Architektura MuratorWydarzeniaNominacje do Design Alive Awards 2016

Nominacje do Design Alive Awards 2016

Aż siedem postaci ze świata architektury znalazło się w trzydziestce finalistów tegorocznej edycji Design Alive Awards. Laureatów w trzech kategoriach - Animator, Kreator i Strateg - poznamy pod koniec miesiąca, a do 6. listopada na stronie internetowej konkursu potrwa głosowanie publiczności.

Nominacje do Design Alive Award 2016

Design Alive Awards to nagrody przyznawane od 2012 roku przez magazyn przez magazyn „Design Alive”. W konkursie honorowani są twórcy i promotorzy rozwiązań, produktów, usług i przestrzeni, które powstają w wyniku połączenia designu, technologii, ekologii i biznesu. Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: Kreator - za praca projektowa w dziedzinie designu, architektury, mody; Strateg - za korzystanie z designu w zarządzaniu i budowaniu marki oraz Animator - za promocję i rozwój designu w Polsce. W tegorocznej edycji, wśród trzydziestu nominowanych, znalazło się siedem postaci związanych z architekturą: Jerzy Ilkosz - dyrektor Muzeum Architektury we Wrocławiu, Hugon Kowalski i Marcin Szczelina - twórcy wystawy „Let’s talk about garbage” („Porozmawiajmy o śmieciach”), reprezentującej Polskę na głównej wystawie 15. Międzynarodowego Biennale Architektury w Wenecji, architekci Robert Konieczny i Piotr Kuchciński, projektant Paweł Grobelny oraz Jerzy Porębski - architekt, założyciel Towarzystwa Projektowego oraz opiekun artystyczny czasopisma "Architektura-murator". Zwycięzcy zostaną wyłonieni podczas uroczystej gali pod koniec listopada. Laureaci otrzymają statuetkę projektu Oskara Zięty. Dokonania finalistów będą prezentowane w ramach multimedialnej wystawy konkursowej, prezentowanej w ramach targów i festiwali designu w Polsce i na świecie. Dodatkowo, swoją nagrodę przyzna publiczność, w ramach otwartego głosowania Internautów, które potrwa do 6 listopada na stronie www.designalive.pl.

Tagi:
Maria Jeglińska-Adamczewska dla PURO Hotels Legendarna norweska marka Røros Tweed oraz młoda polska projektantka Maria Jeglińska-Adamczewska połączyły siły z PURO Hotels w niezwykłym projekcie. Tak powstała kolekcja wełnianych koców KARI, ODA oraz LOTTA.
OKK! Design – branża wnętrzarska w dobie pandemii. Webinar Już 3 czerwca kolejna edycja OKK! Design. Po raz trzeci w formie webinaru. Architekci Magdalena Federowicz-Boule, Szymon Hanczar i Jacek Tryc przedstawią swoją analizę postpandemicznej rzeczywistości i prognozy na przyszłość.
Władysław Wincze. Wnętrza Władysław Wincze to jeden z najważniejszych polskich projektantów wnętrz, ale jego twórczość poza gronem ekspertów nie jest zbyt dobrze znana. Osiągnięcia i postać wybitnego architekta wnętrz przybliża nowa wystawa w Muzeum Architektury we Wrocławiu.
10 kolekcji mebli projektu młodych polskich dizajnerów Już na początku października kolejna edycja Warsaw Home. Publikujemy 10 projektów młodych dizajnerów, które zobaczymy podczas targów.
Design that Educates Awards 2019 Design that Educates Awards to międzynarodowy konkurs, który wskazywać ma na edukacyjny potencjał architektury i wzornictwa. Jego celem jest popularyzowanie najlepszych realizacji i produktów, które oprócz funkcji czysto użytkowych mogą też uczyć.
Najlepsze projekty roku 2018 według Design Museum Beazley Designs of the Year to coroczna nagroda przyznawana przez londyńskie Design Museum. W tym roku odebrał ją kolektyw Forensic Architecture używający narzędzi, jakie daje architektura do prowadzenia śledztw dotyczących naruszeń praw człowieka.