Nowe Piętro

Młoda architektura, grafika i wzornictwo. Cykl spotkań 2010 „Architektury-murator’ w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Gośćmi wieczoru byli: Igor Kaźmierczak ze studia s3ns, Wzorro, oraz Robert Czajka

„Nowe Piętro” to organizowany przez „Architekturę-murator” i Muzeum Sztuki Nowoczesnej cykl comiesięcznych spotkań z młodymi architektami, dizajnerami i grafikami z różnych środowisk. Dla twórców to okazja, by zaprezentować swoje prace i plany, dla publiczności – szansa na spojrzenie w przyszłość, w której dzisiejsze projekty wywierać będą realny wpływ na rzeczywistość.

Spotkanie odbyło się 24 listopada 2010 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Gośćmi byli: Igor Kaźmierczak ze studia s3ns, Wzorro, oraz Robert Czajka. Kolejne części cyklu w każdą przedostatnią środę miesiąca.

CZYTAJ TAKŻE>>„Nowe Piętro” - poprzednie spotkania
Dom we Wrocławiu

ARCHITEKTURA
S3NS
-autorska pracownia architektury Igora Kaźmierczaka we Wrocławiu jest multidyscyplinarną pracownią projektowo-badawczo-artystyczną. S3NS to otwarta platforma w której skład wchodzą różni architekci i artyści zaangażowani. Ich działania skupiają się wokół architektury, urbanistyki, wzornictwa, grafiki, człowieka oraz ich wzajemnych relacji. Igor po ukończeniu studiów na wydziale architektury przez kilka lat współpracował i kształcił się w pracowniach Maćków Pracownia Projektowa, Studio El i GroupArch we Wrocławiu. Od roku 2008 prowadzi pracownię S3NS Architektura. Jest doktorantem na Wydziale Architektury PWr. Jest laureatem nagrody World Architecture community Winner.

GRAFIKA
Robert Czajka
jest absolwentem Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie. Uprawia malarstwo i grafikę użytkową. Jest jednym z założycieli pisma dla dzieci „Czarodziejska Kura”, nagrodzonego m.in. European Design Awards 2009 i Gwarancjami Kultury 2010. Projektant i wydawca serii wycinanych zabawek Papierowe Miasto.

DIZAJN
Grupa projektowa Wzorro założona została przez trójkę absolwentów katowickiej ASP: Natalię Jakóbiec, Marcina Kratera i Katarzynę Pełkę. Projektanci chcą tworzyć przedmioty nawiązujące do tradycji Śląska, regionu, z którym są związani. Projektują m.in. meble i ubrania.

MIEJSCE

Muzeum Sztuki Nowoczesnej, 24.11.2010, godz. 18.00-20.00
ul. Pańska 3, Warszawa
www.artmuseum.pl

kontakt: architektura_org@murator.com.pl

Za przygotowanie poczęstunku dziękujemy cukierniom Sweet Home

fotka z /zdjecia/logo-muzeum_art(6).jpg
fotka z /zdjecia/NOWE_logo_ARCH_-_OK_b_r_art(6).jpg
fotka z /zdjecia/logo_na_czarnym_tle_art(6).jpg
Maria Jeglińska-Adamczewska dla PURO Hotels Legendarna norweska marka Røros Tweed oraz młoda polska projektantka Maria Jeglińska-Adamczewska połączyły siły z PURO Hotels w niezwykłym projekcie. Tak powstała kolekcja wełnianych koców KARI, ODA oraz LOTTA.
OKK! Design – branża wnętrzarska w dobie pandemii. Webinar Już 3 czerwca kolejna edycja OKK! Design. Po raz trzeci w formie webinaru. Architekci Magdalena Federowicz-Boule, Szymon Hanczar i Jacek Tryc przedstawią swoją analizę postpandemicznej rzeczywistości i prognozy na przyszłość.
Władysław Wincze. Wnętrza Władysław Wincze to jeden z najważniejszych polskich projektantów wnętrz, ale jego twórczość poza gronem ekspertów nie jest zbyt dobrze znana. Osiągnięcia i postać wybitnego architekta wnętrz przybliża nowa wystawa w Muzeum Architektury we Wrocławiu.
10 kolekcji mebli projektu młodych polskich dizajnerów Już na początku października kolejna edycja Warsaw Home. Publikujemy 10 projektów młodych dizajnerów, które zobaczymy podczas targów.
Design that Educates Awards 2019 Design that Educates Awards to międzynarodowy konkurs, który wskazywać ma na edukacyjny potencjał architektury i wzornictwa. Jego celem jest popularyzowanie najlepszych realizacji i produktów, które oprócz funkcji czysto użytkowych mogą też uczyć.
Najlepsze projekty roku 2018 według Design Museum Beazley Designs of the Year to coroczna nagroda przyznawana przez londyńskie Design Museum. W tym roku odebrał ją kolektyw Forensic Architecture używający narzędzi, jakie daje architektura do prowadzenia śledztw dotyczących naruszeń praw człowieka.