in. prof. Jerzego Hausnera i Wernera Hubera, redaktora magazynu „Hochparterre”.
Konferencja Miasto dla ludzi # Miasto Jutra Zakres zagadnień poruszonych podczas konferencji naukowej Miasto dla ludzi # Miasto Jutra, która odbyła się we wrocławskim Muzeum Architektury, obejmował szerokie tematyczne spektrum – od infrastruktury i konstrukcji, po socjologię i malarstwo. Dominującym wątkiem okazały się kwestie zarządzania miastem według koncepcji smart city – relacja Pawła Floryna.
Architektura i przestrzeń przyjazna seniorom – konferencja Upadki stanowią jeden z głównych powodów utraty zdrowia i życia wśród osób starszych. W dużym stopniu można im zapobiec dzięki odpowiedniej organizacji przestrzeni.
Fair Design. Konferencja Jaka jest odpowiedzialność projektantów w czasach wszechobecnego nadmiaru? W dniach 18-19 to będzie główny temat dyskusji na warszawskim ASP. Udział wezmą naukowcy z Royal College of Art i École Nationale Supérieure des Arts Décoratifs.