Architektura MuratorWydarzeniaNANO-inspiracje w architekturze: konferencja

NANO-inspiracje w architekturze: konferencja

Uniwersytet Śląski w Katowicach zaprasza na Forum Biznes–Nauka. NANO-inspiracje w branży budowlano-architektonicznej. Celem spotkania jest popularyzacja wiedzy na temat możliwości wykorzystania nanotechnologii oraz nanomateriałów w architekturze i zainicjowanie współpracy jednostek badawczo-naukowych z przedsiębiorcami.

NANO-inspiracje w architekturze: konferencja
il. GettyImages

Forum Biznes–Nauka. NANO-inspiracje w branży budowlano-architektonicznej odbędzie się 25 maja w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie. Jak tłumaczą organizatorzy, prezentowane treści będą miały charakter praktyczny i zorientowany na komercyjne wykorzystanie nanotechnologii w architekturze. Do udziału zapraszają nie tylko przedsiębiorców, ale też architektów, projektantów, naukowców, studentów oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką. Udział w forum jest bezpłatny. Osoby zainteresowane proszone są o rejestrację do piątku 20 maja za pomocą formularza na stronie formularze.us.edu.pl.

Poniżej publikujemy szczegółowy program spotkania

8.40 – 9.00 – rejestracja

9.00 – 9.10 – przywitanie i wprowadzenie – Uniwersytet Śląski w Katowicach

9.10 – 9.40 – wykorzystanie nanomateriałów fotokatalitycznych w oczyszczaniu powietrza
i powierzchni – perspektywy zastosowania w obszarze budownictwa i wyposażenia wnętrz – Firma SajTom Light Future

9.40 – 9.55 – powłoki o własnościach przeciwdrobnoustrojowych przeznaczone na elementy infrastruktury – Instytut Metali Nieżelaznych Sieć Badawcza Łukasiewicz

9.55 – 10.25 – zastosowanie nanocząstek w wyrobach lakierowych – Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników Sieć Badawcza Łukasiewicz

10.25 – 10.40 – zastosowanie dyfrakcji rentgenowskiej w analizie sensorów odkształcenia konstrukcji – Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN

10.40 – 10.55 – nanomateriały katalitycznie – możliwości wykorzystania w syntezie organicznej oraz ochronie środowiska – Uniwersytet Śląski w Katowicach

10.55 – 11.25 – praktyczne zastosowania nowej generacji stali o strukturze nanokrystalicznej – NanoStal

11.25 – 11.55 – wpływ wybranych nanocząstek na właściwości wyrobów lakierowych

11.55 – 12.10 – oferta  Centrum Mikroskopowego Badania Materii SPIN-Lab  – Uniwersytet Śląski w Katowicach

12.10 – 13.10 – przerwa na lunch

13.10 – 14.10 – finansowanie innowacyjnych projektów – Śląski Klaster Nano

14.10 – 14.30 – podsumowanie spotkania

Forum Biznes–Nauka. NANO-inspiracje w branży budowlano-architektonicznej
Kiedy:
25 maja 2022 roku, godz. 8.40 – 14.30
Gdzie: Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie,
ul. 75 Pułku Piechoty 1A

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania w województwie śląskim (SO RIS w PPO II)” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w ramach Osi Priorytetowej I Nowoczesna gospodarka | Działanie 1.4. Wsparcie ekosystemu innowacji | Poddziałanie 1.4.1. Zarządzanie i wdrażanie regionalnego ekosystemu innowacji.

Autor: (Red.)
Matsuura, Wojciechowski i Ivaniv o nowoczesnych przestrzeniach publicznych Grupa medialna DMNTR, wydawca popularnego w Ukrainie magazynu „Dom i Wnętrze”, zaprasza na konferencję „Urban. Modern public space”. W spotkaniu dział wezmą Hiroki Matsuura, Szymon Wojciechowski i Ostap Ivaniv.
Czego możemy się nauczyć od modernistów: wykład Daniela A. Barbera Na zaproszenie Instytutu Architektury z wykładem do Polski przyjeżdża profesor Daniel A. Barber, autor głośnej książki „Modern Architecture and Climate: Design Before Air Conditioning”. Podczas spotkania opowie między innymi, jakie rozwiązania odpowiadające za wilgotność, temperaturę i jakość powietrza we wnętrzu stosowali moderniści przed wynalezieniem systemów klimatyzacji.
Definiowanie Przestrzeni Architektonicznej 2022 Zbliża się kolejna edycja międzynarodowej konferencji naukowej z cyklu Definiowanie przestrzeni architektonicznej. W tym roku spotkanie odbędzie się pod hasłem Awangardy Architektury. Tradycyjnie publikujemy też tezy, które staną się punktem wyjścia do dyskusji.
Carlos Moreno gościem specjalnym Kongresu Deweloperskiego: podsumowanie wydarzenia W piątej edycji Kongresu Deweloperskiego wzięło udział 800 uczestników, w tym zarządy najważniejszych firm deweloperskich z całego kraju, przedstawiciele samorządów i władz centralnych. Dyskutowano o kryzysie na rynku mieszkaniowym, pozytywnych aspektach ustawy Lex Deweloper i nowej mobilności. Gościem specjalnym wydarzenia był urbanista Carlos Moreno, który opowiedział o idei miasta 15-minutowego.
Trendy w architekturze: konferencja polsko-ukraińska Grupa medialna DMNTR, wydawca popularnego w Ukrainie magazynu „Dom i Wnętrze”, zaprasza na konferencję „Trendy w architekturze i designie 2022”. W spotkaniu dział wezmą Antonina Kaplia, Szymon Wojciechowski i Mariusz Ścisło.
Shigeru Ban i architektura społecznie zaangażowana: fotorelacja Za nami konferencja „Shigeru Ban i architektura dla uchodźców”. W spotkaniu oprócz japońskiego architekta udział wzięli m.in. goście z Ukrainy, Rumunii, Słowacji i Polski zaangażowani w projektowanie różnych form tzw. architektury pomocowej dla ofiar rosyjskiej agresji przeciw Ukrainie. Publikujemy krótkie podsumowanie.