Nowe Piętro

2010-06-24 2:00

Młoda architektura, grafika i wzornictwo. Cykl spotkań 2010 "Architektury-murator" w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Gośćmi wieczoru byli: Grupa Projektowa Plus48, Bartosz Mucha i Hippopotam Studio.

„Nowe Piętro” to organizowany przez „Architekturę-murator” i Muzeum Sztuki Nowoczesnej cykl comiesięcznych spotkań z młodymi architektami, dizajnerami i grafikami z różnych środowisk. Dla twórców to okazja, by zaprezentować swoje prace i plany, dla publiczności – szansa na spojrzenie w przyszłość, w której dzisiejsze projekty wywierać będą realny wpływ na rzeczywistość.

Na najbliższe spotkanie odbyło się w środę 23 czerwca 2010 do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Gośćmi wieczoru byli: Grupa Projektowa Plus48, Bartosz Mucha i Hippopotam Studio. Kolejne części cyklu jesienią.

CZYTAJ TAKŻE>> Nowe Piętro 5.Gośćmi wieczoru byli: VROA, Dominika Sobolewska, oraz duet projektowy: Tomek Bersz i Marian Misiak

ARCHITEKTURA Grupa Projektowa Plus48 zajęła pierwsze miejsce w konkursie AKCJA KREACJA 2010, zaś projekt „Domu z opału” znalazł się wśród dwudziestu najlepszych prac szóstej edycji World Architecture Community.

GRAFIKA Pracownię Hippopotam Studio tworzą Aleksandra Machowiak Mizelińska i Daniel Mizieliński. Uprawiają różne dzidziny grafiki użytkowej, projektują strony internetowe. Są również ilustratorami i autorami książek dla dzieci – Miasteczko Mamoko, czy D.O.M.E.K, nagrodzony m.in. nagrodą główną w kategorii graficznej konkursu Książka Roku 2008 Polskiej Sekcji IBBY.

DIZAJN Bartosz Mucha, twórca marki Poor, buduje swoje prace z materiałów tanich i łatwo dostępnych. Niekiedy przetwarza zwyczajne przedmioty, nadając im nieoczekiwane funkcje. Spinacz do bielizny przekształca w obudowę pamięci USB, ołówek czy nóż do masła. Czasem działanie ogranicza się do zmiany kontekstu. W ten sposób arkusz folii bąbelkowej staje się środkiem uspokajającym.

Spotkajmy się 23 czerwca!

MIEJSCE Muzeum Sztuki Nowoczesnej, 23.06.2010, godzina 18.00-20.00 ul. Pańska 3, Warszawa www.artmuseum.pl

kontakt: architektura_org@murator.com.pl

Za przygotowanie poczęstunku dziękujemy cukierniom Sweet Home.