Peczakcza w kominie

i

Autor: Super Super

Peczakcza w Kominie. Warszawskie spotkanie z twórcami w formule 20x20

2012-03-22 12:15

Dwadzieścia slajdów, dwadzieścia sekund na każdą z ilustracji. To podstawowa zasada obowiązująca w trakcie Pecha Kucha Night. Najbliższe warszawskie spotkanie już w piątek 23.03.2012

Peczakcza - co to właściwie jest?Pecha Kucha, japońskie „gadu – gadu”, to szczególny rodzaj dynamicznej i efektownej prezentacji multimedialnej. Wymaga od autorów pokazu umiejętności pokazania prac w skondensowanej i ciekawej formie. Cały pokaz trwa tylko 6 minut 40 sekund. Swoje prace i pomysły prezentują graficy, fotografowie, architekci, kolekcjonerzy.... na każde spotkanie prezentacje przygotowuje  czternastu gości. Pytania i dyskusja muszą poczekać do zakończenia pokazu. Formuła jest otwarta – zgłosić się może każdy. 

Formuła spotkania stworzona została przez Astrid Klein i Marka Dythama w 2003 przy okazji cyklu spotkań o architekturze organizowanych w Tokio. Pomysł przyjął się, obecnie podobne spotkania odbywają się w wielu miastach na świecie – w Polsce między innymi w Łodzi, Białymstoku, Poznaniu, Warszawie... Najbliższe spotkanie, zorganizowane przez  Dorotę Szopowską, Centrum Łowicka i magazyn TAKEME odbędzie się w 23 marca na warszawskim Kamionku.  Co w programie?

Zanim umrzemy, spotkamy Teresę i Tygrysy, którzy i tym razem posilą nas dźwiękami. A potem jak będzie – nie wiadomo. Przynieście trochę ciekawości. My damy z siebie wszystko. Prezenterzy już się szykują. Ekran, mikrofon, 20x20, doping gwizdy... – zaprasza Dorota Szopowska.

KOMIN 73’ To miejsce utworzone i prowadzone przez trzy pracownie projektowe: Projekt Praga + SuperSuper + WWAA. Mieści się przy ulicy Mińskiej na warszawskim Kamionku. Postindustrialny teren to dawna Warszawska Fabryka Motocykli, dziś Soho Factory. Przestrzeń Komina podzielona została  na część biurową i przyległą do niej halę, w której organizowane są wydarzenia związane z kulturą miejską.

Pecha Kucha Night Warsaw23.03.2012 (piątek), 20.20Komin 73’ul. Mińska 25, Warszawa

Peczakcza w Kominie 73'

i

Autor: Super Super