Architektura MuratorWydarzeniaNajodważniejsze miasta Europy Środkowo-Wschodniej. Fearless Cities CEE w Warszawie

Najodważniejsze miasta Europy Środkowo-Wschodniej. Fearless Cities CEE w Warszawie

Już w najbliższy piątek rozpoczyna się w Warszawie międzynarodowy kongres miejski Fearless Cities CEE. Przez trzy dni aktywiści i eksperci z państw naszego regionu dyskutować będą o najbardziej palących problemach współczesnych miast.

Najodważniejsze miasta Europy Środkowo-Wschodniej. Fearless Cities CEE w Warszawie

W dniach 13-15 lipca będzie miała miejsce regionalna edycja międzynarodowego kongresu miejskiego Fearless Cities CEE. W ciągu trzech dni odbędą się panele i warsztaty, do których zaproszono najważniejszych ekspertów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Tematem ich rozmów i działań będą najbardziej palące kwestie współczesnych miast.

W 2017 roku w Barcelonie na konferencji Fearless Cities spotkali się przedstawiciele ruchów miejskich z całego świata. Wydarzenie zainicjowane przez organizację Barcelona en Comú służyło wymianie doświadczeń z najbardziej „nieustraszonych“ ośrodków, stojących na straży zasad demokracji i praw człowieka. W obliczu narastających podziałów i nierówności społecznych najważniejszymi celami stały się radykalizacja demokracji, feminizacja polityki oraz oddolna budowa globalnej sieci solidarności i nadziei – czytamy w informacji prasowej.

Warszawska edycja konferencji Fearless Cities CEE poświęcona będzie Europie Środkowo-Wschodniej. Przez trzy dni w przestrzeniach Domu Innowacji Społecznych Marzyciele i Rzemieślnicy oraz osiedla na Jazdowie pracować będą najważniejsi reprezentanci ruchów miejskich i eksperci z sąsiadujących ze sobą państw naszego regionu. W programie konferencji znalazły się debaty o polityce miejskiej, o wspólnych wyzwaniach dla Europy Środkowo-Wschodniej oraz o udziale kobiet w ruchach miejskich. Zaplanowano też kilkadziesiąt różnorodnych warsztatów, poświęconych m.in. bezpieczeństwu ruchu drogowego, zrównoważonym technologiom w mieście, demokracji energetycznej, narzędziom integracji społecznej, ogrodom miejskim i polityce narkotykowej. Szczegółowy program dostępny tu.

 

Konferencja Fearless Cities CEE

13–15 lipca 2018 roku

Organizator: Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze

Partnerzy: TechSoup Polska, Marzyciele i Rzemieślnicy. Dom Innowacji Społecznych, Otwarty Jazdów

Wydarzenie finansowane jest ze środków Open Society i Fundacji im. Stefana Batorego

Międzynarodowa Konferencja Naukowa ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza do udziału w konferencji ACPS 2021: Architecture, City, People, Structure. Jak zapowiadają organizatorzy, spotkanie będzie doskonałą okazją do zaprezentowania swoich najnowszych prac i przemyśleń na temat kierunków kształtowania architektury w XXI wieku.
The invincible city: międzynarodowa konferencja z udziałem ekspertów UNESCO, ICOMOS i ICCROM Jak na przestrzeni lat zmieniło się podejście do rekonstrukcji historycznych zespołów? Jakie mamy dziś możliwości ochrony zagrożonego dziedzictwa i jakie wyzwania stoją przed architektami i konserwatorami zabytków? Między innymi na te pytania spróbują znaleźć odpowiedź uczestnicy międzynarodowej konferencji „The invincible city. Society in cultural heritage recovery” organizowanej z okazji 75-lecia odbudowy Warszawy i 40. rocznicy wpisania stołecznej starówki na listę UNESCO.
Po co nam rzemiosło? Konferencja o nowym rzemiośle Kim jest nowy rzemieślnik? Czy jest sens odróżniać nowe rzemiosło od tradycyjnego? Rzemiosło to moda, czy społeczny trend? Między innymi na te pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Wytwórczo / Makingly” organizowanej przez Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.
Well-Being Design 2020: projektowanie dla przyszłości Cztery tytuły wnętrzarskie, wykłady i dyskusje z udziałem architektów, designerów i specjalistów z dziedziny projektowania doświadczeń. Już 5 listopada odbędzie się całodniowa konferencja Well-Being Design 2020 poświęcona projektowaniu, które skupia się na podnoszeniu jakości życia użytkowników i trosce o środowisko!
BIM DAYS 2020: podsumowanie konferencji Autodesk Jakie trendy zdominują przyszłość polskiej architektury? Czy BIM w Polsce się opłaca? Jak wykorzystać BIM w procesie projektowania konstrukcji i planowania realizacji? To tylko niektóre z zagadnień, które zostały omówione podczas październikowej konferencji BIM DAYS 2020.
Konferencja „Miasta Przyszłości” 2020 W dniach 15-17 września odbędzie się 3. edycja konferencji „Miasta Przyszłości” poświęconej najnowszym trendom i rozwiązaniom dla miast. Wśród prelegentów architekci, aktywiści i samorządowcy.