Nowe Piętro

„Nowe Piętro” to organizowany przez „Architekturę-murator” i Muzeum Sztuki Nowoczesnej cykl comiesięcznych spotkań z młodymi architektami, dizajnerami i grafikami z różnych środowisk. Na najbliższe spotkanie zapraszamy w środę 23 marca 2011 do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Gośćmi wieczoru będą: Maja Wolna, Marta Niemywska, Tomasz Olszewski. Kolejne części cyklu w każdą przedostatnią środę miesiąca

Nowe Piętro

ARCHITEKTURA
Tomasz Olszewski dyplom architekta uzyskał na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, obecnie jest asystentem w zakładzie Architektury Przemysłowej i Wielkoprzestrzennej tej uczelni, uczy też w prywatnej szkole rysunku i ilustracji Labirynt. Założona przez niego w 2008 roku
pracownia tomcat.arch.design zdobyła pierwszą nagrodę w ogłoszonym przez Miasto Stołeczne Warszawa
konkursie na koncepcję zagospodarowania przestrzennego Portu i Cypla Czerniakowskiego (2010).

GRAFIKA
Maja Wolna jest absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i adiunktem w Pracowni Plakatu II tej uczelni. Zajmuje się grafiką użytkową, tworzy plakaty i ilustracje. W tegorocznej, 22 edycji Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie jej praca nagrodzona została złotym medalem w kategorii plakatów ideowych.

DIZAJN
Marta Niemywska ukończyła Wydział Wzornictwa Przemysłowego warszawskiej ASP. W 2007 uczestniczyła w programie stypendialnym Erasmus na VSVU w Bratysławie, w pracowni profesora Frantiska Buriana, dizajnera konceptualisty. Jest laureatką wielu konkursów, m.in. Nokia Only Planet zorganizowanego przez firmę Nokia i Wydział Wzornictwa Przemysłowego, konkursu na projekt koncepcyjny nowoczesnej pamiątki z Warszawy, związanej z osobą Fryderyka Chopina.

Spotkajmy się 23 marca!

MIEJSCE

Muzeum Sztuki Nowoczesnej, 23.03.2011, godzina 18.00-20.00
ul. Pańska 3, Warszawa

kontakt: architektura_org@murator.com.pl

* Za przygotowanie poczęstunku dziękujemy cukierniom Sweet Home

Ewa P. Porębska z nagrodą Top Woman 2020 in Real Estate Redaktor naczelna „Architektury-murator” Ewa P. Porębska zdobyła główną nagrodę w kategorii Architektura & Design w konkursie Top Woman 2020 in Real Estate.
Jak wygląda wydanie cyfrowe? „Architetura-murator” już od 25 lat analizuje najnowsze architektoniczne trendy i dyskusje, dostarczając Wam co miesiąc najwyższej jakości dziennikarskie treści, recenzje i podsumowania. Od niedawna także w responsywnej wersji cyfrowej, dostosowanej do wygodnego czytania na telefonie czy komputerze i wzbogaconej o możliwości, jakie daje internet (aktywne linki, filmy).
„Architektura-murator” w wyjątkowej ofercie Prezentacje, analizy, recenzje i najnowsze informacje ze świata architektury – teraz w promocyjnej ofercie.
Szukamy redaktorki lub redaktora! Redakcja „Architektury-murator” poszukuje pasjonata architektury, twórczej i energicznej osoby, na stanowisko: redaktor merytoryczny. Oferujemy umowę na pełny etat, możliwość rozwoju w jednej z najbardziej uznanych grup mediowych w Polsce oraz dużą niezależność i swobodę w realizowaniu zadań.
Cykl Mój ulubiony budynek – wybór 17 architektów W publikowanym w latach 1997-2003 cyklu pojawiały się zarówno obiekty dla środowiska architektów wręcz kanoniczne, jak i nieco mniej znane – ich dobór, szczególnie z perspektywy lat, wydaje się znaczący. Ale największym skarbem są zamieszczone w tekstach wspomnienia. Dowiadujemy się z nich, że ulubiony budynek to nie tylko architektura, ale spotkania, wizyty, relacje z przyjaciółmi i mentorami – pisze Ewa P. Porębska.
Obchody jubileuszu „Architektury-murator” Planujemy, że obchody 25-lecia „Architektury-murator” będą trwały cały rok 2019 i składać się na nie będzie wiele różnorodnych wydarzeń, m.in. cykl specjalnie przygotowanych publikacji na temat przyszłości architek-tury wobec wyzwań XXI wieku czy obiekty niemożliwe – wspólne budowanie ze studentami dzieł architektów-mentorów reprezentujących trzy pokolenia: Dariusza Kozłowskiego, Przema Łukasika i Jerzego Łątki.