Nowe Piętro

Młoda architektura, grafika i wzornictwo. Cykl spotkań 2011 „Architektury-murator” w MSN. Na pierwsze spotkanie w nowym roku zapraszamy w środę 19 stycznia o godzinie 18.00 do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Gośćmi wieczoru będą: Plus8.pl (architektura), Maja Wolna (grafika), Michał Latko (dizajn)

„Nowe Piętro” to organizowany przez „Architekturę-murator”i Muzeum Sztuki Nowoczesnej cykl comiesięcznych spotkań z młodymi architektami, dizajnerami i grafikami z różnych środowisk. Dla twórców to okazja, by zaprezentować swoje prace i plany, dla publiczności – szansa na spojrzenie w przyszłość, w której dzisiejsze projekty wywierać będą realny wpływ na rzeczywistość.

CZYTAJ TAKŻE>> Nowe Piętro: fattombo, BETON i Paweł Jasiewicz

Architektura
Studio projektowe Plus8.pl powstało w 2006 roku jako inicjatywa młodych architektów, którzy po praktyce w holenderskim biurze ONL w Rotterdamie, zachęceni nagrodami za projekty studenckie i prace dyplomowe postanowili założyć własną działalność w Polsce. Zespół tworzą Michał Górczyński, Paulina Seemann, Rafał Seemann i Łukasz Pluta. Do największych osiągnięć firmy należy zwycięstwo w konkursie na TBS w Gliwicach oraz wyróżnienie w konkursie na stadion miejski w Łodzi wspólnie z firmą Bauren. Plus8.pl promuje swoje projekty tworząc m.in. wirtualny świat, w którym użytkownik może sprawdzić funkcjonalność zaproponowanych rozwiązań.

Grafika
Maja Wolna
jest absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i adiunktem w Pracowni Plakatu II tej uczelni. Zajmuje się grafiką użytkową, tworząc plakaty i ilustracje. W tegorocznej, 22 edycji Miedzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie jej praca nagrodzona została złotym medalem w kategorii plakatów ideowych.

Dizajn
Michał Latko
ukończył studia na Wydziale Wzornictwa ASP w Katowicach w 2007 roku. Projektuje pojazdy – jego praca dyplomowa to maszyna do odwiertów górniczych – a także opakowania czy meble. Jest aureatem Interior Motives Design Awards 2005. Katarzyna Sokołowska, również absolwentka katowickiej ASP zdobyła między innymi wyróżnienie w konkursie czasopisma „Twój Styl” za projekt wnętrza samochodu i nominację do nagrody głównej Henkel Design Award w kategorii Experimental Design.

MIEJSCE

Muzeum Sztuki Nowoczesnej, 19.01.2011  godz. 18.00
ul. Pańska 3, Warszawa

kontakt: architektura_org@murator.com.pl

Za przygotowanie poczęstunku dziękujemy cukierniom Sweet Home

MSN w budowie: najnowsze zdjęcia z realizacji Muzeum Sztuki Nowoczesnej Jest już prawomocne pozwolenie na budowę nowej siedziby teatru TR Warszawa według projektu biura Thomas Phifer and Partners. Tymczasem po sąsiedzku trwa realizacja gmachu  Muzeum Sztuki Nowoczesnej autorstwa tej samej pracowni. Prezentujemy najnowsze zdjęcia z placu budowy.
Prada nad Wisłą! W pawilonie MSN-u będzie ekskluzywny butik Już za dwa lata na placu Centralnym w Warszawie stanie gmach Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Wiemy, jak zostanie wykorzystany wówczas pawilon Adolfa Krischanitza nad Wisłą. W obiekcie swój pierwszy butik w Polsce otworzy włoski dom mody Prada.
Pomnikomania: Warszawa w Budowie 2019 Stolica Polski jest pełna pomników: ikonicznych, zapomnianych, zburzonych, konkurujących ze sobą, bojowych, kanonicznych, nowych i wciąż antycypowanych. Kuratorzy 11. edycji festiwalu WWB proponują prototypy kolejnych
Punkt widokowy na placu Defilad: wyniki konkursu Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ogłosiło wyniki konkursu na projekt tymczasowego punktu widokowego zlokalizowanego bezpośrednio przy placu budowy swojej nowo powstającej siedziby. Zwyciężyła praca przygotowana przez pracownię 94 Studio z Poznania.
Konkurs na projekt punktu widokowego na placu Defilad Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ogłasza konkurs na projekt punktu widokowego na placu Defilad. Prace mogą też składać studenci i absolwenci uczelni artystycznych.
Festiwal Warszawa w Budowie 2018 – Polska vs. sąsiedzi Jak wynika z danych Urzędu ds. Cudzoziemców, Polska jest drugim najchętniej wybieranym przez obcokrajowców państwem w Unii Europejskiej. Nie zawsze jednak czują się u nas dobrze. Tegoroczną edycję festiwalu Warszawa w Budowie poświęcono relacji między imigrantem a społecznością lokalną, przyjezdnymi a rdzennymi mieszkańcami, czyli najprościej rzecz ujmując, obcymi a swoimi. Główna festiwalowa wystawa czynna tylko do 11 listopada.