Nowe Piętro

i

Autor: Archiwum Architektury

Nowe Piętro

2011-01-18 1:00

Młoda architektura, grafika i wzornictwo. Cykl spotkań 2011 „Architektury-murator” w MSN. Na pierwsze spotkanie w nowym roku zapraszamy w środę 19 stycznia o godzinie 18.00 do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Gośćmi wieczoru będą: Plus8.pl (architektura), Maja Wolna (grafika), Michał Latko (dizajn)

„Nowe Piętro” to organizowany przez „Architekturę-murator”i Muzeum Sztuki Nowoczesnej cykl comiesięcznych spotkań z młodymi architektami, dizajnerami i grafikami z różnych środowisk. Dla twórców to okazja, by zaprezentować swoje prace i plany, dla publiczności – szansa na spojrzenie w przyszłość, w której dzisiejsze projekty wywierać będą realny wpływ na rzeczywistość.

CZYTAJ TAKŻE>> Nowe Piętro: fattombo, BETON i Paweł Jasiewicz

Architektura Studio projektowe Plus8.pl powstało w 2006 roku jako inicjatywa młodych architektów, którzy po praktyce w holenderskim biurze ONL w Rotterdamie, zachęceni nagrodami za projekty studenckie i prace dyplomowe postanowili założyć własną działalność w Polsce. Zespół tworzą Michał Górczyński, Paulina Seemann, Rafał Seemann i Łukasz Pluta. Do największych osiągnięć firmy należy zwycięstwo w konkursie na TBS w Gliwicach oraz wyróżnienie w konkursie na stadion miejski w Łodzi wspólnie z firmą Bauren. Plus8.pl promuje swoje projekty tworząc m.in. wirtualny świat, w którym użytkownik może sprawdzić funkcjonalność zaproponowanych rozwiązań.

Grafika Maja Wolna jest absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i adiunktem w Pracowni Plakatu II tej uczelni. Zajmuje się grafiką użytkową, tworząc plakaty i ilustracje. W tegorocznej, 22 edycji Miedzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie jej praca nagrodzona została złotym medalem w kategorii plakatów ideowych.

Dizajn Michał Latko ukończył studia na Wydziale Wzornictwa ASP w Katowicach w 2007 roku. Projektuje pojazdy – jego praca dyplomowa to maszyna do odwiertów górniczych – a także opakowania czy meble. Jest aureatem Interior Motives Design Awards 2005. Katarzyna Sokołowska, również absolwentka katowickiej ASP zdobyła między innymi wyróżnienie w konkursie czasopisma „Twój Styl” za projekt wnętrza samochodu i nominację do nagrody głównej Henkel Design Award w kategorii Experimental Design.

MIEJSCE

Muzeum Sztuki Nowoczesnej, 19.01.2011  godz. 18.00ul. Pańska 3, Warszawa

kontakt: architektura_org@murator.com.pl

Za przygotowanie poczęstunku dziękujemy cukierniom Sweet Home