Architektura MuratorWydarzeniaNowe oblicze BIM 2019 – prelekcje i warsztaty!

Nowe oblicze BIM 2019 – prelekcje i warsztaty!

Lex Ransijn, Agron Derella, Dariusz Kasznia i Roberto Minnucci to tylko niektórzy eksperci technologii BIM, którzy wystąpią podczas listopadowej konferencji Nowe oblicze BIM 2019! „Architektura-murator” jest partnerem medialnym wydarzenia.

Nowe oblicze BIM 2019 – prelekcje i warsztaty!

Czwarta edycja konferencji Nowe oblicze BIM 2019 odbędzie się w dniach 19-20 listopada. Tegoroczne wydarzenie zostanie podzielone na dwie części: konferencyjną, która będzie miała miejsce pierwszego dnia w Multikinie Złote Tarasy i warsztatową, zaplanowaną drugiego dnia w Oxford Tower.

W trakcie warsztatów uczestnicy zapoznają się ze standardowymi procesami współpracy międzybranżowej OPEN BIM w oparciu o cyfrowy model budynku. W osobnych sesjach tematycznych przedstawione zostaną wybrane narzędzia wspierające technologię, od przygotowania planu realizacji BIM (BEP), przez modelowanie, analizy branżowe i koordynację, do automatycznej kontroli jakości, kosztorysowania i wykorzystywania modeli w planowaniu i realizacji inwestycji.

Podczas konferencji wystąpią polscy oraz międzynarodowi specjaliści technologii BIM, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach, m.in. Lex Ransijn, Agron Derella, Dariusz Kasznia, Roberto Minnucci i Hubert Woźniak, prezes Urzędu Zamówień Publicznych.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny na www.wsc.pl.

Jak zaprojektować system wentylacyjny w środowisku Autodesk Revit? Bezpłatne szkolenie BIM dla architektów Jakie błędy najczęściej popełniają projektanci wentylacji? Jak stworzyć wysokiej jakości system wentylacyjny i wygenerować szczegółowe zestawienia z modelu? I na czym tak naprawdę polega modelowanie parametryczne? Centrum Szkoleniowe Siniat i Promat zaprasza na bezpłatne warsztaty on-line.
Bezpłatne szkolenie BIM dla architektów Centrum Szkoleniowe Siniat i Promat zaprasza na bezpłatne warsztaty on-line poświęcone wykorzystywaniu rozwiązań technologii BIM w praktyce architektonicznej. Podczas warsztatów nauczysz się m.in. praktycznego modelowania parametrycznego i dowiesz, jak unikać błędów dzięki koordynacji geometrii 3D. Liczba miejsc ograniczona!
Osiedle Mieszkanie Plus Ratuszowa w technologii BIM Projekt osiedla Mieszkanie Plus Ratuszowa według projekt BE DDJM Architekci powstanie w technologii BIM. Ten nowy zespół na warszawskiej Pradze ma zostać oddany do użytku na przełomie 2021 i 2022 roku.
Metodyka BIM: krok po kroku Na polskim rynku BIM dzieje się coraz więcej. William Gibson – autor znanej powieści „Neuromancer”– napisał: Przyszłość już nadeszła, jedynie nie jest jeszcze równomiernie porozkładana. Na razie nie przypomina to jeszcze gorączki złota (czy raczej gold rush, bo działania odnoszą się głównie do standardów angloamerykańskich), tym bardziej jednak należy zadbać o zachowanie pewnych reguł, z którymi technologia BIM jest nierozłącznie związana.
Vectorworks 2020 – najnowsza odsłona oprogramowania BIM i CAD. Jakie ma zalety Vectorworks 2020? 10 września swoją premierę miała najnowsza wersja oprogramowania BIM: Vectorworks 2020. Tłumaczymy, o jakie funkcje została wzbogacona i czym różni się od poprzedniej. Zalety Vectorworks 2020.
Energos – moduł kalkulacji energetycznych w Vectorworks (BIM 6D): jak optymalnie wykorzystać go w procesie projektowania Niskie zużycie mediów, zwłaszcza energii, to jedna z kluczowych cech budynku zrównoważonego. Moduł kalkulacji energetycznych Energos pozwala architektom znacząco usprawnić i skrócić przebieg prac projektowych.