Nowe Piętro

„Nowe Piętro” to organizowany przez „Architekturę-murator” i Muzeum Sztuki Nowoczesnej cykl comiesięcznych spotkań z młodymi architektami, dizajnerami i grafikami z różnych środowisk. Na najbliższe spotkanie zapraszamy w środę 23 marca 2011 do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Gośćmi wieczoru będą: Maja Wolna, Marta Niemywska, Tomasz Olszewski. Kolejne części cyklu w każdą przedostatnią środę miesiąca

Nowe Piętro

ARCHITEKTURA
Tomasz Olszewski dyplom architekta uzyskał na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, obecnie jest asystentem w zakładzie Architektury Przemysłowej i Wielkoprzestrzennej tej uczelni, uczy też w prywatnej szkole rysunku i ilustracji Labirynt. Założona przez niego w 2008 roku
pracownia tomcat.arch.design zdobyła pierwszą nagrodę w ogłoszonym przez Miasto Stołeczne Warszawa
konkursie na koncepcję zagospodarowania przestrzennego Portu i Cypla Czerniakowskiego (2010).

GRAFIKA
Maja Wolna jest absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i adiunktem w Pracowni Plakatu II tej uczelni. Zajmuje się grafiką użytkową, tworzy plakaty i ilustracje. W tegorocznej, 22 edycji Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie jej praca nagrodzona została złotym medalem w kategorii plakatów ideowych.

DIZAJN
Marta Niemywska ukończyła Wydział Wzornictwa Przemysłowego warszawskiej ASP. W 2007 uczestniczyła w programie stypendialnym Erasmus na VSVU w Bratysławie, w pracowni profesora Frantiska Buriana, dizajnera konceptualisty. Jest laureatką wielu konkursów, m.in. Nokia Only Planet zorganizowanego przez firmę Nokia i Wydział Wzornictwa Przemysłowego, konkursu na projekt koncepcyjny nowoczesnej pamiątki z Warszawy, związanej z osobą Fryderyka Chopina.

Spotkajmy się 23 marca!

MIEJSCE

Muzeum Sztuki Nowoczesnej, 23.03.2011, godzina 18.00-20.00
ul. Pańska 3, Warszawa

kontakt: architektura_org@murator.com.pl

* Za przygotowanie poczęstunku dziękujemy cukierniom Sweet Home

Wernisaż „Archikolaży Ewy P. Porębskiej” [FILM] Wystawa „Archikolaże Ewy P. Porębskiej” stanowi kompilację wspomnień, przemyśleń i doświadczeń architektki. To osobiste refleksje o przełomach w architekturze, o ludziach architektury, o architektonicznych ideach i przewartościowaniach. 6 grudnia w Zodiaku – Warszawskim Pawilonie Architektury odbył się wernisaż ekspozycji.
Wernisaż „Archikolaży Ewy P. Porębskiej”: FOTORELACJA Wystawa „Archikolaże Ewy P. Porębskiej” stanowi kompilację wspomnień, przemyśleń i doświadczeń architektki. To osobiste refleksje o przełomach w architekturze, o ludziach architektury, o architektonicznych ideach i przewartościowaniach. 6 grudnia w Zodiaku – Warszawskim Pawilonie Architektury odbył się wernisaż ekspozycji.
Ewa P. Porębska rozmawia z Romualdem Loeglerem [FILM] O międzynarodowych kontekstach, biennale w Krakowie, czasopismach i trochę o architekturze. Prezentujemy nagranie spotkania, podczas którego Ewa P. Porębska rozmawiała z Romualdem Loeglerem.
Ewa P. Porębska rozmawia z Jerzym Szczepanikiem-Dzikowskim [FILM] O wierszach, szkicach, zawodowych wyzwaniach, zabawie i trochę o architekturze. Prezentujemy nagranie spotkania on-line, podczas którego Ewa P. Porębska rozmawiała z Jerzym Szczepanikiem-Dzikowskim.
Ewa P. Porębska rozmawia z Magdaleną Staniszkis [FILM] O urbanistyce, ekspertyzach, Pałacu Kultury, zieleni i trochę o architekturze. Prezentujemy nagranie spotkania on-line, podczas którego Ewa P. Porębska rozmawiała z Magdaleną Staniszkis.
Redakcje magazynów architektonicznych przeciw nieuczciwej konkurencji Redaktorzy naczelni magazynów „Architektura-murator”, „Architecture Snob” oraz „Zawód:Architekt” wystosowali oświadczenie przeciw nieuczciwej konkurencji na polskim rynku czasopism poświęconych architekturze.