Architektura MuratorWydarzeniaNANO-inspiracje w architekturze: konferencja

NANO-inspiracje w architekturze: konferencja

Uniwersytet Śląski w Katowicach zaprasza na Forum Biznes–Nauka. NANO-inspiracje w branży budowlano-architektonicznej. Celem spotkania jest popularyzacja wiedzy na temat możliwości wykorzystania nanotechnologii oraz nanomateriałów w architekturze i zainicjowanie współpracy jednostek badawczo-naukowych z przedsiębiorcami.

NANO-inspiracje w architekturze: konferencja
il. GettyImages

Forum Biznes–Nauka. NANO-inspiracje w branży budowlano-architektonicznej odbędzie się 25 maja w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie. Jak tłumaczą organizatorzy, prezentowane treści będą miały charakter praktyczny i zorientowany na komercyjne wykorzystanie nanotechnologii w architekturze. Do udziału zapraszają nie tylko przedsiębiorców, ale też architektów, projektantów, naukowców, studentów oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką. Udział w forum jest bezpłatny. Osoby zainteresowane proszone są o rejestrację do piątku 20 maja za pomocą formularza na stronie formularze.us.edu.pl.

Poniżej publikujemy szczegółowy program spotkania

8.40 – 9.00 – rejestracja

9.00 – 9.10 – przywitanie i wprowadzenie – Uniwersytet Śląski w Katowicach

9.10 – 9.40 – wykorzystanie nanomateriałów fotokatalitycznych w oczyszczaniu powietrza
i powierzchni – perspektywy zastosowania w obszarze budownictwa i wyposażenia wnętrz – Firma SajTom Light Future

9.40 – 9.55 – powłoki o własnościach przeciwdrobnoustrojowych przeznaczone na elementy infrastruktury – Instytut Metali Nieżelaznych Sieć Badawcza Łukasiewicz

9.55 – 10.25 – zastosowanie nanocząstek w wyrobach lakierowych – Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników Sieć Badawcza Łukasiewicz

10.25 – 10.40 – zastosowanie dyfrakcji rentgenowskiej w analizie sensorów odkształcenia konstrukcji – Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN

10.40 – 10.55 – nanomateriały katalitycznie – możliwości wykorzystania w syntezie organicznej oraz ochronie środowiska – Uniwersytet Śląski w Katowicach

10.55 – 11.25 – praktyczne zastosowania nowej generacji stali o strukturze nanokrystalicznej – NanoStal

11.25 – 11.55 – wpływ wybranych nanocząstek na właściwości wyrobów lakierowych

11.55 – 12.10 – oferta  Centrum Mikroskopowego Badania Materii SPIN-Lab  – Uniwersytet Śląski w Katowicach

12.10 – 13.10 – przerwa na lunch

13.10 – 14.10 – finansowanie innowacyjnych projektów – Śląski Klaster Nano

14.10 – 14.30 – podsumowanie spotkania

Forum Biznes–Nauka. NANO-inspiracje w branży budowlano-architektonicznej
Kiedy:
25 maja 2022 roku, godz. 8.40 – 14.30
Gdzie: Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie,
ul. 75 Pułku Piechoty 1A

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania w województwie śląskim (SO RIS w PPO II)” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w ramach Osi Priorytetowej I Nowoczesna gospodarka | Działanie 1.4. Wsparcie ekosystemu innowacji | Poddziałanie 1.4.1. Zarządzanie i wdrażanie regionalnego ekosystemu innowacji.

Autor: (Red.)
Hans Poelzig i styl tworzywa Muzeum Architektury zaprasza na wystawę poświęconą życiu i twórczości Hansa Poelziga, architekta, pedagoga i animatora życia artystycznego we Wrocławiu. Ekspozycja „Z Wrocławia do Nowego Jorku i z powrotem. Hans Poelzig i styl tworzywa” obejmuje projekty i dzieła sztuki użytkowej z okresu, gdy architekt kierował Królewską Szkołą Sztuki i Przemysłu Artystycznego.
ProtoLAB design & build 2022: nowa odsłona Letniej Szkoły Architektury 22 lipca startuje ProtoLAB design & build 2022 – warsztaty projektowo-realizacyjne kontynuujące tradycję  Letnich Szkół Architektury organizowanych na Politechnice Wrocławskiej od 2016 roku. Zgłoszenia do 5 czerwca!
Polski program do analizy chłonności działek Konsorcjum firm Designbotic i Roark Studio pracuje nad programem komputerowym, który będzie samodzielnie wykonywał analizę chłonności działek w wielorodzinnej zabudowie mieszkaniowej. Oprogramowanie oparte jest na optymalizacji z zastosowaniem algorytmów genetycznych oraz algorytmów sztucznej inteligencji.
Nocny BAZARCH w Muzeum Architektury we Wrocławiu Najnowsza edycja BAZARCHU odbędzie się podczas Nocy Muzeów we Wrocławiu. W malowniczych krużgankach dawnego klasztoru bernardynów, a obecnie Muzeum Architektury, znajdą się stoiska wydawców książek o architekturze i mieście, wsi, krajobrazie, dziedzictwie architektonicznym, zabytkach i sztuce w przestrzeni publicznej.
Festiwal Otwarte Mieszkania 2022: Warszawy Każdemu pokazuje inne oblicze, a wszystkie są prawdziwe i równie cenne. Warszawa – a właściwie Warszawy, bo miast jest tyle, ilu mieszkańców – to prawdziwy tygiel narodowościowy, religijny, klasowy. Czy da się poznać takie miasto? W dwa ostatnie weekendy maja odbędzie się jubileuszowa, X edycja Festiwalu Otwarte Mieszkania.
Carl Bäckstrand z White Arkitekter gościem kolejnego wykładu z cyklu Mistrzowie Architektury Katowicki oddział SARP i firma REHAU zapraszają na kolejny wykład z cyklu Mistrzowie Architektury. Tym razem do Katowic przyjedzie architekt Carl Bäckstrand ze szwedzkiego biura White Arkitekter.