Nowe Piętro

i

Autor: Archiwum Architektury

Nowe Piętro

2010-12-06 1:00

Młoda architektura, grafika i wzornictwo. Cykl spotkań 2010 „Architektury-murator’ w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Gośćmi wieczoru byli: Igor Kaźmierczak ze studia s3ns, Wzorro, oraz Robert Czajka

„Nowe Piętro” to organizowany przez „Architekturę-murator” i Muzeum Sztuki Nowoczesnej cykl comiesięcznych spotkań z młodymi architektami, dizajnerami i grafikami z różnych środowisk. Dla twórców to okazja, by zaprezentować swoje prace i plany, dla publiczności – szansa na spojrzenie w przyszłość, w której dzisiejsze projekty wywierać będą realny wpływ na rzeczywistość.

Spotkanie odbyło się 24 listopada 2010 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Gośćmi byli: Igor Kaźmierczak ze studia s3ns, Wzorro, oraz Robert Czajka. Kolejne części cyklu w każdą przedostatnią środę miesiąca.

CZYTAJ TAKŻE>>„Nowe Piętro” - poprzednie spotkaniaDom we Wrocławiu

ARCHITEKTURAS3NS -autorska pracownia architektury Igora Kaźmierczaka we Wrocławiu jest multidyscyplinarną pracownią projektowo-badawczo-artystyczną. S3NS to otwarta platforma w której skład wchodzą różni architekci i artyści zaangażowani. Ich działania skupiają się wokół architektury, urbanistyki, wzornictwa, grafiki, człowieka oraz ich wzajemnych relacji. Igor po ukończeniu studiów na wydziale architektury przez kilka lat współpracował i kształcił się w pracowniach Maćków Pracownia Projektowa, Studio El i GroupArch we Wrocławiu. Od roku 2008 prowadzi pracownię S3NS Architektura. Jest doktorantem na Wydziale Architektury PWr. Jest laureatem nagrody World Architecture community Winner.

GRAFIKARobert Czajka jest absolwentem Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie. Uprawia malarstwo i grafikę użytkową. Jest jednym z założycieli pisma dla dzieci „Czarodziejska Kura”, nagrodzonego m.in. European Design Awards 2009 i Gwarancjami Kultury 2010. Projektant i wydawca serii wycinanych zabawek Papierowe Miasto.

DIZAJNGrupa projektowa Wzorro założona została przez trójkę absolwentów katowickiej ASP: Natalię Jakóbiec, Marcina Kratera i Katarzynę Pełkę. Projektanci chcą tworzyć przedmioty nawiązujące do tradycji Śląska, regionu, z którym są związani. Projektują m.in. meble i ubrania.

MIEJSCE

Muzeum Sztuki Nowoczesnej, 24.11.2010, godz. 18.00-20.00ul. Pańska 3, Warszawawww.artmuseum.pl

kontakt: architektura_org@murator.com.pl

Za przygotowanie poczęstunku dziękujemy cukierniom Sweet Home

fotka z /zdjecia/logo-muzeum_art(6).jpg

i

Autor: Archiwum Architektury
fotka z /zdjecia/NOWE_logo_ARCH_-_OK_b_r_art(6).jpg

i

Autor: Archiwum Architektury
fotka z /zdjecia/logo_na_czarnym_tle_art(6).jpg

i

Autor: Archiwum Architektury