Nowe Piętro

„Nowe Piętro” to organizowany przez „Architekturę-murator” i Muzeum Sztuki Nowoczesnej cykl comiesięcznych spotkań z młodymi architektami, dizajnerami i grafikami z różnych środowisk. Na najbliższe spotkanie zapraszamy w środę 23 marca 2011 do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Gośćmi wieczoru będą: Maja Wolna, Marta Niemywska, Tomasz Olszewski. Kolejne części cyklu w każdą przedostatnią środę miesiąca

Nowe Piętro

ARCHITEKTURA
Tomasz Olszewski dyplom architekta uzyskał na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, obecnie jest asystentem w zakładzie Architektury Przemysłowej i Wielkoprzestrzennej tej uczelni, uczy też w prywatnej szkole rysunku i ilustracji Labirynt. Założona przez niego w 2008 roku
pracownia tomcat.arch.design zdobyła pierwszą nagrodę w ogłoszonym przez Miasto Stołeczne Warszawa
konkursie na koncepcję zagospodarowania przestrzennego Portu i Cypla Czerniakowskiego (2010).

GRAFIKA
Maja Wolna jest absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i adiunktem w Pracowni Plakatu II tej uczelni. Zajmuje się grafiką użytkową, tworzy plakaty i ilustracje. W tegorocznej, 22 edycji Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie jej praca nagrodzona została złotym medalem w kategorii plakatów ideowych.

DIZAJN
Marta Niemywska ukończyła Wydział Wzornictwa Przemysłowego warszawskiej ASP. W 2007 uczestniczyła w programie stypendialnym Erasmus na VSVU w Bratysławie, w pracowni profesora Frantiska Buriana, dizajnera konceptualisty. Jest laureatką wielu konkursów, m.in. Nokia Only Planet zorganizowanego przez firmę Nokia i Wydział Wzornictwa Przemysłowego, konkursu na projekt koncepcyjny nowoczesnej pamiątki z Warszawy, związanej z osobą Fryderyka Chopina.

Spotkajmy się 23 marca!

MIEJSCE

Muzeum Sztuki Nowoczesnej, 23.03.2011, godzina 18.00-20.00
ul. Pańska 3, Warszawa

kontakt: architektura_org@murator.com.pl

* Za przygotowanie poczęstunku dziękujemy cukierniom Sweet Home

Szkoła architektury. Jak i czego uczyć? Kolejna dyskusja „Architektury-murator” Miesięcznik „Architektura-murator” zaprasza na czwarte spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Magdaleny Kozień-Woźniak, Jerzego Łątki i Gabrieli Rembarz poprowadzi Hubert Trammer.
Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco Co tydzień nowa porcja najświeższych architektonicznych newsów z Polski i ze świata!
Ewa P. Porębska: jak oceniać architekturę O tym, jakimi wartościami powinniśmy się kierować przy ocenie architektury oraz dlaczego tak mało młodych wygrywa najważniejsze konkursy architektoniczne z Ewą P. Porębską, redaktorką naczelną „Architektury-murator”, rozmawia Łukasz Harat.
Przestrzeń publiczna [FILM] Prezentujemy nagranie trzeciej dyskusji z cyklu Wartości w Architekturze. Tym razem zaproszeni przez redakcję goście dyskutowali na temat przestrzeni publicznej. Spotkanie z udziałem Ewy Kuryłowicz, Agnieszki Labus i Łukasza Pancewicza poprowadził Marcin Szczelina.
Nasz przyjaciel Demiurg [FILM] Prezentujemy nagranie pierwszej dyskusji z cyklu Wartości w Architekturze. Spotkanie z udziałem Doroty Sibińskiej z XYstudio, Roberta Koniecznego z KWK PROMES i Szymona Wojciechowskiego z APA Wojciechowski Architekci poprowadziła redaktor naczelna „Architektury-murator” Ewa P. Porębska.
Kolejne spotkanie 21 października W roku 2021 redakcja „Architektury-murator” zaplanowała cykl dyskusji z wiodącymi polskimi architektami - o tym, co w architekturze najcenniejsze. Spotkania, prowadzone przez uznane autorytety – kuratorów, dziennikarzy, aktywistów - ukażą wyzwania współczesnej architektury na tle ostatnich kilkudziesięciu lat.