Architektura MuratorWydarzeniaNANO-inspiracje w architekturze: konferencja

NANO-inspiracje w architekturze: konferencja

Uniwersytet Śląski w Katowicach zaprasza na Forum Biznes–Nauka. NANO-inspiracje w branży budowlano-architektonicznej. Celem spotkania jest popularyzacja wiedzy na temat możliwości wykorzystania nanotechnologii oraz nanomateriałów w architekturze i zainicjowanie współpracy jednostek badawczo-naukowych z przedsiębiorcami.

NANO-inspiracje w architekturze: konferencja
il. GettyImages

Forum Biznes–Nauka. NANO-inspiracje w branży budowlano-architektonicznej odbędzie się 25 maja w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie. Jak tłumaczą organizatorzy, prezentowane treści będą miały charakter praktyczny i zorientowany na komercyjne wykorzystanie nanotechnologii w architekturze. Do udziału zapraszają nie tylko przedsiębiorców, ale też architektów, projektantów, naukowców, studentów oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką. Udział w forum jest bezpłatny. Osoby zainteresowane proszone są o rejestrację do piątku 20 maja za pomocą formularza na stronie formularze.us.edu.pl.

Poniżej publikujemy szczegółowy program spotkania

8.40 – 9.00 – rejestracja

9.00 – 9.10 – przywitanie i wprowadzenie – Uniwersytet Śląski w Katowicach

9.10 – 9.40 – wykorzystanie nanomateriałów fotokatalitycznych w oczyszczaniu powietrza
i powierzchni – perspektywy zastosowania w obszarze budownictwa i wyposażenia wnętrz – Firma SajTom Light Future

9.40 – 9.55 – powłoki o własnościach przeciwdrobnoustrojowych przeznaczone na elementy infrastruktury – Instytut Metali Nieżelaznych Sieć Badawcza Łukasiewicz

9.55 – 10.25 – zastosowanie nanocząstek w wyrobach lakierowych – Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników Sieć Badawcza Łukasiewicz

10.25 – 10.40 – zastosowanie dyfrakcji rentgenowskiej w analizie sensorów odkształcenia konstrukcji – Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN

10.40 – 10.55 – nanomateriały katalitycznie – możliwości wykorzystania w syntezie organicznej oraz ochronie środowiska – Uniwersytet Śląski w Katowicach

10.55 – 11.25 – praktyczne zastosowania nowej generacji stali o strukturze nanokrystalicznej – NanoStal

11.25 – 11.55 – wpływ wybranych nanocząstek na właściwości wyrobów lakierowych

11.55 – 12.10 – oferta  Centrum Mikroskopowego Badania Materii SPIN-Lab  – Uniwersytet Śląski w Katowicach

12.10 – 13.10 – przerwa na lunch

13.10 – 14.10 – finansowanie innowacyjnych projektów – Śląski Klaster Nano

14.10 – 14.30 – podsumowanie spotkania

Forum Biznes–Nauka. NANO-inspiracje w branży budowlano-architektonicznej
Kiedy:
25 maja 2022 roku, godz. 8.40 – 14.30
Gdzie: Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie,
ul. 75 Pułku Piechoty 1A

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania w województwie śląskim (SO RIS w PPO II)” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w ramach Osi Priorytetowej I Nowoczesna gospodarka | Działanie 1.4. Wsparcie ekosystemu innowacji | Poddziałanie 1.4.1. Zarządzanie i wdrażanie regionalnego ekosystemu innowacji.

Autor: (Red.)
Raport z oblężonego Czernihowa: wystawa fotograficzna Niemiecki Instytut Historyczny w Warszawie zaprasza na wystawę „Raport z oblężonego Miasta Czernihowa”. Ekspozycja, prezentowana do 26 kwietnia, jest fotograficznym raportem, kronikarskim zapisem pierwszych dni wojny w Ukrainie.
Hałas w centrum – rusza cykl otwartych wykładów, warsztatów i pokazów filmowych Stołeczny oddział SARP oraz Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej zapraszają na drugą odsłonę projektu poświęconego problematyce planowania i użytkowania przestrzeni. Tym razem przedmiotem dyskusji będzie hałas.
Daj się urządzić z Warsaw Home Build, Green Days i Gift&Deco! Materiały wykończeniowe i budowlane, architektura krajobrazu i ogrodnictwo, a także upominki i dekoracje - to główne zagadnienia Warsaw Home Build, Green Days i Gift&Deco, czyli wydarzenia składającego się z trzech odsłon. Odbędzie się ono w dniach 23-25 marca 2023 w Ptak Warsaw Expo.
Antropocen: architektura trwała, użyteczna, piękna i... niezwykle szkodliwa Miasta i architektura w obecnej skali zaburzają naturalne cykle przyrody, emitują zanieczyszczenia i zawłaszczają kolejne przestrzenie. Jednocześnie nie sposób wyobrazić sobie funkcjonowania człowieka poza architekturą. We wrocławskim Muzeum Architektury do 21 maja będzie można oglądać wystawę „Antropocen” próbującą opisać wpływ architektury na środowisko życia wszystkich gatunków i bytów na Ziemi.
Antropocen: katastrofa już tu jest O poszukiwaniu optymistycznych scenariuszy dla architektury i planowania w kontekście ich wpływu na środowisko rozmawiamy z Kacprem Kępińskim i Adrianem Krężlikiem – kuratorami wystawy Antropocen, która po prezentacji w warszawskim Zodiaku od 23 marca jest dostępna w Muzeum Architektury we Wrocławiu.
#Archikolaże. Szkice dla przyszłości: dyskusja Ósmego lutego zapraszamy na dyskusję towarzyszącą wystawie „Archikolaże”. Spotkanie z udziałem architektek Marleny Happach, Agnieszki Kalinowskiej-Sołtys, Ewy Kuryłowicz, Barbary Nawrockiej, Ewy P. Porębskiej, Agaty Twardoch, Aleksandry Wasilkowskiej i Marleny Wolnik poprowadzi filozofka i dziennikarka Katarzyna Kasia.