Architektura MuratorWydarzenia Nowa Intymność w Eindhoven

Nowa Intymność w Eindhoven

Odbywający się w Eindhoven Dutch Design Week (DDW) to największy festiwal dizajnu na północ od Alp. W tym roku w nawiązaniu do szerzącej się pandemii COVID-19 jego temat przewodni brzmi Nowa Intymność.

Nowa Intymność w Eindhoven

Skupimy się na poszukiwaniu nowych form intymności. Pandemia Covid-19 uwydatniła główne wyzwania społeczne, których byliśmy świadomi od dawna, takie jak zmiany klimatyczne, nierówności i ubóstwo. Zmusza nas to do poszukiwania nowych sposobów odnoszenia się do siebie nawzajem i do tego, co nas otacza. Nasz świat stał się mniejszy i bardziej intymny, a relacje z innymi są bardziej odległe niż kiedykolwiek wcześniej. Rozpoczęło się poszukiwanie nowej równowagi. Równowagi, w której nie można utracić ważnych wartości, takich jak intymność i uczucie. To wyzwanie wymagające od projektantów wiedzy, wyobraźni i pomysłowości. Temat Nowa intymność ilustruje również wyjątkowość tegorocznej edycji, która odbędzie się zarówno w "intymnych", fizycznych, jak i rozbudowanych formach internetowych - piszą organizatorzy 19. Dutch Design Week.
Trwa rejestracja dla projektantów. Wszyscy zakwalifikowani uczestnicy wezmą udział w programie online i będą mieli do swojej dyspozycji wyznaczoną przestrzeń cyfrową, w której zaplanują wirtualną wystawę 3D. Można również ubiegać się o udział w wydarzeniach fizycznych, organizowanych na miejscu. Na obszerny program online złożą się wirtualne wystawy projektantów z całego świata, treści wideo, transmisje na żywo i  specjalne rozmowy DDW.

17-25 października 2020
www.ddw.nl

Projekt: Mars W pięćdziesiątą rocznicę lądowania na Księżycu londyńskie Design Museum zaprasza na Marsa. Pokazując rolę jaką dizajn i architektura odegrają w podróży na Czerwoną Planetę i w trakcie jej kolonizacji, londyńscy kuratorzy poszerzają nasze myślenie o projektowaniu dla Ziemi.
Projekt Empatia Dom z papieru, minikuchnia do małego mieszkania, kurtka ze śpiworem oraz miniaturowa skrzynka z akcesoriami edukacyjnymi – takie projekty można zobaczyć na wystawie dizajnu pomocowego zatytułowanej Empatia, teraz!
STEPS AHEAD. Najlepszy dizajn z Polski i Węgier Wystawa STEPS AHEAD pokazuje najciekawsze przykłady wzornictwa przemysłowego, które powstały w obu krajach po zmianie systemu politycznego i gospodarczego.
Nowa Galeria Wzornictwa Polskiego Ponad 100 lat polskiego wzornictwa na 300 m2 – już od 15 grudnia można zwiedzać nową galerię w Muzeum Narodowym w Warszawie. Jej przestrzeń zaaranżowało młode biuro projektowe Matosek/Niezgoda.
Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem Około 100 wystawców zapowiedziało swoją obecność na krakowskich Targach Dizajnu Zaprojektowani. Program wydarzenia, odbywającego się w dniach 24-26 listopada, obejmuje wystawy, warsztaty, targi dizajnu, a także spotkania z projektantami.
Śląski Czerwiec Projektowy 2017 Dobry dizajn ma na Śląsku długą tradycję. O tym, jaką przywiązuje się do niego wagę, świadczy Śląski Czerwiec Projektowy, którego czwarta edycja niebawem się rozpocznie.